Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

2016 Bahar ve yaz döneminde bahçe düzenlemesi ve dekorasyonu nasıl yapılır? Küçük bahçeler için öneriler, bahçe peyzajı ve ürünleri hakkında fikirleri bu makalemizde bulabilirsiniz.

2016 yılının artık üçüncü ayını da bitirmek üzere olduğumuz günlerde evlerimizde bahar ve yaz mevsimi için hazırlıklar ve değişiklikler meydana gelmektedir. Değişikliklerin meydana geleceği bir diğer nokta ise bahçe dekorasyonlarıdır. Kış mevsiminde havaların kapalı olmasından dolayı evin pek yoğunluk görmeyen yeri olarak bilinen bahçeler artık gün geçtikçe ve havaa koşulları sıcak oldukça daha çok kullanılmaya başlanacaktır. Bu nedenle bahçe dekorasyonlarında hem ailecek hem de misafirlerinizle geçirebileceğiniz şık ve eğlenceli bir hava yaratmalısınız. Sezon değişikliği veyahutta bahçenizden sıkıldıysanız sizlerde makalemizin devamını okuyarak bahçelerimizin havası değiştirebilirsiniz.

Bahçe dekorasyonlarınızı oluştururken ilk olarak mobilya eşyanızı temin etmelisiniz. Bahçeler genellikle yeşil alanlar olmasından ötürü kahverengi tonlardaki mobilya grupları daha çok tercih edilmektedir.  Ayrıca yaz sıcaklığına dayanıklılıkta bir mobilya seçmeli renk solması gibi problemlerle karşılaşma malısınız. Canlı ve pastel renkler seçerek bahçelerinizi daha hareketli ve eğlenceli görünmesi sağlayabilirsiniz.  Mobilya gruplarınızı seçerken konforunun yüksek olmasına özen gösteriniz. Çünkü bahçelerinizde misafirlerinizi ağırladığınız gibi sizlerinde dinlenme alanlarınızdan birisi olmasından ötürü bu konuya dikkat etmelisiniz.

Bu aşağıdaki resimdeki gibi bahçelerinize çiçekler ekin. Bahar ve yaz mevsimlerin izde bahçenize şık ve güzel bir hava katacak olan çiçeklerin rengarenk türlerini bir arada ekebilirsiniz. Böylece bahçeleriniz çiçeklerle daha sıcak bir ortama sahip olup sevdiklerinizle hoş sohbetleriniz daha güzel geçecektir.

Küçük bahçe dekorasyonu

Bahçe dekorasyonu

Bahçelerinizi doğaya açın. Yani bahçelerinizde doğaya ait özellikleri getirmeye çalışın. Örneğin bir su yolu oluşturarak su sesinin dinlendirici özelliğiyle bahçelerinizde dilediğinizce dinlenin. Ayrıca bahçelerinize çeşitli aksesuarlar yerleştirin. Bu aksesuarlar ve çiçekler sayesinde çeşitli kuş vs. hayvan sesleri tam bir doğa harikası bahçe dekorasyonuna sahip olacak ve misafirlerinizi daha çok etkileyeceksiniz.

Bahçelerinizi dekore ederken perdeler kullanmaya özen gösterin. Açık renk tonlarında olacak olan perdelerle sanki bahçede ayrı bir oda varmış gibi bir hissiyat oluşturabilirsiniz.  Perdeler bahçelerinize şıklık katacağı gibi farkınızı ortaya koymanıza da yardımcı olacaktır.

Son olarak ise bahçe dekorasyonlarında aydınlatmanı za özen gösteriniz. Çünkü sadece gündüzleri bahçelerde olmayacaksınız. Bazı günler geceleri bahçelerinizde vakit geçireceksiniz. Bu nedenle bahçe dekorasyonuna uygun ve biraz farklı olacak şekilde aydınlatmalar seçmelisiniz ki bahçeleriniz doğa ile içi içe olsun.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir