Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

2019 Kına saç renklerini ve kınanın hazırlanışını siz değerli KadınveBlog takipçilerimiz için bu makalemiz de ele aldık. En güzel kınalı saç renkleri ve modelleri galerisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kınanın Ham maddesi Nedir?

Lawsonia Inermis Kınanın botanik adıdır. Bitkilerin yapraklarından toz halinde üretilir. Dünya genelinde en kaliteli kına tozu Türkiye de imal edilir. Türkiye de üretilen kına tozunun karışımında herhangi bir yan etki yoktur. Doğal olarak üretilir. Tıbben bazı insanların kınaya karşı alerjisi olabilir

Kınayı nasıl hazırlanır ve nasıl boyanır;

Metalik bir kase bulunuz. Karışımları bu kapta yapacağız. Metal kaplar kimyevi reaksiyonlarda yeşil saç hatası ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Ek olarak saç maskesi ve bakımda kuruluğu önlemek için  süt ve ılık suya ilave toz kına kullanılır. Saçımızın yağlılığını azaltmak için biraz limon suyu ilave edebiliriz. Yalnız bu limon suyunu kuru saç deriniz var ise kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.).

Tabakta Kına 2016

Tabakta Kına 2019

Kaba koyulan malzemeleri iyi bir şekilde karıştıralım ve hazırlanan karışımı yüzeyine su dökünüz 10 ila 12 saat bekletiniz. Karışım kıvama geldiği zaman temiz saça kullanmaya başlayalım. Saç köklerinden başlayarak kenarlara sürünüz. Saç kremi vb. Ürünleri karışımın içine kullanmayınız.  Eğer kullanacaksınız onları kullandıktan sonra saçınızı yıkayıp durulayın ve kurutun sonra boyama işlemine geçebilirsiniz. Kına karışımını saçınıza kullandıktan sonra, kafanızı sarınız ve renk tonunuza bağlı olarak 2 ila 5 saat arası bu şekilde sarılı vaziyette beklemede bırakınız. Kına ile boyadıktan sonra saç derisinden kesinlikle kaşıntı olmaz. Temiz bir su ile saçlarımızı yıkayalım ve gerekiyorsa biraz saçınıza krem uygulayın. Kına işlemi bittikten sonra saçlarınızın doğal ve güzel olması açısından 2 veya 3 gün saçlarımızı yıkamayalım.

Kına Kabı 2016

Kına Kabı 2019

Ellerinizi kınanın boyasından korumak için mutlaka bir eldiven ve eski gözden çıkardığınız bir ti-şört giyiniz. Yüzünüzü gereksiz boyadan korumak için, boya gelmesini istemediğiniz yüzeyler için vazelin kullanınız. Saç kökleriniz de beyazlarınız yoğun ise boyama işlemi bittikten sonra saçlarınızın kalanında farklılıklar olacaktır. Beyaz yoğunluğu fazla değilse, parlayan turuncu saç renkleri, kırmızı ışıltılar olabilir. Kına uygulanan saç kalıcıdır ve kına okside olduğu zaman dışa doğru genişler ve kimyasal azaltıcı madde kullanmazsanız ve kestirmediğiniz sürece saç ta kalır. Bir kere kına ile saçınızı boyarsanız tekrar normal saç boyası kullanmak istediğinizde en az iki ay beklemeniz gerekmektedir. Kınanın doğal olmasından dolayı, içine renk karıştırma ve yeni renkler bulmak için harika bir maddedir. Farklı kadınlarda farklı renk tonları çıkabilir. İstediğiniz sonuç için bir süreliğine beklemeniz ve kına ile çeşitli denemeler yapmanız gerekebilir. Normal saç boyalarından olduğu gibi kınalar da her kullandığınızda daha güçlü ve derin renkleri ile ortaya çıkar. Renk önceleri gölge gibi durur ve diğer kına uygulamalarınızda daha derinlemesine ve istikrarlı olur. Kınalar diğer saç boyaları gibi saçınıza ve saç derinize zarar vermez bunun aksine saçınızı besler ve canlılık sağlar. Ama kınayı uyguladıktan sonra beğenmez ve kalıcı olduğu için en az 2-3 ay beklemeden saç açıcıları ile açılarak normal ile tekrar boyanması mümkündür.Fakat bu işlem saçlarınız için zararlıdır ve saçlarınız çabucak yıpratır. Ayrıca bu saç açma işlemi tam olarak da kınayı saçınızdan çıkarmayı başaramaz. Bu yüzden kınayı saçınıza kullanmadan önce çok iyi düşünmeniz gerekiyor.

Kınanın Faydaları

Kınanın Faydaları

Kınanın Saçlar için Faydası;

Saç dökülme problemine iyi geliyor. Bunun yanı sıra genel olarak saç sağlığı için çok faydalı. Düzenli olarak saça uygulandığında saçlardaki kırılmaları önler. Saçların dökülmesini önler. Saç derimiz de Ph normal sağlıklı düzeylerde olmasını sağlar. Kepek problemine karşı etkili bir doğal tedavidir. Saçlara ipeksi bir görünüm sağlar yumuşatır. Saçlara lapa şeklinde uygulandığında maksimum level de saçlara faydasını direk olarak görebilirsiniz. Yeni saçların çıkmasını yardımcıdır. Saç köklerini sağlamlar. Saç derisindeki kuruluğu yok eder.

Kınalı Saçlar 2016

Kınalı Saçlar 2019

Kına Kullanmadan Önce Mutlaka Okuyunuz.

Kına ile saçlarınızı boyamadan önce uygulamanız gereken bir takım kurallar var. İlk olarak doğal bir kına bulmamız gerekiyor. Sonrasında kınayı saçlarınıza uygulamada bilmeniz gerekenleri sizin veya kına ile saçlarınızı boyayacak kişinin bilmesi gerekiyor. Omuzun uza gelen saç uzunluğu için yarım kilo kına gerekmez. Kullanacağınız kına miktarı, saçınızın uzunluğu ve kalınlığına göre değişir. Yaka uzunluğunda saçlar için 100 gr yeterlidir. Bel uzunluğunda saçlar içinse 400 gr. Omuz uzunluğunda saçlarınız için 300 gr yeterlidir.

Kınanın doğal rengi, boya gibi kimyasalları kullanamayan alerjisi olanlar için tartışılmaz doğal bir boya maddesidir. Beyaz ve grimsi saçlara sahip kişiler sıkça kullanır. Kına yıpranmış saçları hızlıca tamir eder, saçları gürleştirir, uzamasını hızlandırır. Kına aynı zamanda saç maskesi olarak da kullanılır. Kına saçlarımızı güneşin zararlı ışınlarından korur.

Kına uygulanmış saç renkleriniz ve modellere göz atabilirsiniz. En Güzel 2018 Kınalı Saç Modelleri Galerisi;

2019 Yılı kına saç renklerini sizler için araştırdık. Sizde saçlarınız hem dinlendirmek hemde bir değişiklik olsun istiyorsanız buyurunuz.

2018 Kına saç renkleri ve modelleri

2019 Kına saç renkleri ve modelleri

Kına saç renkleri 2018

Kına saç renkleri 2019

Kına Saça Nasıl Yakılır

Kına Saça Nasıl Yakılır

Kına Malzemeleri

Kına Malzemeleri

Kına Saç Modelleri

Kına Saç Modelleri

Kına Yapılışı 2016

Kına Yapılışı 2019

Kına Yapılmış Saç Modelleri 2016

Kına Yapılmış Saç Modelleri 2019

Saç Kınası Kınalı Saç 2016

Saç Kınası Kınalı Saç 2019

Saça Kına Yakmak

Saça Kına Yakmak

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
KadinveBlogSude ezerEcrinSemaDidem Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sema
Ziyaretçi
Sema

Didem hanım. Benim saçlarım da aynı platin boyalı. Kına düşünüyorum. Deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Didem
Ziyaretçi
Didem

Merhaba..platin renk saclari birde boncuk kaynakla birlestirince zaman icinde saclarim hem dokuldu hem lastik gibi oldu..ne yapacagimi bilmedigim bir zamanda tanistik yani KINA ile..ve tanistigima çookkk memlun oldum..saclarimin dostu bnm vazgecilmez aşkım..4 sene bitti 5 senedir birlikteyiz..muhtesem bir dokunuş..iyi ki var

Bahar
Ziyaretçi
Bahar

Saçıma kina ilekızıl kahve yapmak istiyorum nasıl yapabilirim

Sude ezer
Ziyaretçi
Sude ezer

Eger kızıl renk istiyorsan kinanin icine biraz pancar suyu koy 10 saat bekle oluyor bende yaptım güzel oldu

KadinveBlog
Yönetici

Teşekkürler Tavsiyeniz için. Kızıl Renk Kına isteyenler deneyip yorum yapabilirler.

Ersal
Ziyaretçi
Ersal

Beyazları kapatıyormu yoksa aralardan parlıyormu

Belkiz İrem
Ziyaretçi
Belkiz İrem

Kına akinca sac eski rengine dönermi

Ecrin
Ziyaretçi

Maalesef beyaz renk olduğundan daha kırmızı duracaktır