Ceviz Diyeti: Ceviz Suyu ile Hızlı Kilo Vermek İster Misiniz?

Hemen hepimizin çok sevdiği cevizin aynı zamanda kilo verdirici özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Ceviz diyeti adıyla bilinen yöntem sayesinde, kilolarınızdan hızlı bir şekilde kurtulabilir ve istediğiniz forma kavuşabilirsiniz.

Cevizle kilo verme fikrini ilk duyanlar, buna genelde inanmamaktadır. Çünkü bilindiği gibi ceviz, oldukça yağlı ve kalorisi yüksek bir besindir. Böyle bir besini tüketerek kilo vermek, neredeyse imkansızdır. Siz de böyle düşünüyorsanız, diyeti denediğinizde fikrinizin değiştiğini göreceksiniz.

Belirli bir Kronik hastalığınız varsa ya da Kronik Hastalığı olan biri ile aynı evde yaşıyorsanız aşağıdaki linkte yer alan ankete katılarak Akademik bir çalışmaya katkıda bulunabilir;gelecektekronik hastalığı olan kişiler ve ailelerinin sorunlarının daha iyi anlaşılmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki link sizi kısa bir zamanınızı alacak Google Anket formuna yönlendirecektir.
Teşekkür ederiz.

Ceviz ile zayıflama fikrine soğuk bakan ve daha sonra bunu deneyenlerin yorumlarına bakıldığında, fikirlerinin tam aksi yönde değiştiği görülmüştür. İnsanlar, söz konusu diyeti yaptıklarında ciddi şekilde kilo vermişler ve diyet, beklentilerini tam manasıyla karşılamıştır.


Ceviz Diyeti Nasıl Yapılır?

Alışılmışın dışında bir zayıflama yöntemi olan ceviz diyeti, hemen herkes tarafından uygulanabilir. Bu diyetin kendi içinde farklı çeşitleri vardır, fakat buradaki temel mesele cevizin su içinde bekletilerek tüketilmesidir. Aşağıda bunun farklı uygulanışları yer almaktadır. Bunları evde çok rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

ceviz diyeti 11

Ceviz Suyu ile Kilo Verme

Cevizin içerisinde yer alan besinler ve diğer önemli minerallerin suya geçirilerek tüketilmesine dayanan bir yöntemdir. Bu yöntemde kabuğundan ayırdığınız cevizi, yani ceviz içini bir bardak ılık suyun içine geceden atın ve sabaha kadar bekleyin. Daha sonra ise önce suyu için, ardından da cevizi tüketin. Yapılan bu işlem kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bu işlem ceviz diyeti olarak bilinmektedir.

Sarımsaklı Ceviz Suyu

Yukarıdaki yöntemin sarımsaklısı olarak adlandırılabilir. Burada bir bardak suyun için birkaç tane ceviz içinin yanına bir adet de sarımsak atıyoruz. Aynı şekilde sabaha kadar bekliyor ve önce suyu içip, ardından cevizleri yiyoruz. Son olarak sarımsakları hap gibi çiğnemeden yutuyoruz. Eğer sarımsaklar yutulmayacak kadar büyükse, mutlaka bıçakla küçük parçalara ayırıp öyle yutun.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Göbek yağlarını eriten çare var : salatalık çayı tarifi

Sarımsakla birlikte hazırlanan bu kürün etkisi çok fazladır. Bundan dolayı bir hastalığınız ya da hamilelik durumunuz varsa doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayın. Aksi durumda kullandığınız ilaçlarla bu karışım etkileşime girer ve sağlığınız olumsuz yönde etkilenir.

Ceviz ve Hurma Diyeti

Ceviz ile yapılan diyette son seçenek ise hurma da bulunmaktadır. Hurma ve ceviz gibi kalorisi çok yüksek olan iki besin, kilo vermenize yardımcı olacaktır. Üstelik kısa bir sürede bunun etkisini net bir şekilde göreceksiniz. Ceviz diyeti adıyla da bilinen söz konusu diyet şu şekildedir:

  • Sabah: 3 adet ceviz, 3 adet hurma
  • Öğle: 3 adet ceviz, 3 adet hurma
  • Akşam: 3 adet ceviz, 3 adet hurma

Bunlar ana öğün olup, ara öğünlerde salata tüketmeniz gerekiyor. Bu diyet sadece 10 gün boyunca uygulanabilir. Daha uzun süre uygulanması, sağlığınızı tehdit edecektir. Bundan dolayı kesinlikle daha uzun süre denemeyin. Öğünlerin arasında olabildiğince su tüketmeye çalışın. Günlük 10 bardağın üzerinde su içmeniz, kilo vermenize olumlu katkı yapacaktır. Bu diyet için de doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın.

Ceviz Diyeti Nasıl Zayıflatır?

Yukarıda yer alan ceviz diyeti seçeneklerinin dikkatli bir şekilde uygulanması gerekiyor. Her bir ceviz, size 40 ile 55 arasında kalori verecektir. Bundan dolayı aşırı kilonuz varsa günde en fazla 3-4 tane, aşırı kilonuz yok ve enerjiye ihtiyaç duyuyorsanız da günde en fazla 5-6 tane ceviz tüketmeniz gerekiyor.

Ceviz suyu tükettiğiniz takdirde, omega 3, omega 6 ve doymamış yağ asitleri sayesinde gün içinde açlık hissetmeyecek ve yorgunluk çekmeyeceksiniz. Bütün bu hususlar ise sizin diyetten olumsuz etkilenmenizi engelleyecek ve uzun süre diyete sorunsuz bir şekilde devam edeceksiniz. Bu durum ise kilo vermenize yardım edecektir.

Bir önceki yazımız olan En Düşük Kalorili 7 Yiyecek | 2021 başlıklı makalemizde diyet, düşük kalorili besinler ve düşük kalorili gıdalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x