Saç telini kalınlaştırmak için ne yapmalıyız? Saç boyaları saç telini kalınlaştırır mı? Konu ile ilgili detayları haberimizde inceleyebilirsiniz…

Kuruyan saç telleriniz inceldi, saçlarınız cansız mı görünüyor? Saçlarınız artık kafanızda yok gibi mi? Saçlarınızı bir türlü canlandıramıyor musunuz? Bunun bir yolu da saçlarınızı boyamaktır. Yanlış duymadınız! Saç boyaları saç tellerini bir miktar da olsa kalınlaştırıyor.

Genç kızlık zamanlarına gelen bütün kadınlar en az bir kere saçlarını boyamayı denemişlerdir. Kimisi kızılın tonlarını, kimisi sarının, kimisi ise pembe tonları… Saç boyalarının saç tellerini kalınlaştırdığı doğrudur. Eğer ki saç renginizden daha açık bir renk boyamak ister iseniz örneğin Platin Sarı gibi, saçlarınızın boyama işleminden önce açılması gerekiyor ise bu durumda saçlarınız kalınlaşmayacak; aksine incelecektir. İnceltici özellik taşıyan açıcı malzemeler, saçlarınızın bir miktar daha cansız olmasına neden olacaktır. Ancak ve ancak açıcı kullanmadan yapılan herhangi bir boyama işleminde saç tellerinde kalınlaşmalar olacak ve dolayısı ile hacim kazanması sağlanacaktır. Peki, açıcı kullanmadan sarı boyasak? Açıcının olmadığı her boyama işleminde bir miktar kalınlaşma görülecektir. Daha hacimli boyalı saçlara sahip olmanın yolu, saçınızın o anki renginden daha koyu bir renk tercih etmek olacaktır.

Saçlarınızı hacimlendirmek istiyorsunuz fakat renginizden vazgeçemiyor musunuz? Bunun da bir çözümü var! Tek renk boyalı saçlar saçların daha düz, daha hacimsiz görünmesine neden olacaktır. Aralara attıracağınız farklı renkler, saçlarınızın daha canlı ve hacimli görünmesini sağlayacaktır. Yine kat kat kesilmiş saçlar da daha kabarık görünecek, dolayısı ile daha canlı ve hacimli görünecektir. Dalgalı saçlar da yine üst üste binen saçlardan oluşacağı için daha canlı ve daha hacimli görünecektir.

Saçların daha hacimli görünmesin bir bakıma sağlıklı olması ile ilintilidir. Bu da günlük hayatta alınan protein, A, C, B, E Vitaminleri ve doğal yağlardan sağlanmaktadır. Günlük hayatta sağlıklı beslenmeyen kişinin sağlıksızlaşma evresi önce saç ve ciltten başlar. Saç derisi üzerinde hasarlar olması ile saç dökülmesi, saçların kırılması, saç köklerinin yıpranması gibi saç sağlığının olumsuz yönde etkilendiği gözlemlenir. Saçların sağlıklı hale gelmesi için saçta kimyasal malzemenin olabildiğince az kalması, saçların çok sık yıkanmaması, saçların çok sıcak ya da soğuk su ile yıkanmaması ve saç diplerinin tarama sırasında zorlanmaması gerekmektedir.

Boya Saç Telini Kalınlaştırır Mı?

Boya Saç Telini Kalınlaştırır Mı?

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir