8 Mart Kadınlar Günü Hediye Fikirleri | 2021

8 Mart Kadınlar Günü Nedir? Kadınlar Gününde Ne Hediye Alınır?

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, dünyanın birçok ülkesinde kutlanmaktadır. Bu özel gün, kadınların başarılarını ve aileye katkılarını takdir etmek için bir fırsattır. Aynı zamanda, birçok önemli yolla toplumun kalkınmasına olan önemini vurgulamak için kutlanmaktadır. Kadınlara olan minnettarlığınızı ifade etmek için, onu memnun etmek için seçebileceğiniz birçok Kadınlar Günü hediyesi fikriniz var. Bu yüzden Kadınlar Gününde ne hediye alınır diye kara kara düşünmenize gerek yok.

Hediye, bir kadının hayatımıza katkısı için takdir ve takdiri ifade etmenin mükemmel bir yoludur. Ancak doğru hediyeyi seçmek her zaman söylendiği kadar kolay değildir. Sevdiğiniz kadın ihtiyacı olan her şeye zaten sahip olabilir. Yine de benzersiz, çekici ve kullanışlı bir hediye ile değer verdiğiniz kadının karşısına çıkabilirsiniz. 

Kadınlar Günü
Kadınlar Günü

Kadınlar Günü Hediyesi Nereden Alınır?

Kadınlar Günü için neyse ki, birçok çevrimiçi alışveriş platformu yeni hediye fikirleriyle doludur. Ancak hepsi her kadın için eşit derecede harika ve yararlı değildir. Önce hediye almayı düşündüğünüz kadının kişiliğini değerlendirmelisiniz. Ardından, mevcut ihtiyaçlarına göre hediyeler alın. Hatta onunla hediye hakkında konuşabilirsiniz bu da size bazı ipuçları sunabilir.


Kadınlar Günü hediye fikirleri için çevrimiçi alışveriş, çok çeşitli hediyeler için uygun maliyetli bir kaynak olarak kabul edilir. Ancak bu tür birçok siteyi tarayın çünkü çok çeşitli hediyeler bulacaksınız. Bunları giysi, ayakkabı, özel kahve kupaları, parfümler, kol saatleri vb. tüm kategorilerde bulabilirsiniz. Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlamanın başka harika yolları olsa da, bir hediye kadına her şeyden daha fazla zevk verir.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Para harcamadan gardırop nasıl güncellenir ?

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hediye Fikirleri

Kadınlar her erkeğin gücüdür. Kadınlar olmadan hiçbir toplum ya da millet gelişemez. Her kadın özeldir ve her biçimiyle hayata daha fazla neşe, sevgi ve saflık katar. Kadınları mutlu etmek için alabileceğiniz birçok hediye vardır. Abartıya kaçmadan ayrıca anlamlı da olabilecek hediyeleri sizin için sıraladık;

Çikolata Buketleri

Çiçek buketleri ve çikolata buketleri hediye modasına uygun! Bu yüzden, dışarıdaki sevimli kadınlara en moda ve en tatlı hediyeyi sunun. Böylelikle onların ruhunu ve güvenini selamlayın.

Özel Minderler

Bir minder rahatlık ve sağlık sunar. Annenizin, kız kardeşinizin, eşinizin, en iyi arkadaşınızın, büyükannenizin, nişanlınızın, kızınızın veya meslektaşınızın en iyi fotoğrafını bulun ve onlara Kadınlar Gününde kendilerini özel hissettirecek özel bir yastık alın!

Çiçekler

Sevgi dolu, şefkatli, zarif, zarif, çekici ve muhteşem kadınlar için çiçeklerden daha güzel bir hediye ne olabilir? Onun harika ruhunu tamamlamak için çekici buketlerde, salkımlarda ve kutularda, vazolarda veya sepetlerde demet demet taze güller, zambaklar, orkideler, karanfiller, krizantemler vb. hediye edin.

Kıyafet

Kadını etkilemenin en kolay yollarından biri, ona harika kıyafetler hediye etmektir! Görünüşünü muhteşem kılan, modaya uygun elbiseler veya cesur bluzları hediye olarak alabilirsiniz. Bu giysilerin geniş bir çeşidini keşfedin ve kadınlar için en güzelini sipariş edin!

Peluş Oyuncaklar

Bir kadının tatlı doğasını ve şefkatli kalbini takdir etmek için yumuşak bir oyuncak mükemmel bir hediye olurdu. Çeşitli renklerde, şekillerde ve boyutlarda peluş oyuncakları tek tek veya diğer hediyelerle birlikte kombin yaparak verebilirsiniz.

Çantalar

Bir kadının dışarı çıkarken taşıdığı en önemli şeylerden biri çantasıdır. Bir çanta, makyaj malzemelerinden ilaca, elektrik faturasından kalem sürücüye kadar birçok şeyi içerir. Kadınlar için küçük bir ev olarak görülmektedir. Öyleyse, kadınlar için hediye seçeneklerini arasına çantaları da ekleyebilirsiniz.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  İş kadınları için, iş hayatında değiştirebileceği 5 aksesuar.

