2021 Trend Saç Modelleri

2021 Trend Saç Modelleri

COVID-19 yüzünden ister inanın ister inanmayın, 2020 saç kesimi için büyük bir yıldı. İlkbaharda, sayısız insanın evden çıkmak için kuaför salonlarını bir bahane olarak kullandıklarını duyduk.Çoğu kişi katlı kesim veya uçlarından aldırma kesimleri yaptığına şahit olduk. Ve işletmeler tekrar açıldığında, insanlar hem rötuşlar hem de tam anlamıyla dönüşümler için sevgili kuaförlerine koştu.

2021 trend saç modelleri arasında önceki yılda da olduğu  gibi Bob, peri kesimi ve traşlı kafalar gibi popülerlik kazanmaya başladı. Öte yandan, uzun saç bakımı veya uzayan saçı tek seferde kesim gibi az bakım gerektiren görünümler de her yerde görüldü.

Pandeminin bariz engellerine rağmen, en sevdiğimiz ünlüler hala tüm yıl boyunca saç kesimi için ilham vermeyi başardılar. gerek Instagram’da gerekse televizyonda yayınlanan dizilerde de görüleceği üzere saç modelleri değişip dönüşmekte, pandemiye meydan okumakta. Sizin için 2021 trend saç modellerine dair bilgileri derledik.


Saç modelleri
Saç modelleri

2021 Kısa Bob Saç Modelleri

Kısa boblar bakım gerektirir, ancak şu anda trend olduğu için herkeste görüyoruz. Çoğu saç stilisti bob saç modelinin sezona hakim olacağını söylüyor. Bu kesim ne kadar cesur olduğunuza ve saçınızın dokusu ile yoğunluğuna bağlı biçim kazanacaktır.

2021 Kısa Saç Modelleri

2020 yılının bütün bunalımını saçlarımızdan çıkarıyoruz galiba. Bu yılın trend saç modelleri arasında kısa saç kesiminin yer alması başka bir anlama gelmez. Korona kısıtlamaları nedeniyle evde kaldıkça saçlarımıza sarar olduk. Uzun yıllar da gözümüze batacak gibi duruyor. Kısa saç kestirmek korkutucu olsa da bir nevi özgürlüğe atılan adım olabilir. Siz de ikileme düştüyseniz kestirin gitsin canım, kökü sizde 🙂

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Farklı Cilt Tonlarında Sarışın Saç Rengi

2021 Örgü Saç Modelleri

2021 yılında en çok tercih edilecek ve beğenilecek saç modellerinden birisi örgülerdir. Örgüler yıllardan beri hem kadınların hem de erkeklerin beğenisini kazanan bir saç modelidir. Bu saç modeli şık olduğu gibi rahat yapısı ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Her yaştaki kadının kullanabildiği örgüleri 2021 yılında birçok kadında yine göreceğiz.

Örgüler bir diğer olumlu tarafı ise birçok farklı örgü modelinin olmasıdır. Aynı zamanda örgüler diğer saç modelleri ile birlikte de kullanılabilir. Aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm saç modelleri ile birlikte kullanabileceğiniz örgüler tüm yüz şekillerine yakışmaktadır.

2021 Dalgalı Saç Modelleri

2021 yılının saç dünyasında hacimli saçlar daha çok kullanılacak ve daha çok beğenilecektir. Daha hacimli saçlar daha fazla dikkat çekerek saç modellerini ve saçları daha çok ön plana çıkartacaktır. Özellikle açık ve dalgalı saçlar erkeklerin en çok beğendiği saç modellerinden olacaktır. 2021 trend saç modelleri olarak sanki taç takmış gibi olan saç modelleri yaygın olacaktır.

2021 Kaküllü Saç Modelleri

70’lerin kaküllü saçları ne kadar vintage değil mi? Siz de bu tarz görünümleri benim gibi ilgi çekici buluyorsanız ve alın yapınız da buna müsaade ediyorsa kakül kestirmekten sizi alı koyan nedir? Benim saçlarım dalgalı olduğu için kakül yakışıyor ancak alnım biraz dar, bu yüzden gözlerimi çok yoruyor. Kuaförler de alın genişliğine ve saçın yapısına uygun olarak kakül kesmekten yana. İlk birkaç hafta güzel duruyor ancak uzama aşamasında işkence çektirmemesi gerekir.

2021 Yeni Pixie Saç Modelleri

Pixie sonsuza dek bir klasik çünkü çok fazla varyasyon var. Çoğu kadın cesur davranıp bu modellerden birini yaptırmaya bayılıyor. Açıkçası öz güvenli kadın duruşunu da oldukça etkilediğini düşünüyorum. Kısa stillerde olduğu için istediğin renge boyamak da eğlenceli ve yaratıcı sonuçlar doğurabilir. Herkesi şaşırtmak isteyenlerin trendi pixie bu sezon da oldukça moda olacak.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  2014/ 2015 Sonbaharı İçin Saç Stilleri

2021 Modern Katlı Saç Modeli

2021’e kabarık ve farklı bir tarzda girmek için yapmanız gereken tek şey kuaförünüzden katlı kesim istemek. Bu eğlenceli ve şımarık görüntü sizi enerjik tutmaya yarar sağlayacaktır. Yaz mevsiminde tokayla beraber renkli tak-çıkar saçlardan taktığınızda oldukça hoş görünecektir. Renkli tokalar da katlı saç kesiminize iyi gelecektir.

2021 At Kuyruğu Saç Modeli

2021 trend saç modellerinden birisi de at kuyruğu saç modelidir. At kuyruğu saç modeli çok fonksiyonel bir saç modelidir. Bu saç modelini ister evde ister dışarıda isterseniz iş yerinizde dilediğinizce kullanabilirsiniz. Hatta arasına ekleme saçlar iliştirdiğinizde at kuyruğu saçlarınız oldukça çekici görünecektir. Trend saç modelleri arasında en havalı ve çekici olanlarından biridir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Koyu Balyajlı Saç Renkleri | 2022 başlıklı makalemizde gölgeli kahverengi, gölgeli kumral saç ve gölgeli saç hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x