2022 Kadın Saç Trendleri

2022 Kadın Saç Trendleri

Dürüst olacağız: 2021 tam olarak saçlar için harika bir yıl değildi. Kuaförler ve güzellik merkezleri kısmi şekilde hizmet sundu, birçok etkinlikler iptal edildi. Bu yüzden kadınlar için saçlarını yaptırmak ve mükemmelliğe kavuşturmak kimi zaman akla gelen en son şeydi. Ama salgın devam ediyor ve farklı şekilde rahatlamaya başladık. Ve çoğumuz yavaş yavaş, iyi saçın bazen iyi bir ruh hali içinde olmasına yardımcı olabileceğini anlamaya başladık.

Hoş Geldiniz: 2022 saç tahminlerinin aydınlık olduğunu ve ufukta bol güzel saç günlerinin olduğunu paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Her şeye rağmen müşterilerine COVID’e karşı güvenli dalgalar, fönler, kesimler ve düzeltmeler getiren tüm favori ünlü kuaförlerin demeçlerini inceledim. En can alıcı soruyu sorarak işe başladım. Kuaförler yeni yılın ne getireceğini düşünüyorlar?

Çok az rötuş gerektiren, zahmetsizce uzayabilen, gurur verici saç kesimleri. Belirli bir kategoriye girmeyen dalgalar. Daha doğal olan saç rengi. Ve elbette, uluslararası kargaşanın alacakaranlığında her zaman olduğu gibi, orada da biraz tuhaflık var. Retro stiller bildiğiniz gibi özellikle gençler ve ortamda yankı uyandırmak isteyen kadınlar arasında en gözde modeller…


2022 İçin Saç Modası Tahminleri

  • 60’lar, 70’ler ve 80’ler saçları moda olacak. Özellikle retro tarz sevenler bundan oldukça keyif alabilir.
  • Saçın doğal dalgaları belirginleştirilecek. Saçları için değişiklik yapmak istemeyenler için doğal saçlar bir moda göstergesi olacak.
  • Doğal renklere sahip olan saçlar revaçta olacak. Bu yıl kahverengi saçları görmeye hazır olalım. Kimse o saçları sarıya veya siyaha döndürmekle uğraşmayacağa benziyor…
  • Kör uçlu küt saçlar… Düz ve kabarmayan saçları olan kadınlar bu hayat kurtarıcı modeli moda haline getirebilir. Pandemi sonrası yoğun hayata alışmak stres yaratsa da saçların güzel görünmesi her şeyden öncelikli bir durum. Yeni kesilmiş kör uçlu küt saçlara kim yok diyebilir…
  • Su dalgası modası. Belki yıllar geçse asla eskimeyecek olan saç modelleri arasında yer alır. Su dalgalarına sahip olan bu saçlar oldukça tatlı görünüm sağlayacaktır. Genellikle orta ve uzun boylu saçlara çok yakıştığını düşünüyorum.
  • Saç ayrımının yandan yapılması. Aklınıza emolar gelmesin hemen. Dalgalı saçların yandan ayrık durması ve hafif kabarık hali size de çekici gelmiyor mu? Bu saçlar şık bir davette oldukça hoş görünmenizi sağlayacaktır.
  • Sürekli saçlarını kestirmeyi sevmeyen kadınlar için katlı saçlar hayat kurtarıcı olacaktır. Güzellik bazen olduğunuz gibi görünmektir. Çok fazla değişiklik yapmadan da çekici olabilirsiniz kızlaaarrr 🙂
  • Doğal kıvırcıklar bir yere kıpırdamasın! Bu yıl doğal kıvırcıkların yılı olabilir. Tek gereken şey biraz köpük ve saç şekillendirici krem. Sizin tatlı bir kadın olarak her ortamda parmakla gösterilmeniz işte bu kadar kolay olacak. Moda size ayak uyduracak diyebiliriz.
  • Instagram dalgaları saçı. Daha önce bu modeli duymamıştım ancak araştırırken aslında sürekli karşıma çıkan bir saç modeli olduğunu gördüm. Canlı saç dalgaları Hollywood yıldızlarının Kırmızı Halı üzerindeki modeli tam da Instagram dalgaları imiş. Sarı saçları olanlar için enfes bir görünüm kazandırabilir.
  • Dağınık toplama saçlar. Bu saç stili 90’lar modası gibi olsa da tam anlamıyla aynısı diyemeyiz. Çünkü kabartılmadan toplanan saçlar dağınıklığıyla sevimli bir görünüm kazandırıyor. Tatlı bir kadın olmak isteyenler için hoş tercih olabilir. Bu saç modası rengarenk toka satışını patlatacağa benziyor. Özellikle neon renklerdeki tokalar bu saç stiline oldukça uygun olacak diye düşünüyorum.
Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  2015 Kış için en iyi 17 örgülü saç modeli

Aşağıdaki görsellerimizden 2022 kadın saç trendleri ile ilgili eğilimleri görebilirsiniz. Chanel gibi ünlü moda defilelerinden seçtiğimiz kareler 2022 saç trendlerini yön verecek. Buradan saç renkleri ve modelleri ile ilgili bilgide alabilirsiniz.

”2022 kadın saç trendleri” nde podyumlardan sokaklara inen eğilimlerde daha doğal saç renkleri yanı sıra ombre renklerin sert ve pastel renklerde kullanıldığı dikkatimizi çekiyor.Bunun yanı sıra saçlarda büyük ve hacimli bukleler dikkat çekiyor. Mümkün olduğunca kabarık ve uzun bukleler en büyük saç maşaları ile yapılan ve ardından spreylenen saçlar ile oluşturuluyor. Ekstra hacim için saç kökleri spreyle kabartılıyor daha sonra parmak yardımı ile bukleler düzeltiliyor.

İkinci bir 2022 kadın saç trendi için daha düz ama hacimli duran saçlar. Saçlar düzleştirilip yumuşatılıyor ve saçın kökleri yine sprey ile hacimlendiriliyor. Uzunluklarını bozmamak ve daha modern bir görünüm için saçlar doğal bırakılıyor.

İşte 2022 kadın saç trendlerinden sizler için seçtiğimiz kadın saçları…

Bir önceki yazımız olan 2022 Moda Saç Aksesuarları başlıklı makalemizde hippi saç, hippi saç aksesuarları ve kurdele hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x