Saç renginiz çok çabuk matlaşıyor ve rengini kaybediyor diyorsanız, boya sonrası daha kalıcı saç rengi için ipuçlarını sizde bir yere not alın!

Saçlarınızı yeni boyadınız belkide profosyonel bir kuaförde boyattınız,  ama saç renginizi 10 gün içinde akıyor ve rengi değişiyorsa artık saçlarınız için bir şeyler yapmanın zamanı geldide geçiyor bile.

Güneşten gelen  UV ışınları, saç boyasındaki pigmentleri solduruyor .Malesef saç renklerimiz güneşte daha çok rengini kaybediyır ve koyu renk saçlar güneşin etkisiyle kızıl gibi açılırken , sarı renk saçlar ise çok mat ve soluk bir görünüm alır.. Saçların rengini boyandığı ilk günkü gibi korumak için en doğru şey  kuaförünüze bu durumu söyleyerek dahakaliteli bir saç boyası kullanmasını sağlamalısınız.   Saçlarınız çok kuyu ise bir anda açık renklere geçmeyin.Bu saçlarınızın tamamen matlaşmasına boyanın etkisinin çok kısa kalmasına neden olur.  Saçlar çok dikkatli bir şekilde kademe kademe açılmalı. Eğer saçlarınız kızıl, bakır, küllü, mavi siyah, kırmızı, patllıcn rengi, fındık kabuğu, siyah gibi çok çabuk solan renklerde ise saçlarınıza10 günde bir şampuan boya kullanarak rengin uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.Ayrıca ışıltılı ve sağlıklı bir saçınız varsa boya daha kalıcı olacaktır.Bu yüzden saç sağlığınızı sağlamak en önemli noktadır…

kalici sac rengi icin ibakim puclari

Daha sağlıklı saç görünümü için bunları yapın

  • Özellikle çok açık sarı ve küllü saç renklerine sahip bayanlar saçlarına daha çok bakım maskesi yaptırmalı ve saçların yeşilimsi olmaması için klordan onları uzak tutmalılar.
  • Yıpranmış ve kuru saçlarınız varsa ekstra bakım ürünleri mutlaka kullanın, saçı ısıya karşı koruyan yağlar yanı sıra doğal nemlendirici içerikli saç maskelerini 3/4 gümde bir saçlarınıza uygulayın.
  • Banyodan sonra saçlarınızı ılık su ile hiç bir kalıntı kalmayacak şekilde durulamalısınız.
  • Saçlarınıza özel bakım serumları kullanın, bu şekilde gün içinde saçlarınız olumsuz etkenlerden korunsun ve ışıl ışıl parlasın.
  • Ayrıca yumuşak uçlu bir tarak kullanmalı ve saçlarınızı ıslak iken asla taramayın.
  • Saçlarınız kuru ve kırılmaya açık ise ekstra olarak durulanmayan saç bakım nemlendiricilerin den kullanmalısınız.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir