Akne izlerinden sizde doğal ev tedavileri ile kurtulun!

Akne izlerini silen  ve cildi parlatan sağlıklı doğal ev ilaçları, cildi aydınlatarak sivilce izlerinin yanı sıra kahverengi izleri de  temizliyor.

Sivilce izlerinin üzerinden ölü deriyi kaldırmak için doğal olarak pul pul dökülmesini sağlamalıyız. Bunu yaparken Sivilce  yarasını hafifletmek için cildin çok kurumasına engel olmalıyız bunun için  en son cildi nemlendirerek  besleyecek E vitamini yağından küçük bir damla alarak cildinize masaj yaparsanız harika olur. Akne izi için 5 doğal ev tedavisi konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Kabartma tozu peelingi : Kabartma tozu ile akne izlerini tedavi etmek için macun kıvamına getirip hafifçe birkaç dakika dairesel hareketlerle akne izi üzerinde masaj yapmalısınız. Bunun için az su ile doğal kabartma tozunu karıştırın. Nazikçe peeling ile  akne izinin solmasına yardımcı ölü deriyi fırçalayın.

Kahve peelingi: Mutfakta bulunan sonraki en iyi doğal peeling malzemesi kahve. Bal ile kahve telvesini karıştırın ve izleri soldurmak aynı zamanda cildi sıkılaştırmak için masaj yaparak peeling yapın. Daha iri olmasını istiyorsanız karışıma kahverengi şekerden küçük bir miktar ekleyin.

Bal mükemmel bir anti bakteriyel doğal ev maskesi  ürünlerinden biridir.Ham doğal bal ile akne izlerini  basitçe ovun. Günde iki kez izlerin üzerine bal ile masaj yapabilirsiniz.Daha sonra ise soğuk suyla durulayın.

Patates ciltteki izleri soldurmaya yardımcı olabilir,doğal beyazlatma özellikleri içerir.Bir adet patatesi rendeleyin ve kalın macun kıvamına getirin.İçine biraz doğal meyve suyu ekleyebilirsiniz.Bir pamuk yardımı ile basiyçe sivilce izlerini silin.Daha sonra bu macunu izlerin üzerine koyup birkaç dakika bekletin.Ilık su ile durulayın.

Limon : Taze limon suyundan, bir pamuk kullanarak izlerin olduğu bölgeyi  tampon yapın.Durulamadan önce 15 dakika bekleyin.

Elma sirkesi: Su ile eşit parçada sirkeyi birleştirin ve rahatsız edici izlerin üzerine doğrudan uygulanır. Elma sirkesi inflamasyon ve yara izini iyileştirmesi için örnek verilir.

Zeytinyağı:Parmak uçlarınız ile cildinizi temizlemek için sızma zeytin yağından az miktarda izlere uygulayın.Parmak uçlarınız ile küçük dairesel hareketler ile masaj yapın ve sonra yavaşça sıcak bir yıkanmış bezle silip yıkamadan bekletin.

HIZLI İPUCU: sivilceleri sıkmak  yara olmasını önlemek için, sadece sıcak suyun altında bir pamuklu çubukla sivilce etrafında gezdirin ve sivilce çıkana kadar sivilce çevresinde hafifçe bastırarak gezdirin.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir