Çayların Sağlığınıza İyi Yönde Etkileri

Yeşil çay, nane çayı ve zencefil çayının sağlığımız için sayısız faydalarını ve Allahü teâlâ nın bizlere sunduğu nimetler ile bulabileceğimiz şifaları sizlere yazmak istedik. faydalanmanız dileğiyle.

Değerli Kadınveblog okurları bu dönem sağlık hakkında konu başlıklarımız yoğunlaşacaktır. Sağlık alanında ele alacağımız bugün ki konumuz ise çayların insan vücuduna etkileri hakkında olacaktır.  Çay çeşitleri artık giderek sayısını arttırmaya başlamıştır. Dolayısıyla çay çeşitleri ülkemizde ve yurt dışında da hemen hemen her evde artık mevcut durumdadır. Çayları günün her vakti dilediğimizce tüketmemizden ötürü kullanımın  yaygınlaşmasının bir diğer nedenlerindendir. Yaklaşık her gün çay tüketimi gerçekleştirmemize rağmen çay çeşitleri ve çayların insan vücuduna katkıları konusunda hala eksik bir haldeyiz. Gelin şimdi çay çeşitleri ve bu çayların insan sağlığına ne gibi etkileri bulunduğunu inceleyelim. Haydi başlayalım !

1- Yeşil çay ile eksi kalori alıp yağ yakımını hızlandırın; 


Yesil cay ile eksi kalori alip yag yakimini hizlandirin
Yesil cay ile eksi kalori alip yag yakimini hizlandirin

İlk olarak yeşil çayı ele alalım. Yeşil çay yağ yakınımını hızlandırmasından dolayı spor yapan bayan ve erkekler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca gün içerisinde aniden gelen o şeker krizine karşı yeşil çayı tüketebilirsiniz. Vücut sağlığımıza her anlamda iyi gelen yeşil çayı stresli olduğunuz zamanlarda da tüketmenizi öneriyoruz. Sakinleştirici ve dinlendirici özelliği barındıran yeşil çay uyku sorunu yaşayan kişilere de şiddetle tavsiye ediyoruz.

2- Nane çayı ile sindirim ve midenizi rahatlatın ;

 

Nane cayi ile sindirim ve midenizi rahatlatin
Nane cayi ile sindirim ve midenizi rahatlatin

İkinci olarak ise nane çayını inceleyelim. Nane çayını ülkemizde her evde bulunmaktadır. Peki nane çayından gerektiği kadarıyla faydalanıyor muyuz ? Nane çayı sindirim sisteminde rahatsızlığı olanlar için adeta kurtarıcı mahiyetindedir. Nane çayı şişkinlik,gaz veyahutta kabızlık gibi rahatsızlıklarda dilediğinizce tüketebilirsiniz. Ayrıca spor yapanlarda nane çayını tüketmelidirler ki nane çayı kasların yenilenmesi konusunda önemli bir rol oynamaktadır.

3- Zencefil çayı ile bas ağrılarına son;

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Dişleri Beyaz Göstermenin Yolları | 2021
Zencefil cayi ile bas agrilarina son
Zencefil cayi ile bas agrilarina son

Vücut sağlığımızı iyi gelen bir başka çay çeşidi ise zencefil çayıdır. Zencefil çayını sıklıkla baş ağrısı yaşayan kişiler özellikle tüketmelidirler. Ayrıca mide bulantısı gibi sağlıksal rahatsızlıklarda da rahatlıkla tüketebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Günlük Ayak Bakımı | 2021 başlıklı makalemizde ayak bakım kremi, ayak bakımı ve ayak kokusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x