Kadınlar Günü İle İlgili Sözler

Uluslararası Kadınlar Günü 1900’lerin başında başladı ve “kadınların sosyal, ekonomik, kültürel ve politik başarılarını kutlayan küresel bir gün olarak hayatımıza girdi. Kadın haklarını desteklemek ve kutlamak yıl boyunca bir sorumluluktur. Kadınlar Günü için özlü sözler;

 • “Bir kadına yapamayacağı her şeyi söylemek, ona ne yapabileceğini söylemektir.” – İspanyol Atasözü
 • “İyi davranışlı kadın nadir olarak tarih yazar.” -Eleanor Roosevelt
 • “Büyüleyici bir kadın kalabalığı takip etmez; o kendisi bir yoldur. ” -Loretta Young
 • “Kadının olduğu yerde sihir vardır.” –Ntozake Shange
 • “Her şeyden önce, hayatınızın kahramanı olun. Kurban değil. ” -Nora Ephron
 • “Kızlar asla akıllı olmaktan korkmamalı.” -Emma Watson
 • “Hayat zor sevgilim, ama sen de öylesin.” –Stephanie Bennett-Henry
 • “Hayalleri olan küçük kızlar vizyon sahibi kadın olurlar.” -.
 • “Tüm kurallara uyarsanız, tüm eğlenceyi kaçırırsınız.” -Katherine Hepburn
 • “Bazen kadın olmak cesaret ister.” -Bilinmeyen
 • “Başarılı kadın, başkalarının ona fırlattığı tuğlalarla sağlam bir temel oluşturabilen kişidir.”
 • “Bir şeyin söylenmesini istiyorsanız, bir adama sorun. Bir şeyin yapılmasını istiyorsanız, bir kadına sorun.” -Margaret Thatcher
 • “Sesi olan bir kadın, tanımı gereği güçlü bir kadındır. Ancak bu sesi bulmak için arama yapmak oldukça zor olabilir. ” -Melinda Gates
 • “Gerçek kraliçeler birbirlerinin taçlarını düzeltir.”
 • “Kadınlar olarak başarabileceklerimizin sınırı yok.” -Michelle Obama
 • “Kendini yeniden inşa eden kırık bir kadından daha güçlü bir şey yoktur.” – Hannah Gadsby

Kadınlar Günü İle İlgili Anlamlı Resimler

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Hikayesi Nedir?

Uluslararası Kadınlar Günü, kadınların sosyal, ekonomik, kültürel ve politik alanlardaki başarılarını kutlamaya adanmıştır. Kadınların ortaklaşa kurduğu gün, toplumsal cinsiyet eşitliğine ve kadın haklarına da dikkat çekiyor. Cinsiyet eşitliği, diğer noktaların yanı sıra kadınları ve erkekleri gelirleri, eğitimleri ve çalışma saatleriyle karşılaştıran istatistiksel bir ölçüdür. Bu sosyolojik ölçüt, araştırmacıların toplumun belirli alanlarda nasıl ilerlediğini veya gerilediğini anlamalarına yardımcı olur. Aynı zamanda cinsiyet eşitliği için çabalayan politika yapıcılar için de önemli bir araçtır.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Yalancı Tavuk Göğsü Tatlısı Tarifi ve Yapılışı

Uluslararası Kadınlar Günü, 112 yıl öncesine dayanan zengin bir tarihe sahiptir. Kadınlar Gününe dair mücadele, Amerika Sosyalist Partisi’nin New York’ta uzun çalışma saatlerini, düşük maaşları ve oy hakkının olmamasını protesto eden 15.000 kadının kutladığı 1909’du.

Başlangıçta Ulusal Kadınlar Günü olarak adlandırılan bu anıtsal yıllık kutlama tüm dünyaya yayıldı (resmi olarak 1911’de kutlandı), ancak farkında olmadan 8 Mart trendini belirleyen Rusya’ydı. Uluslararası Kadınlar Günü 1913’te Rusya’da resmi bir tatil olmasına rağmen, kadınlar hala Birinci Dünya Savaşı’nın neden olduğu zorlukları yaşamaya devam etti. Erkekler savaştayken, kadınlar yiyecek kıtlığıyla ve onları dinlemeyen bir hükümetle uğraştı.

8 Mart 1917’de (eski Rus takvimine göre 23 Şubat) on binlerce Rus kadın değişiklik talebiyle sokaklara döküldü. Birleştirilmiş yardım çığlığı, Rus kadınlarına kısa süre sonra oy hakkı verilmesinin yolunu açtı.

1975’te Birleşmiş Milletler Uluslararası Kadınlar Günü’nü resmen kabul etti ve 1996’da her yıl için yıllık bir tema benimsemeye başladı. İlk tema “Geçmişi Kutlamak, Geleceği Planlamak” idi.

Bir önceki yazımız olan Saç Boyası Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar? | 2021 başlıklı makalemizde boya halıya yeni döküldüğünde, halıdaki lekeyi çıkarma ve halıdan saç boyasını temizle hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x