Banyo sonrası kabaran saçlar için pratik çözümleri  bu makalemiz de siz değerli Kadınveblog takipçilerimiz için ele aldık. Bu pratik bilgilere mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Saç kabarmaları hemen hemen her duş sonrası meydana gelen bir olaydır. Özellikle de bu durum sık saçlı ve kıvırcık saçlı kişilerde daha sık görülür. Yıkanan saç ise temiz bir hal alınca saça şekil vermekte bi okadar zordur. Zar zor bir şekilde evde uğraşarak yaptığımız saçta bir müddet sonra tekrar kabara biliyor ve saç şeklimiz ne yazık ki değişik bir hal alabiliyor. Piyasada saç kabarıklığına karşı satılan ürünlerde var olduğu gibi evde yapabileceğiniz birçok uygulama ile de saç kabarıklığınızı önleyebilirsiniz. Sizleri de eğer bu saç kabarıklığı çok rahatsız ediyorsa sizin için aşağıdaki yazımızda duş sonrası kabaran saçlara çözüm önerilerimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Duş Sonrası kabaran Saçlar için Pratik Çözüm önerileri

Duş Sonrası kabaran Saçlar için Pratik Çözüm önerileri

Duş Sonrası Kabaran Saçlara Çözüm Önerileri

  • Saçlarınızı duşta çok sık değilde daha az şampuanla maya özen gösterin. Örneğin 3 kez değilde 2 kez ama daha az şampuan kullanarak. Çünkü saçlarınızın temizleneceğini düşünerek çok sık şampuanlamanız saçlarınızın nemini alacaktır. Saçlarınızın sertleşmesine ve sizin saçlarınızın kabarmasına yol açacaktır. Saçları çok sık yıkamak yerine haftada 2 veyahut 3 kez yıkamaya dikkat edin. Saç tipinize göre de şampuan kullanabilirsiniz.
  • Duş sonrası veya duşta-da kullanılan saç kremler-ide saçlarınızın kabarmasını engelleyecektir. Yalnız saç kremlerini de saç tellerinizin aralarına girecek şekilde yedirin. Saç derinize sürmemeye dikkat edin.
  • Saçlarınızı duş sonrası soğuk su ile durulamaya özen gösterin. Soğuk su saç tellerinizin kabarmasını önleyecektir. Yani ılık duş alındıktan hemen sonra soğuk su ile 4-5 dakika kadar durulayın yada masaj yapın.
  • Saçınızın kabarmasını istemiyorsanız saç fırçasını duş sonrası kullanmayın. Özellikle de saç ıslakken fırçayla taranan saçlar kabarır. Onun yerine kalın dişli taraklar ile taramanızı öneririz sizlere. Ayrıca fırçayla taramak saçlarınızı kıracağı gibi saç tellerin-izinde kopmalara yol açacaktır.
  • Havlu ile saçlarınızı çok kurutmaya çalışmayın. Siz saçlarınızdaki suyu almak isterken saçlarınızı kırıyor daha çok kabarmasına yol açıyorsunuz aslında. Bu yüzden saçlarınızı havlu ile çok sık kurulamak yerine saçtaki fazla olan ıslaklığı alın. Fazla olan ıslaklığı aldıktan sonra saç kurutma makinesi yardımıyla saçlarınızı kurutabilir yada kendi kendine de kurumasını bekleyebilirsiniz.
  • Saçlarınızı saç kurutma makineleri ile kuruturken de dikkat edin. Saç dip bölgesinden başlayarak kurutmakta saçlarınızı kabartacaktır. Onun yerine saç kurutma makinesini düşük ayarda kullanarak saçlarımızı kurutalım.
  • Kuru saçlarda kabarmaya müsaittir. Eğer ki kuru bir saça sahipseniz haftada 1 saçlarınızı nemlendirmeye çalışın. Bu doğal yollarla da olur. İsterseniz sürekli gittiğiniz kuaförünüz dende bu konuda yardım isteyebilirsiniz. Saçlarınızı nemlendirmek için doğal zeytinyağı ya da badem yağı gibi yağlar ile saçlarınızı nemlendirebilirsiniz.
  • Saç kremlerinin sprey tarzı olan türlerini de her türlü bulabilirsiniz. Bu ürünlerde saçlarınızın kabarmasını engelleyecektir. Saçlarınıza sıkarak istediğiniz şekli verebilirsiniz.
Banyo Sonrası kabaran Saçlar için Pratik Çözümler

Banyo Sonrası kabaran Saçlar için Pratik Çözümler

 Sizlerde bu önerileri dikkate alarak uygularsanız saç kabarıklığına karşı çözüm elde etmiş olursunuz.

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir