Cilt Bakımında Yüz Nasıl Temizlenir?

Cilt Bakımında Yüz Nasıl Temizlenir? Bu Konumuz da Cildine Önem Veren Hassas Kadınlar için Bu Makalemizi Sizlere Sunuyoruz.

Sevgili okurlarımız biz kadınlar için saç sağlığımız kadar cilt sağlığımızda çok önemlidir. Cilt sağlığımız ve güzelliğimiz için de sürekli çaba harcarken birtakım bakımlar yapmaktayız. Bu bakımlar cilt sağlığımıza yararlı olmakla birlikte cildimizin güzelliğini ortaya çıkarak veya cildimizdeki problemleri ortadan kaldırarak hoş ve güzel bir görünüme sahip olmamızı sağlamaktadır.

Cilt bakımı bu kadar etkili bir rol oynarken cilt bakımı yapan kadınların yapmış oldukları bir hata bulunmaktadır. Cilt bakımı yaparken direkt cilt sağlığındaki problemi ortadan kaldıracak maske veya kürü cilde uygulanması en büyük hatadır. Çünkü cilt sağlığı ve bakımında her şey sırasıyla yapılmalıdır. Nitekim adım adım cilt bakımı yapmalısınız. Bu nedenle ilk olarak cildinizdeki problemi ortadan kaldıracak maske veya kürü yüzünüze uygulamayınız. Cilt bakımında yapmanız gereken ilk adım cildinizi temizlemektir.


Bilirsiniz ki cildimiz gün içersinde birçok nedenden dolayı olumsuz etkilenerek kirlenir. Ve bu kirler ve zararlı etkenler cilt sağlımızı bozarak cildimizde çeşitli problemler yaşamamıza neden olurlar. Bu nedenle ilk olarak cildimizi temizleyip sonra cilt problemimizi ortadan kaldıracak maske veya kürleri kullanmalıyız.

Peki cildimizi nasıl temizleri ? İlk olarak yüz temizleyici sabun ve jelleri temin ederek yüzümüzü yıkayıp durulayacağız. Özellikle Defne sabunu yüz temizleyici özelliği ile bilinmektedir. Daha sonra bu yıkama ve durulama işleminde sonra tonik ile yüz temizliği yapılmalıdır. Tonik yüzümüzdeki kirleri en detaylı bir şekilde temizleme özelliğine sahiptir. Bu işlemden sonra cildiniz bir kuruma evresine geçiş yapacaktır. Son olarak ise bu kuruma evresinde hafif nemlendirici kremler kullanarak cildinizi temizleyebilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra cilt sağlığınız ve bakımınız için hazırladığınız kür ve maskeleri yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Siyah Nokta Temizleyici Ürün Önerileri

Bir önceki yazımız olan Sedef Hastalığı Bitkisel Tedavisi | 2020 başlıklı makalemizde ibrahim saraçoğlu, sedef hastalığı nasıl geçer ve sedef hastalığı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x