Home / Cilt Bakımı / Dermaterapi Cilt Yenileme Uygulamaları
d2

Dermaterapi Cilt Yenileme Uygulamaları

Dermaterapi cilt yenileme uygulamalarının mucizevi cilt yenileme tekniklerini öğrenmek için bu makalemizi okumanızda fayda var.

Cildimiz bizim dış görünüşümüzü yansıtma konusunda büyük önem taşımaktadır. Ne kadar güzel bir cilt o kadar güzel bir görüntü elde etmenizi sağlar. Cilt her zaman ihtişamını koruyamamakta ve bazen dış etkenlerden olsun ya da buna benzer çevresel etkenlerden olsun kötü yönden etkilenebilmektedir. Cildin kötü etkilenmesi sonucunda iyileştirme işlemi iççin yapılabilecek birçok yöntem vardır. Dermaterapi cildinizi iyileştirme, güzelleştirme veya bakım konusunda size tamda istediğiniz yardımda bulacaktır. Yeni bir cilde sahip olmak için öncelikle gereken şey cildinizin en üst tabakası olan ölü hücrelerden arındırmalısınız.

Cilt Yenileme Uygulamaları

Dermaterapi Cilt tabakası altında bulunan kollajen, hyalütonik asit, fibronektin, elastin fibrillerinin üretimini hızlandırmaya yaramaktadır. Bu yöntem ile ciltte elastikiyet gelişir, ciltte var ise kırışıklıklar bunlarında onarımını sağlar ve çizgilerin görünümünde azaltma sağlar. Cilt lekelerinin ve gerginliğin açılmasını sağlar. Bunlarla beraber olmak üzere ciltte bulunan gözeneklerin açılmasını da sağlar. Burada önem arz eden detaylardan bir tanesi de Büyüme faktörüdür! Deri içerisinde bulunan hücre çeperinde kendisi ile bağlanması gereken reseptörlerle bağlanarak çoğalması ve değişmesini sağlayan protein yapıya sahiptir. Bu yapılar hücre bölünmesini artırmasıyla birlikte özel bazı hücreler sayesinde kollajen elastin fibrillerin artış oranını artırmak, oluşabilecek lekelere engel olmak, melanin üretiminde sınır koymak ya da saç kayıplarını azaltmak üstüne saç büyümesini desteklemek gibi durumlar gösterebilir. Sadece cilt sağlığınız için değil saç sağlığınız içinde size faydası dokunabilir. Birçok konuda size yardımcı olabilir ve sizi mutlu edebilir. Dermaterapi derma roller aleti ile yapılır. Bu alet bakım yapılmak istenilen yüzeyde gezdirilir ve gezdirildiği tabaka üzerinde kontrollü bir şekilde etki bırakır. Böylelikle cildin üzerinde noktacıklar açılır ve bu noktacıklar sayesinde cildin ihtiyacı olan maddeler derinin alına geçebilme kolaylığı yakalar. Bu deri altına gönderilen maddeler cildin problemini tespit eder ve cildin sorunu her ne ise çözer ve terapi yapılmış olur. Bu işlemin ardından deride bir rahatlama kendini göstermektedir. Ayrıca oluşabilecek ya da oluşmuş herhangi bir mikrop oluşumunda önüne geçilmiş oluyor. Uygulama alanına herhangi bir mikrop geçişinin olmaması için özel solüsyonlarla bölge temizlenir. Böylece istenilen amaca varılmış olunuyor. Ciltte bir yenilenme ve beslenme işleminin ilk aşaması geçilmiş olunuyor.

d1 1

Dermaroller nasıl bir şeydir?

Dermaller üzerinde çokça mikro iğne bulunduran silindir bir yapıya sahip bir alettir. Bu silindir cilt üzerinde gezdirilir ve bu silindirin üzerinde bulunan mikro iğneler aracılığıyla cilt üzerinde küçük noktalar açılır. Bu iğneler birbirleriyle eşit boydadırlar. Kesinlikle cilt üzerinde kalıcı bir hasar bırakması söz konusu değildir.

Dermaterapi Nasıl Yapılır?

Dermaterapi cilt yenileme uygulamaları cildinizin yenilenmesinde büyük rol oynamaktadır. Ve sizin kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Dermaterapi uygulamalarında kullanılan dermoller cilt üzerinde hasar bırakmayacak sayıda tur atması gerektiği bilindiği için belli bir açı ile 3 defa dermoller ile cilt taranır. Kişiye göre ihtiyaç doğrultusunda 7-8 arasında bir tur atmada söz konusu olabilir. Peki bu işlem ile hangi sorunlarınıza çözüm bulunur? Cildinizde oluşabilecek akne ya da sivilce izleri için uygun bir yöntemdir. Bunlara ek olarak yara, yanık izleri giderimi içinde kullanılabiecek bir yöntemdir. Pigment dengesizliği sonucu oluşan ciltteki renk sorunları için de bu yöntem uygundur. Cilt çatlakları, elastik kayıplarını ve geniş gözeneklerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Dermaterapi cilt yenileme uygulamaları şu bölgelerde uygulanabilmektedir.
-alın, yanak, çene, dekolte, şakaklar, elmacıklar ve boyun bölgelerinde uygulanabilir.

 

Check Also

Makyaj temizleme nasıl yapılır

Makyaj Temizleme Nasıl Yapılır? Püf Noktaları| 2020

Makyaj Temizleme Nasıl Yapılır? Makyaj temizleme oldukça zor gibi gözükse de, bilmenizi isteriz ki makyaj …

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x