Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Kısa saç modelleri 2016 neler? Hangi kısa saç tipleri bu sene moda? Yüz şeklinizin saç kesim modeliniz ile alakası nedir? Bu yazımıza göz atmadan saç modelinizi yaptırmayın!

Günlük istediğiniz aktivitelerinize ve etkinliklerinize katılmak için kolayca yapabileceğiniz 2016 kısa saç modellerini sizler için fikir olması amacıyla galerimiz de derledik.

Saçlarım son moda saç kesim mi olsun istiyorsunuz? Kesinlikle doğru yerdesiniz. Günlük davet ve şık olmanız gereken davetlerde bu son moda 2016 kısa saç modellerini rahatça deneyebilirsiniz. Benzersiz bir görünüm istiyorsanız herkezden önce mutlaka bu kısa saç modellerini sizler denemelisiniz.

Bakımı çok kolay modelleridir kısa saçlar, yaz mevsimi geldiğinde bir çok kadın tarafından kısa saç modelleri kullanılır. Asıl önemli nokta ise kısa saç kesiminizi yaptırmadan önce yüz şeklinizinde seçtiğiniz kısa saç modeline uyumlu olması gerekmekte. Her yüz tipine her saç kesimi yakışmaz.

Yüz tipinize göre kısa saç modeliniz nasıl olmalı?

Uzun bir yüz tipiniz var ise: küt asimetrik modeller size çok yakışır. Çene hizanızda saç boyu ile yüzünüz eskisinden daha kısa bir görünüm sağlayacaktır.

Yuvarlak bir yüz tipiniz var ise: Pixie diye tabir edilen saç kesim modelini kullanmanız doğru seçim olacaktır. Saçlarınızın üst kısımları uzun bırakılıp ve arkaya doğru kısa kesim ile yüzünüz yuvarlak şeklinde bastırılmış olarak daha da uzun görünecektir.

Kalp yüz tipiniz var ise: saçlarınızın arka tarafları kısa bırakılarak ön taraflara doğru uzun bir kısa kesim ile yüzünüz eskisine göre orantılı bir görünüm alacaktır.

Kare yüz tipiniz var ise: saçlarımızı çenemizin hizası kadar katlı bir şekilde kestirirsek. Yüzümüzün kare şeklinde olmasını bu şekilde saklayabiliriz.

Oval bir yüz tipiniz var ise: Kahküllü küt ve hafif katlar ile yüzümüzün hatları eskisinden daha da orantılı bir görünüm elde edecektir. Kaküllü ve özellikle yandan kahküllü saç modelleri 2016 senesinde çok moda.

Bir çok kesimden beyanların seçtiği Kısa saç modellerini özellikle iş kadınlarına ve öğrencilere tavsiye ediyoruz hem bakımı ve hazırlanması kolay pratik hemde yetişkin bayanları olduğunuzdan daha genç, havalı ve modern gösteriyor. Bu kısa saç modellerini gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. 2016 kısa saç trendleri oluştukça sitemizde yayınlayacağız.

Sizler için seçtiğimiz 49 adet en iyi kısa saç modelleri fikir edinmeniz için gerimize göz atabilirsiniz.

2016 kısa saç modelleri örnekleri:

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] edebilirsiniz. Peki saç kesimi böyle ama saç rengi hakkında da birtakım bilgiler vereceğiz. 2016 yılında kısa saç modeli için iki saç renginin bulunduğu saç modelleri ön plana çıkmaktadır. Şimdi dilerseniz saç […]

trackback

[…] kuaförünüze danışıp deneyebilirsiniz. Daha fazla kısa saç model örnekleri isterseniz 49 En Son Moda 2016 Kısa Saç Modelleri makalemizi ziyaret […]

trackback

[…] saç modellerinin dışında sizlere 2016 yılının saç renkleri hakkında bilgiler verelim. Özellikle 2016 […]

trackback

[…] beğendiğiniz model varsa aynısından sizde yaptırabilirsiniz. Kısa saç modelleri içinse 2016 kısa saç modelleri makalemizde geçen galerimiz deki kısa saç kesim modellerini, kısa saç düşünüyorsanız […]

trackback

[…] 2016 Kısa saç modelleri arayan bayanlara özel 49 adet saç modeli buradan. […]