Dişleri Doğal Yöntemler ile Temizleme ve Beyazlatma

Dişlerimizi doğal yollar ile beyaz göstermenin yolları ve önemini bu makalemizde anlatıyoruz. Bakımlı ve güzel bir kadın olmak istiyorsak moda kıyafetlerinize, saçlarınıza ve fiziğinize dikkat ettiğiniz kadar dişlerimize de önem vermeliyiz.

Bugün ki konu başlığımız ise güzel gülüşler için çok önem arz eden dişler hakkında olacaktır. Nitekim bayanından tut erkekler dahi tüm insanlar dişlerinin beyaz olmasını temenni etmektedirler. Ancak bu isteğimize engel olan birçok yiyecek ve içecek diş sağlığımıza zarar vermektedir. Ama üzülmeyin ki bu yiyeceklerin dişlerinizde kalıcı bir leke bırakması söz konusu değildir. Çünkü evde uygulayabileceğiniz birkaç teknikle dahi dişlerini beyaz bir hale getirebilir, sağlıklı ve güzel bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Peki nasıl dişlerimizi evlerimizde beyazlatabiliriz diye merak edip soruyorsanız aşağıdaki bir kaç ipucu dişlerinize uygulamanız yeterli olacaktır.

Aslında ilk olarak günde en az iki kere maksimum ise üç kere dişlerimizi fırçalamamız gerekmektedir. Sizde benim gibi günde 2, 3 kere fırçalayamam diyorsanız. Bu arada bu soruyu bizzat uzman bir dişçi arkadaşıma sordum. Bana söylediği akşam yatarken mutlaka fırçalamam gerektiği ve fırçaya çok fazla diş macunu  sıkmamak gerektiğini söyledi. Ama malum bu imkanlar dahilinde her zaman bu kurala dahi uymadığımız için alternatif çözümlere başvurabiliriz.

Diş Sağlığı için Çilek

Diş Sağlığı için Çilek

Diş Sağlığı için Çilek;

Sizlere önerebileceğimiz ilk ipucu ise bol bol çilek yiyiniz. Çileğin içerisinde barındırdığı vitamin ve besinsel özellikleri diş sağlığınıza iyi geldiği gibi dişlerinizi beyazlatacaktır.

Kaliteli bir Diş Fırçası ve Macunu;

Dişlerinizi çeşitli yiyecek ve içeçekler sarılaştırdığı gibi ağız sağlığınızda dişlerinizin beyaz görünmesine engel olmaktadır. Bu nedenle ağız sağlığınıza gerekli önemi verdikten sonra ağız temizliğini sağlayabilecek kapasite de diş fırçası ve diş macunu tercih etmelisiniz.

Dişleri Beyazlatmak için Kömür Kullanmak

Dişleri Beyazlatmak için Kömür Kullanmak

Dişleri Beyazlatmak için Kömür Kullanmak;

Dişlerinizi beyazlatmaya yarayacak bir diğer unsur ise biraz farklı olacak ama kömürdür. Kömürü her zaman olmasa da bazı zamanlarda diş fırçanızın üzerine az miktar toz halinde dökerek dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Diş Temizliği için Hindistan Cevizi Yağı

Diş Temizliği için Hindistan Cevizi Yağı

Diş Temizliği için Hindistan Cevizi Yağı;

Hindistan cevizi yağı kirden arındırma özelliği olması dolayısıyla da diş beyazlatma konusunda kullanılan yöntemlerden birisidir. Ağız sağlığınıza da iyi etkiler bıracak olan hindistan cevizi yağını hergün dişlerinize uygulayabilirsiniz. Ayrıca Hindistan cevizi yiyerek de ağız, diş ve vücut sağlığınıza katkı da bulunabilirsiniz.

Diş Sağlığı için Peynirin Önemi

Diş Sağlığı için Peynirin Önemi

Diş Sağlığı için Peynirin Önemi;

Diş sağlığınıza iyi gelen ve dişlerinizi beyazlatan bir diğer besin ise peynirdir. Dişlerinizin beyaz bir hal almasını istiyorsanız mutlaka her gün peynir tüketimini gerçekleştirmelisiniz.

Dişlerimizin Beyaz Görünmesinde Rujun Önemi

Dişlerimizin Beyaz Görünmesinde Rujun Önemi

Dişlerimizin Beyaz Görünmesinde Rujun Önemi;

Dişlerinizi beyaz görünmesini sağlayacak bir diğer ipucu ise ruj seçimidir. Parlak ve kırmızı renkten rujlar kullanarak basit bir makyaj hilesi ile istediğiniz beyaz dişlere bir adım yaklaşabilirsiniz.

Eğer sizlerde dişlerinizin beyaz olmasını istiyorsanız diş fırçalama işleminden sonra bu teknikleri kullanabilirsiniz. Kola,sigara,kahve tüketimini en aza indirgeyerek dişlerinizde lekeleri de azaltabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir