2019 Trend Erkek Saç Modelleri

Erkeklerde saç modelleri son dönemlerde çeşitliliği fazlasıyla artan bir alan. Özellikle genç erkeklerde gördüğümüz modeller bizi şaşırtabiliyor. Neredeyse bayanlar kadar onların da farklı modeller denediklerini görüyoruz. Bu modeller elbette öncelikli olarak dünya çapında ünlü oyuncu ve starların denemelerinden esinleniyor. Ancak her model her erkeğe yakışmayacağından saç modeli tercihi yapacaklarda birkaç modelden bahsetmek istiyoruz.

2018-trend-erkek-sac-modelleri

Son birkaç sezondur erkeklerde en fazla popüler olan saç modelleri asimetrik kesimler. Başın farklı bölümdeki saçlarına verilmiş olan farklı uzunluklar ile oluşturulan bu modelleri dikkat çekmekten hoşlanan ve farklılık seven beylere tavsiye ediyoruz. Özellikle başın üst kısmında çok uzun bırakılmış saçlar ve buna zıt olarak şakak hizasında neredeyse yok denecek kadar kısa olan saç modelleri oldukça popüler. Bu akımı besleyen kişi şüphesiz ki Justin Bieber. Genç yaştaki erkekler benzer görüntüye ulaşabilmek için bu saç modelini tercih ediyorlar.


2018-asimetrik-erkek-sac-modeli

Bu asimetrik kesim çok fazla ilgi görse de herkes tarafından kullanımı ne yazık ki uygun değil. Özellikle yüz hatlarının çok iddialı olması bu model için bir gereklilik. Her model her yüz tipine uyum göstermeyecektir. Fazla yuvarlak ya da fazla uzun bir yüze sahip olan bir erkek bu modeli asla kullanmamalı. Kullanılsa dahi istenilenden çok uzak ve tarz olmayı imkansız kılacak bir sonuç elde edilecektir. Bu saç modeli için dengeli bir yüz şekli ve düzgün yüz hatlarına sahip olmak gerekiyor.

3-4-numara-trend-2018-erkek-sac-modeli

Son dönemlerde yeni bir trend de erkekler arasında fazla kısa saçlar. 3 ya da 4 numaralı saçlar makine kesimi ile elde ediliyor ve başın her tarafında aynı uzunlukta oluyor. Bu saç modeli de oldukça popüler ve aynı şekilde dünya starlarının kullanması ile popüler olmuş bir model. Diğer asimetrik kesimlerin aksine sadece genç erkeklere değil orta yaştaki beylere de gayet yakışan bir model.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Erkeğe Hediye Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler | 2021

5-numara-subay-trasi-erkek-sac-modeli

Kısa saçlar bir erkekte özgüven olduğuna işaret edebilir. Bu saç modeli kullanıldığı taktirde yüzün tüm hatları ve başın şekli olduğu gibi görünebilmektedir. Normalde saçlar ile farklı hileler ve kamufleler yapılabiliyorken kısa saç modelleri tüm bu olasılıkları ortadan kaldırır. Bu yüzden kendine güvenen beylerin tercihi olabilir. Bu saç modelini kullanmaması gereken beyler ise yine yüz hatları fazla yuvarlak olanlardır. Kısa saç kesimi erkeklerde yüzü daha çok ortaya çıkaracağından olduğundan çok daha kilolu bir görünüme ulaştırabilir.

Hipster erkek sac modası bu kışa damgasını vuracağa benziyor. Aşağıdaki resim bir hipster erkek saç modelidir.

hipster-erkek-sac-stili-2018-modasi

Bir önceki yazımız olan Hiç Bitmeyen Önü Düğmeli Etek Modası | 2021 başlıklı makalemizde düğmeli deri etek, düğmeli etek ve düğmeli süet etek hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x