Kadınların genel bir problemi olan boyalı saça bakım konusu, özenli bakımı gerektirmektedir. Özellikle boyama işlemi sonrasında saçlar yıpranır. Boyanın içerdiği kimyasallar sonucunda saçta matlaşma, kuruma ve yıpranma belirtileri sıklıkla ortaya çıkar.

Boyalı saça bakım bu yüzden hiç boyanmamış saçlara oranla daha zordur. Özel bir bakımı gerektiren boyalı saçlar, bakım sonrasında harika bir görünüme kavuşabilir. Bunun için yapılması gereken bazı maskeler ve kullanılması önerilen bazı doğal ürünler bulunmaktadır.

Boyalı Saça Bakım Nasıl Yapılmalıdır

Doğanın bize sunduğu doğal yağlar saç bakımı için vazgeçilmezlerin arasındadır. Özellikle zeytinyağının gücü, saç üzerinde uzmanlar tarafından test edilmiştir. Piyasada bulunan zeytinyağlı saç bakım ürünlerinin yanı sıra kendiniz evde, saf zeytinyağını boyalı saça uygulamalısınız. En az ayda bir kere yağ terapisi yaparak boya ile yıpranan ve kuruyan saçlarınıza, gerekli nemi ve bakımı vermiş olursunuz.

Saç bakım yöntemleri arasında bulunan doğal yöntemler her zaman daha uygun fiyatlı ve daha sağlıklıdır. Boyalı saçın bakımında özellikle gerekli yağların kullanılması gerekmektedir. Düzenli olarak uygulanan yağ bakımı boyalı saçın canlanmasına ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Boyama işleminin her ay tekrarlanması gibi durumlarda, yağ bakımının sıklığı bu oranda arttırılabilir. Boyanın olumsuz etkilerini saçta bir nebze olsun kaldırmak için gerekli yağ bakımı yapılmalıdır. Saç bakımı sonrasında yaşayacağınız değişimi fark edeceksiniz. Boya sonrası gerekli bakımı saçlarınıza sağlayarak, saçlarınıza parlak ve canlı görünümü verebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir