Balın 12 Sağlık ve Güzellik Faydaları

Balın faydaları ve Baldan gelen güzellik ve sağlık nelerdir? Bal ile yapacağınız pratik kür tarifleri! Hepsi makalemizde. Bal ile reflü nasıl önlenebilir?

Değerli okuyucularımız bugün sizlere hepimizin evlerinde bulunan balın birtakım sağlık ve güzellik açısından yararlarını sizlere sunacağız. Yüzyıllardır sofralarda tüketilen bu harika besin kaynağı aslında güzellik açısından da oldukça önemli bir noktadır. Çünkü bu besin cildimize o kadar yararlı ki bizim sağlıklı ve güzel görünmem izde etkili bir rol oynayacaktır.

İlk olarak bal öksürüğe karşı iyi gelmesinden dolayı hasta olduğumuzda bol bol tüketmeliyiz. Dünyaca ünlü bir kurum tarafından yapılan araştırmada balın öksürüğü geçirecek kapasiteye sahip olduğunu ve uyku problemleri yaşayanların bol bol tüketmesi gerektiği vurgulandı. Bir başka olarak bal reflü önlemede birebir etkili olmaktadır. Ayrıca bal antibakteriyel özelliği nedeniyle vücudumuzu mikroplardan arındırmaktadır. Fruktoz ve glikoz kombinasyonu sayesinde insan vücudunun kan şekerini dengelemektedir. Balın faydalarından bir tane side cildi nemlendirmesinin yanı sıra , dökülmelere neden olan bakterilerlede savaşmaktadır. Balı cildinize sürüp 15-20 dakika beklettikten sonra  durulayarak  cildinizi arındabilirsiniz. Balı sütle karıştırarak yüzünüze sürüp beklettikten sonra yüzünüz çizgilerden arınmış olacaktır. Ayrıca göz altı  halka ve torbalarını yok etmek istiyorsanız balı badem yağıyla karıştırarak göz çevresine uygulayabilirsiniz. Tırnak etlerinizi yumuşatmak isterseniz balı sirke ile karışım yaparak tırnak etlerinize uygulayabilirsiniz. Jilet izi veya yanıklara karşı da kullanan bal harika bir besin öğesidir. Bal kaşıntılı kafa derisi için mükemmel bir besindir. Son özelliği ise bal cansız saçlara çok iyi gelen bir besindir.


Bir önceki yazımız olan Bacakları Uzun Göstermenin Teknikleri | 2021 başlıklı makalemizde ayakkabı seçimi, bacak boyunu uzun göstermek ve bacakları uzun gösteren kıyafet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Yoga Nasıl Yapılır, Yoganın Faydaları
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x