Yazımızda Evde diş temizleme tozu yapılışı , doğal diş temizleme hakkında bilgiler ve diş temizleme tozu yapımı hakkında evde hazırlanabilen pratik tarifler bulabilirsiniz. Diş beyazlığını doğal şekilde sağlamak isteyenler için doğal diz beyazlaştırıcı tarifler oldukça sık araştırılan bir konudur , evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal diş beyazlatıcı tarifler ile ışıldayan , bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

evde diş temizleme tozu yapımı

evde diş temizleme tozu yapımı

Diş sağlığı ve beyazlığı adına bir çok ürün hazır olarak satışa sunulmuş durumda , kolayca bulabileceğiniz bir çok farklı ürün var ancak hazır olarak satılan diş beyazlatma tozları ne derece sağlıklıdır yada işe yarar bunu bilmek oldukça zor .

Dişlerinizin beyazlığını doğal şekilde sağlamak için uygulayabileceğiniz basit tarifler var , hem sağlıklı hemde içeriğini bildiğiniz için içiniz daha rahat şekilde kullanabilirsiniz. Günümüzde kadınlar cilt ve bakım konusunda artık doğal , evde yaptıkları bakım kürleri ve tarifleri yaygın olarak kullanmaya başladılar , hazır olarak satılan ürünlerin hangi kimyasal maddeler ile yapıldığından emin olmak mümkün değil , dolayısı ile farklı tepkiler ile karşılaşılabiliyor.

Diş beyazlatma yöntemleri arasında sıkça tercih edilen ve hemen her yerde rahatça bulabileceğiniz diş beyazlatma tozu , bir çok marka tarafından satışa sunulmuş bir üründür  , içeriğinden kuşkulanan veya güvenemeyenler evde kendileri beyazlatma tozları yaparak , doğal olarak diş beyazlığını sağlamayı tercih ediyorlar. İşte sizler için hazırladığımız , sıkça tercih edilen bir tarif.

Evde  Diş Temizleme Tozu   Nasıl Yapılır 

Malzemeler:

Limon Suyu ( 1 kaşık )

Sodyum (  1 kaşık )

Karbonat ( 1 kaşık )

Tuz ( 1 kaşık )

Hazırlanışı:

Hazırladığınız malzemeler bir kaba koyup güzelce karıştırın , sabahları ve akşam yatmadan diş fırçanızı bu karışıma batırın , bir miktar bile fırçaya yerleşse yeterli olacaktır ,  sonrasında dişlerinizi fırçalayın. Bu karışımı düzenli olarak kullanabilirsiniz , önemli bir not ise özellikle 0 – 12 yaş grubu için bu karışım uygun değildir.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir