Doğal saç düzleştirme yöntemi ve maske tariflerini detaylı bir şekilde bu makalemizde siz değerli Kadın ve blog takipçileri için ele aldık.

Her kadının dileği şüphesiz her zaman bakımlı, parlak, pürüzsüz saçlara sahip olmak. Bugün takipçilerimize değineceğimiz konu evde doğal yollar ile ısı veya herhangi bir kimyasal kullanmadan saç düzleştirme nasıl yapılır 4 ana yöntem ile ve birde maske ile anlatmaya çalışacağım. İşte sizlere evde her kadının yapabileceği ekonomik doğal saç düzleştirme yöntemleri;

Süt ile doğal saç düzleştirme yöntemi;

Özellikle kıvırcık, dalgalı saçlara sahip olan bayanlar saçlarının elektriklenmesi, kuruması, düzleştirme ve fön çekmenin güçlüğü, maşalama yaparken karşılaşılan tüm bu zorluklarlan müzdarip. Süt bugünlere kadar hep saçları nemlendirmek için kullanılmış ve hala kullanılmaya devam ediliyor. Nasıl mı kullanırız işte anlatımı; Bir tencereye yarım bardak sütümüzü koyuyoruz ve kaynayana kadar kısık ateşte ısıtıyoruz. Ardından kendi kendine soğuyana kadar bekleyiniz. Daha sonra tencere deki sütün üzerine yarım bardak su ilave ediyoruz. Daha sonra direk bu karışımı bir sprey şişeye koyuyoruz ve saçlarımıza püskürtüyoruz. Saçlarımıza bu karışımı uyguladıkdan sonra 30 dakika bu şekilde bekliyoruz ve saçlarımızı doğal bir şampuan ile yıkıyoruz. Bu karışım saçlarınızın düzleştirmesinden ziyade nemlendirecektirde. Saçlarınızda o kabarmaları giderecek ve saçlarınıza düzel bir pürüzsüzlük kazandıracaktır.

Süt ile doğal saç düzleştirme yöntemi

Süt ile doğal saç düzleştirme yöntemi

Düzleştirici Süt maskesi;

Süt ile saç düzleştirmeden pek fazla bir farkı yok ama saçlarımız için süt maskesi  tarfiinide sizler için şu şekilde detaylı olarak ele alıcaz;

Bu maske ile mis gibi pürüzsüz, bakımlı, hacimli saçlara sahip olmak içten bile değil. Maskeyi yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeler;

Yarım bardak süt, Sprey Şişesi, Taraf, Bal veya muz veya çilek

Bu tarifde sprey şişesinin içerisine sütümüzü bal ve istediğimiz muz veya çilek meyvesini ekliyoruz. Bu meyveler saçlarımızın mis gibi kokmasını sağlayacak. Spreye konulan malzemeleri iyice karıştırıp püre formuna getiriyoruz. Daha sonra yine sprey ile sağlarımıza püskürterek tarak yardımı ilede iyice saç derimize ve tüm saça masajda yaraparak yediriyoruz.  Daha sonra 25 dakika bu şekilde saçda bekledikden sonra doğal bir şampuan ile şampuanlayıp durulama yapıyoruz. Eğer dalgalı saçlarını var ise bu maske ile saçlarınız dümdüz olacaktır. Bu maske kıvırcık saçları pekde düzleştirmeyebilir. En azından saçları nemlendirip bakım yapmış olacaksınız.

Zeytin yağı ve yumurta ile doğal saç düzleştirme yöntemi;

Bir kaba iki adet yumurtayı kırıyoruz ve içerisine bir yemek kaşığı kadar zeytin yağı ilave edip saçlarımızı kısımlara ayırarak her kısma bu karışımı fırça ile el ile yedirip folyo ile sarıyoruz. Bu karışım ile saçlarınızda 50 dakika kadar bekledikten sonra doğal bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı duruladığınız da düz ve bakımlı saçlara sahip olacaksınız.

Zeytin yağı ile doğal saç düzleştirme yöntemi

Zeytin yağı ile doğal saç düzleştirme yöntemi

Hindistan cevizi sütü ile doğal saç düzleştirme yöntemi;

Saçlarımızı doğal yollar ile düzleştirme de bitkisel çözüm olarak Hindistan cevizi sütünü denemekte fayda var.  Bu karışımın hazırlanışı şu şekilde; bir su bardağı hindistan cevizi sütümüzü alıyoruz ve çayrek su bardağı limon suyu katıp.  Bu karışımı buz dolabından soğuması için bırakın. Soğuma işleminden sonra buzdolabından bu karışımı alıp krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırıyoruz. Daha sonra karışımı saçlarımıza yediriyoruz. Daha sonra ise sıcak ıslak havlu ile saçlarımızı sarıp bu şekilde 10 dakika bekliyoruz sonrasın da doğal bir şampuan ile saçlarımızı yıkıyoruz. Bu doğal saç düzleştirme ve bakım kürünü hafta da bir kere mutlaka uygulamamamız gerekiyor. Bu uygulamaya düzenli bir şekilde uygulamaya devam ederseniz saçlarınız yumuşak, dolgun, hacimli, parlak ve pürüzsüz olacaktır.

Hindistan cevizi sütü ile doğal saç düzleştirme yöntemi

Hindistan cevizi sütü ile doğal saç düzleştirme yöntemi

Sıcak yağ ile doğal saç düzleştirme yöntemi;

Doğal yağlar olan zeytin yağı, jojoba yağı ve hindistan cevizi yağı nı ılık olarak saçımıza yedirip masaj yaparak saçlarımızı doğal yollardan düzleştirebiliriz. Bu yağlardan herhangi birini seçebiliriz ve uygun sıcaklığa gelene ısıtıp saçlarımıza uyguluyoruz. Yağın ısıtılma prosesini anlatacağaım. Bir tencerede kaynayan su içerisine platik bir torba ile 2 kaşık yağı sokun. Yağını yeterl isıcaklığa ulaşınca yağımız hazır demektir. Bu yağı saçlarımıza iyice yediriyoruz ve saçlarımızı havlu ile sarıyoruz ve bu şekidle 40 dakika bekliyoruz. Daha sonra ise saçlarımızı doğal bir şampuan ile yıkıyoruz. Saçlarınız duruladık dan sonra göreceksiniz ki saçlarınız nemli, parlak ve bakımlı bir görünüm alacaktır.

Zeytin yağı ve yumurta ile doğal saç düzleştirme yöntemi

Zeytin yağı ve yumurta ile doğal saç düzleştirme yöntemi

 

Sıcak yağ ile doğal saç düzleştirme yöntemi

Sıcak yağ ile doğal saç düzleştirme yöntemi

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir