Çam Yağının saça faydası var mıdır? Saçları için Çam Yağı kullananların yorumları. Çam Yağı hakkında önemli bilgiler ve saçlara uygulanışı anlatılmaktadır…

Çam yağının vücut için birçok faydası bulunuyor. Bu faydalardan bir tanesi de saçlara olan faydasıdır. Çam yağı sahip olduğu antiseptik özellik sayesinde saç derisinde oluşan hastalıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Ayrıca çam yağı sayesinde saç derisinin kurumasının da önüne geçilir. Çam yağının saça faydaları her ne kadar çok önemli olsa da bu yağı direk olarak saç derisine sürmemek gerekir. İlk olarak çeşitli yağlar ile (badem yağı, zeytinyağı vb.) çam yağı inceltilmeli ve daha sonrasında da kullanılmalıdır. Eğer çam yağını direk olarak saçınıza uygulayacak olursanız o zaman cildini tahriş olmaya başlayacaktır.

Çam Yağının Diğer Faydaları
Çam yağının saça olan faydaları kadar vücuda da faydaları bulunmaktadır. Özellikle kas ağrıları için günümüzde en çok çam yağı tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra çam yağı deterjanlarda da mikropları öldürmek için kullanılır. Buna ek olarak böcek ilaçlarında da yine çam yağının kullanıldığını görebilirsiniz.

Çam yağını cildiniz üzerinde kullanacağınız zaman 15/1 oranında inceltmeniz gerekiyor. Eğer çam yağını bu şekilde inceltmezseniz o zaman cildinizi tahriş edecektir. Örnek vermek gerekirse çam yağını saç deriniz için kullanacağınız zaman 1 damla çam yağı içerisinde 15 damla kadar zeytinyağı katmalısınız. Bu sayede çam yağının sertliğini biraz daha inceltmiş olacaksınız. Bu sayede hem faydasını görecek hem de yan etkilerinden korunmuş olacaksınız. Bu şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Çam Yağının Saça Faydaları

Çam Yağının Saça Faydaları

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
senem Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
senem
Ziyaretçi
senem

Çok faydalı bir konu olmuş, elinize sağlık 🙂