Çatlak Tedavisi | 2021

Çatlak Tedavisi

Vücut çatlakları genel anlamda çok hızlı kilo alıp vermeyle meydana gelen cilt sorunları arasında bilinmektedir. Çatlak tedavisi için bir çok bitkisel kür ve doğal maske hazırlayıp çatlak görünümü zamanla hafifletebilirsiniz. Gebelik döneminde hızlı alınan kilolarda çatlakların oluşmasında en etkili faktörlerdir. Düzensiz ve sağlıksız bir hayat da çatlak oluşumunu destekler ne yazık ki… Hareketli bir hayat ve sağlıklı yaşam şekli sizin çatlaklarla karşılaşma ihtimalinizi azaltabilen unsurlardır.

Çatlakların azalmasında tıbbın ilerlemesi sayesinde birçok yöntem bulunmaktadır. Kimi yöntemler ilaçlarla olurken kimileri de doğanın bize kazandırdığı doğal yöntemlerle gerçekleşmektedir. Çatlak tedavisi için evde yapabileceğiniz kür ve maskeleri araştırdık, en olumlu sonuçlar verenleri aşağıda listeledik.

Çatlak Tedavisi
Çatlak Tedavisi

Evde Çatlak Tedavisi İçin Doğal Bakım Kürü

Çatlaklarınızdan kurtulmanın zamanı geldiyse buyurun bizimle mücadeleye… Kilo alıp verirken en nefret ettiğim şey çatlaklardır. Birçok yolu var çatlaklardan kurtulmanın. En basit yöntemleri sizler için derledim. Elbette kürler yüzde yüz sonuç vermez ancak çatlakların varlığını azaltmak yine bizim elimizde. Vücut çatlaklarınızı bu bakım kürünü hazırlayarak görünümünü azaltabilirsiniz.


İhtiyacınız olan malzemelerse şunlardır; 1 adet yumurta ve esmer şeker.

Yumurtanın akı ayrı bir kapta esmer şeker ile çırpılır, krema kıvamına gelene kadar şeker eklenmeye devam edilir. Bu kürün kıvamı tuttuğunda vücut çatlaklarınızın üzerine sürün. Esmer şeker kan akışını hızlandırır ve çatlakların olduğu kısımda kan dolaşımı hızlanır. Çatlakların ortadan kalkması için gerekense tam da bu! Kan dolaşımının hızlanması sizin için başlangıç olacaktır.

Çatlakla Mücadele

Çatlak Tedavisi İçin Doğal Maske Tarifi

Evde doğal maske hazırlayarak çatlaklarınızdan kurtulacağınızı biliyor muydunuz? Yalnızca iki malzeme ile bunu başarabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemelerse şunlardır; 1 şeker kaşığı kahve ve yarım limon.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? | 2021

Kahveyi ve limonu iyice karıştırın ve duştan önce cilt çatlaklarınızın üzerine dairesel hareketler ile masaj yaparak sürün. Kahvenin içerisindeki kafein sayesinde hücre yenilenmesi sağlanır. Limonun da çatlaklar üzerinde etkili olduğu söyleniyor. A vitamini ve E vitamini kapsüllerini de satın alıp çatlaklarınızın üzerine sürüp tedavi edebilirsiniz. Doğal maske içerisinde hücre yenilenmesini hızlandıran her şey tavsiye edilir. Siz de bunlarla doğal biçimde mücadele edebilirsiniz.

Vücut Çatlaklarının Oluşma Nedenleri

Vücut çatlakları daha çok hızlı kilo alıp vermeyle ilgili hormonsal bir sorundur. Hamilelik sonrası çatlakların nedenleri de bunlardır… Hareketsiz yaşam da çatlak oluşumuna zemin oluşturur. Sağlıklı beslenen, spor yapan ve kilo kontrolünü sabit tutan kişilerde çatlak göremezsiniz. Bu yüzden vücudunuzu salmak yerine sağlıklı yaşam şeklini korumalı ve yukarıda sizlerle paylaştığım bakım kürlerini denemelisiniz.

Çatlak oluşumu oturarak çalışan kişilerde yoğun bir şekilde görülebilir. Bu kişiler gün içinde mümkün olduğu kadar  hareket etmeli ve işten sonra akşamları 1 saat spor yapmalılar. Son zamanlarda fitness salonları yaygınlaşmış olsa da evde egzersiz ve yoga yaparak da bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kendinizi ve vücudunuzu seviyorsanız motivasyonunuzu elden bırakmayın bence…

Vücut çatlakları vücutta farklı renklerde görülebilir. Kırmızı çatlak görünümünün tedavisi daha kolaydır. Beyaz görünümlü çatlaklar ise cilde yerleşmiş ve tedavisi en zor olan cilt çatlaklarıdır. Selülitten farkı ise çizik şeklindeki görüntüsüdür. Uzman bir hekimin de görüşlerini alarak çatlaklarla mücadele edebilirsiniz.A-1-10067046.jpg

Çatlak Tedavisi İçin Öneriler

1. Banyodan önce badem yağı ve zeytin yağı ile masaj yapmak vücuttaki çatlakların görünümü azaltır. Sürekli hareketsiz kalınmamalıdır. Her gün mutlaka 40 dakika yürüyüş ya da spor yapılmalıdır.

2. Duş yaparken çatlak olan kısımlar sert bir duş kesesi ile masaj yapılmalıdır. Çatlak olan bölgelerde kan akış hızı yüksek olmalıdır. Bu bölgeleri çalıştıran egzersizler yaparak çatlakların azalmasını sağlayabilirsiniz.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Evde Mükemmel Cilt İçin 5 Bakım İpuçu

3. Banyodan sonra vücudunuz nemlendirici ile kurumasına engel olunmalıdır. Bu şekilde yeni çatlak oluşumunu engelleyebilirsiniz. Çatlak olan kısımları nemlendirme çatlakların azalması için gerekli adımlardan biridir.

4. Sağlıklı beslenmek ve kilo alıp vermemek oldukça önemlidir. Bol su içerek ve sağlıklı beslenerek cilt çatlaklarınızı zamanla tedavisini yapabilirsiniz. Aynı zamanda günlük sporu  ihmal etmemelisiniz. Diyet yapanlar hızlı kilo vermemeye özen gösterip aynı zamanda egzersiz yapmalılar. Ve verilen kilolarınızı geri almamalısınız.

5. Masaj ve bitkisel maskeler desteği ile, sporda günlü programınızda olursa çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Vücutta yerleşmiş çatlaklardan kurtulmak için lazer çatlakların azalmasında düzenli gidilirse mutlaka işe yarar. Cilt çatlakları daha çok göbek bölgesinde ve basenlerde görülür, vücut sıkılaştırıcı hareketler yardımı vücuttaki çatlaklar toparlanır buruş buruş cilt görümü düzelir.

Bir önceki yazımız olan Vücüttaki çatlaklar nasıl geçer başlıklı makalemizde ciltteki çatlaklar nasıl gider, vücut çatlakları ve vücut çatlakları doğal tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nagıhan
6 yıl önce

deneyen sonuc alan varmı? catlak maskesınde tavsıye eden..ıhtıyacm var

nagıhan
6 yıl önce

çatlakları gerçekten geçiriyormu? bu maske deneyn sonuç alan var mı?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x