Argan yağının saça faydaları ve kullanımı hakkında bilgiler. Argan yağı saçı uzatır mı ve fiyatı ne kadardır? Argan yağı hakkında yorumlar…

Argan yağı aynı zamanda Fas yağı olarak da bilinmektedir. Bunun nedeni bu özün Fas’ta bulunan argan ağacından elde edilmesidir. Bu yağın en önemli özelliği saç tellerini yumuşatması ve kırıkları azaltmasıdır. Bu nedenle de yüzyıllardır bu bölgede argan yağı saçlar için doğal bakım yöntemi olarak kullanılır.

Argan yağı kalın ve ince telli, boyalı, dalgalı ya da kıvırcık saçlar için rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Diğer yağlar gibi argan yağı saçlarda yağ birikmesine neden olmaz. Eğer yazları saçınızı güneşin zararlı ışınlarından korumak istiyorsanız argan yağını kullanabilirsiniz. Ayrıca Argan yağı saça faydaları bunlarla da sınırlı değil. Bunların dışında da yine onlarca farklı faydası bulunmaktadır.

Argan Yağı İle Saç Bakımı
Argan yağı saça faydaları arasında saça doğal parlaklık kazandırması da bulunmaktadır. Eğer saçlarınızı yaptıktan sonra saçlarınızın parlak görünmesi için saç spreyi kullanıyorsanız bunun yerine argan yağını tercih edebilirsiniz. Argan yağı sayesinde saçlarınızın doğal yollardan parlamasını sağlamış olacaksınız. Ayrıca saç spreyi kullanmadığınız içinde saçlarınız yıpranmayacaktır. Ayrıca saçlarınızı parlaklaştırmak için argan yağı kullandığınızda bu saçlarınızın daha yumuşak ve nemli olmasını da sağlayacaktır.

Argan yağı daha çok Kuzey Afrika bölgesinde kullanılmaktadır. Özelliklede yüzyıllardır nemli ve yumuşak saç tellerinde kırıkları azaltmak için kullanılır. Ancak saçını uzatacak olanlarda saçlarının daha sağlıklı olmasını istiyorsa argan yağını tercih edebilirler. Kısacası Argan yağı saça faydaları arasında bunları göstermek mümkündür.

Argan Yağı Fiyatları
Fiyatlar Argan yağının türüne ve markasına göre değişmektedir. Ürünlerin isimlerini aratarak Gittigidiyor ve N11 gibi sitelerden satın alabilirsiniz.

Biolage Argan Yağı 92 ml : 49 TL
REDIST ARGAN YAĞI MOROCCON 100ML : 15 TL
NASHİ ARGAN YAĞI 100ML : 62 TL

Argan Yağı Saça Faydaları

Argan Yağı Saça Faydaları

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] cildinize parlaklık kazandırmada yardımcı olur. Bu yağ hakkıda daha detalı bilgi almak için sac-bakiminda-argan-yagi-nasil-kullanilir detaylı makalemize bir göz […]