Çatlak Tedavisi

Vücut çatlakları daha çok hızlı kilo alıp vermeye meydana gelen cilt sorunlarındandır.Çatlak tedavisi için bir çok bitkisel kür ve doğal maske hazırlayıp çatlak görünümü zamanla hafifletebilirsiniz.Gebelik döneminde hızlı alınan kilolarda çatlakların oluşmasında en etkili faktörlerdir.Çatlak tedavisi için evde yapabileceğiniz kür ve maskeleri araştırdık, en olumlu sonuçlar verenleri aşağıda listeledik.

Çatlak tedavisi için doğal bakım kürü

Vücut çatlaklarınızı bu bakım kürünü hazırlayarak görünümünü azaltabilirsiniz.

İhtiyaçlarınız

1 adet yumurta

esmer şeker

Yumurtanın akı ayrı bir kapta esmer şeker ile çırpılır, krem kıvamına gelene kadar şeker eklenmeli.Bu kürü vücut çatlaklarınızın üzerine sürün.Esmer şeker kan akışını hızlandırır ve çatlakların olduğu kısımda kan dolaşımı hızlanır.

Çatlak tedavisi için doğal maske tarifi

1 şeker kaşığı kahve

yarım limon

Kahveyi ve limonu iyice karıştırın ve duştan önce cilt çatlaklarınızın üzerine dairesel hareketler ile masaj yaparak sürün.Kahvenin içerisindeki kafein sayesinde hücre yenilenmesi sağlanır. Limonun da çatlaklar üzerinde etkili olduğu söyleniyor. A vitamini ve E vitamini kapsüllerini de satın alıp çatlaklarınızın üzerine sürüp tedavi edebilirsiniz.

Vücut çatlaklarının oluşma nedenleri

Vücut çatlakları daha çok hızlı kilo alıp vermeyle ilgili hormonsal bir sorundur.Hamilelik sonrası çatlakların nedenleri de bunlardır…Hareketsiz yaşam yine çatlak oluşumunu sağlar.Sağlıklı beslenen, spor yapan ve kilo kontrolünü sabit tutan kişilerde çatlak göremezsiniz.

Çatlak oluşumu oturarak çalışan kişilerdede yoğun bir şekilde görülebilir.Bu kişiler gün içinde mümkün olduğu kadar hareket etmeli ve işten sonra akşamları 1 saat spor yapmalılar.Vücut çatlakları vücutta farklı renklerde olabilir.Kırmızı çatlak görünümünün tedavisi daha kolaydır.Beyaz görünümlü çatlaklar ise cilde yerleşmiş ve tedavisi en zor olan cilt çatlakları dır. Selülitten farkı ise çizik şeklindeki görüntüsüdür.

A-1-10067046.jpg

Çatlak tedavisi için öneriler

1. Banyodan önce badem yağı ve zeytin yağı ile masaj yapmak vücut çatlaklarının görünümü azaltır.Sürekli hareketsiz kalınmamalıdır.Her gün mutlaka 40 dakika yürüyüş yada spor yapılmalıdır.

2. Duş yaparken çatlak olan kısımlar sert bir duş kesesi ile masaj yapılmalıdır.Çatlak olan bölgelerde kan akış hızı yüksek olmalıdır, bu bölgeleri çalıştıran egzersizler yaparak çatlakların azalmasını sağlayabilirsiniz.

3. Banyodan sonra vücudunuz nemlendirici ile kurumasına engel olunmalıdır.bu şekilde yeni çatlak oluşumunu engelleyebilirsiniz.Çatlak olan kısımları nemlendirme çatlakların tedavisi için gerekli adımlardan biridir.

4. Sağlıklı beslenmek ve kilo alıp vermemek oldukça önemlidir.Bol su içerek ve sağlıklı beslenerek cilt çatlakarınızı zamanla tedavisini yapabilirsiniz.Aynı zamanda günlük sporu  ihmal etmemelisiniz.Diyet yapan bayanlar hızlı kilo vermemeye özen gösterip aynı zamanda egzersiz yapmalılar.Ve verilen kilolarınızı geri almamalısınız.Masaj ve bitkisel maskeler desteği ile, sporda günlü programınızda olursa çatlaklarınız dan kurtulabilirsiniz.vücutta yerleşmiş çatlak tedavisi için lazer çatlak tedaviside düzenli gidilirse mutlaka işe yarar.Cilt çatlakları daha çok göbek bölgesinde ve basenlerde görülür, vücut sıkılaştırıcı hareketler yardımı vücuttaki çatlaklar toparlanır puruş puruş cilt görümü düzelir.

 

 

 

 

 

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
nagıhan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
nagıhan
Ziyaretçi

deneyen sonuc alan varmı? catlak maskesınde tavsıye eden..ıhtıyacm var

nagıhan
Ziyaretçi

çatlakları gerçekten geçiriyormu? bu maske deneyn sonuç alan var mı?