Doğal saç maskeleri nasıl yapılır? Işıldayan saçlar için, yumuşak saçlara kavuşmak için ve kuru saçlara özel doğal saç maske tarifleri…

Her kadın ışıldayan saçlara sahip olmak ister. Şu bilinmelidir ki sadece sağlıklı saçlar ışıldar. Saçları sağlığına kavuşturmak için ise düzenli olarak bakım yapılması gereklidir. Saç bakımı için tavsiye edilen en uygun ürünler, doğal malzemelerle yapılan saç maskeleridir. Doğal saç maskeleri sayesinde dolgun ve mükemmel saçlara kavuşabilirsiniz. Sizin için özel olarak derlediğimiz doğal saç maskeleri tarifleri ile hemen işe koyulabilirsiniz.

Işıldayan Saçlara Kavuşmak İçin Doğal Saç Maskesi Tarifi

Malzemeler
Bal ( 1 yemek kaşığı )
Portakal suyu ( 1 su bardağı, taze sıkılmış olmasına dikkat ediniz )

Hazırlanışı
Portakal suyunu ve balı bir kaba koyup karıştırınız. Karıştırma kabınız ve karıştırıcınız kesinlikle demir olmasın. Demir, balın ve portakal suyunun içindeki vitaminlerin etkisini azaltır. Porselen, cam ya da tahta tercih edebilirsiniz. Hazırladığınız saç maskesini uygulamadan önce saçlarınızı güzelce şampuanlayın. Şampuanlama esnasında saç diplerinize masaj yaparak gözeneklerin açılmasına ve kan akışının hızlanmasına katkı sağlayın. Saçlarınızı temizledikten sonra maskeyi saçınıza uygulayın ve 10 dakika kadar bekleyin. Ardından saçlarınızı temizleyin.

Işıldayan saçlara kavuşmak için doğal saç maskesi

Işıldayan saçlara kavuşmak için doğal saç maskesi

Yumuşak Saçlara Kavuşmak İçin Doğal Maske Tarifi

Malzemeler
Defne yaprağı ( 1 yemek kaşığı )
Elma sirkesi ( 1 kahve fincanı )
Limon Kabuğu ( taze rendelenmiş, 1 adet )

Hazırlanışı
Malzemelerin tamamını büyük bir tencereye koyun. Üzerine 5 litre su ilave edin ve kaynatın. Daha sonra suyu ılıştırın. Bu kürü saçlarınıza uygulamadan önce saçlarınızı şampuanlayın. Daha sonra bu karışımı sürekli saçınıza dökün. Saç diplerinize ulaşmasını sağlayın. Bu şekilde 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı tekrar şampuanlayın.

Yumuşak saçlara kavuşmak için doğal saç maskesi

Yumuşak saçlara kavuşmak için doğal saç maskesi

Kuru Saçlara Özel Doğal Maske Tarifi

Malzemeler
Süt ( 1 kahve fincanı )
Bal ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı
Belirtilen miktarlardaki balı ve sütü bir kaba alıp karıştırın. Karışımı saçlarınıza iyice yedirerek sürün. Sürerken saçlarınıza dairesel masajlar yapmayı ihmal etmeyin. Maske saçınızda iken yarım saat kadar bekleyin. Daha sonra saçınızı şampuanlayın. Bu maskeyi düzenli olarak kullandığınız takdirde kuru saç probleminiz yok olacaktır.

Kuru saçlar için doğal saç maskesi

Kuru saçlar için doğal saç maskesi

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir