Bakır Saç Rengi Ve Modelleri | 2021

Bakır Saç Rengine Dair Bilmeniz Gerekenler

Bu yıl trend olacak saç renklerinden birisi de bakır saç rengidir. Bakır saç rengi aslında yıllardır popüler olan bir saç rengi olmakla birlikte önceleri uzak durulan bir renkti. Ancak ülkemizde Elçin Sangu gibi güzel oyuncunun bakır kızılı saç rengi ile moda dünyasına damgasını vurması bu rengin daha da popüler olmasına ve daha çok tercih edilmesine yol açtı. Ancak korkuya yer kalmadan bu saç rengini denemeniz lazım. Renkli kişiliğe sahip insanlar, renkli gözlüler ve değişiklik yapmaya bayılanlar bakır saç rengi modellerini denemekten geri durmasın…

Bakır Saç Rengi Nasıldır?

Bakır saç rengi kızıl ile sarı renklerinin arasında bir tondur. Genel olarak görüntü bazında portakal turuncusu rengine yakın bir tondur. Ve bakır saç renginin birçok saç tonu bulunmaktadır. Bu sene bakır sarısı saç rengi trend listesinin üst sıralarında yer alacak bir renktir. Bunun yanı sıra bakır saç rengi her saç türünde hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Saçlarınız düz ise pürüzsüz bir görünüm oluştururken, dalgalı saçlarda daha canlı bir görünüme sahiptir.   Bakır saç renkleri genellikle açık saç modellerinde daha hoş görünmektedir. Bunun için eğer sizlerde bakır saç renklerini tercih etmek istiyorsanız açık saç modellerini daha sık kullanmalısınız. Ayrıca topuz, at kuyruğu gibi modellerde bakır saçlarda hoş duran saç modelleridir.

Bakır saç rengi nasıldır
Bakır saç rengi nasıldır

Bakır saç rengini her mevsim tercih edebilirsiniz. Ancak kış mevsiminde daha koyu bakır tonları tercih ederken, yaz mevsiminde daha açık bakır saç tonları tercih etmelisiniz. Kış mevsiminde koyu bakır saç renkleri içimizi ısıtan bir renktir. Gelelim bakır saç renklerinin hangi tenlerde daha hoş görünme konusuna. Kuşkusuz bakır saç renkleri beyaz tenli kadınlarda daha çekici ve etkileyici görünmektedir. Özellikle göz renginiz mavi veya yeşil ise mutlaka ama mutlaka bakır saç rengine yönelmelisiniz. Bakır saç rengi ile renkli gözler muhteşem bir görüntü ortaya koymakta ve çok dikkat çekmektedir.


Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Koyu Kumral Saç Rengi

Bakır Saç Boyası Kimlere Yakışır?

Hangi rengi seçeceğiniz konusunda şüpheniz varsa cilt tonunuza bakmanızı öneririz. Pembe alt tonu olan kadınlar, diğer ten tonları da farklı tonlarla iyi gitse de, böyle bir saç rengi giymek için mükemmel kabul edilir. Açık ve sıcak alt tonlu kızlara sıcak bakır renklerini kullanmaları tavsiye edilirken, daha koyu ve daha soğuk tenli olanlara menekşe tonlarında daha soğuk tonları denemeleri önerilir.

Cildiniz için en iyi bakır saç rengini seçmek zor olabilir. Ancak cilt tonunuz için en iyi tonu bulmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

  • Gül veya pembe alt tonunuz varsa, bakır saçın hemen hemen her tonunu sallayabilirsiniz.
  • Sıcak veya açık ten rengine sahip olanlar, daha sıcak bakır tonlarını seçmeli veya sıcak bakır vurgularını tercih etmelidir.
  • Daha koyu ten rengi, bir miktar yakut veya menekşe içeren daha soğuk bakır tonlarıyla daha iyi görünür.
  • Göz renginiz bakır saç için tek başına yeterli bir fikir değil.

Bakır Saç Rengi Hangi Mevsime Uygun?

Bakır turuncu saç, soğuk bakır alt tonlu parlak bir zencefil şekli olduğu için sonbahar için mükemmeldir. Bu renk şeftali tenli ve parlak renkli gözlü olanlar için idealdir. Bununla birlikte, kendinize güveniyorsanız, bu görünümü herhangi bir göz rengi veya ten rengiyle çekebilirsiniz. Uzun, seksi dalgalı saçlarınız sizi bir deniz kızı veya prenses gibi hissettirecek.

2018-bakir-rengi-sac-modeli

Klasik Bakır Kırmızıdan Vazgeçmeyenler İçin…

Bu açık bakır kızıl saç rengi, parlak açık bakır tonlarıyla koyu ve boğucu bir görünümden kaçıyor. Bu görünüm, salona sık sık rötuş yapmak için fazla zamanı olmayanlar için idealdir. Doğal saç kökleri çok fazla bakım gerektirmez. Dalgalı kısa bir bob kestirin. Yumuşak, romantik bir esinti adına saçınızda dalgalar oluşturmak için geniş namlulu bir saç maşası kullanın.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Saçın Uzamasını Engelleyen Şeyler
Kızıl Bakır
Kızıl Bakır

Ateşli Tonlarıyla Altın Bakır Saç Rengi

Sonbahar sabahlarının erken saatlerinden hoşlanıyorsanız, kırmızı, turuncu ve altın tonlarının nihai karışımı olduğu için bu altın bakır saç rengini seveceksiniz. Çok fazla ton farkı ve buklelere sahip saçlarda gerçekten nefes kesici güzellik yakalamak mümkün. Bakır saçın bu şımarık tonuna dolgunluk katmak için büyük bir bukle çubuğuyla gevşek bukleler oluşturun.

Altın Bakır
Altın Bakır

2018-bakir-rengi-sac-modelleri

2018-bakir-saclar

2018-bakir-sac-rengi

bakir-rengi-sac-modelleri

bakir-saclar

bakir-sac-rengi

bakir-sac-rengi-2018

kizil-bakir-saclar

Bir önceki yazımız olan Koyu Balyajlı Saç Renkleri | 2021 başlıklı makalemizde gölgeli kahverengi, gölgeli kumral saç ve gölgeli saç hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x