Home / Saç Bakımı / Doğum Kontrol Hapı Saç Uzatır mı?
dogum kontrol hapi sac uzatirmi

Doğum Kontrol Hapı Saç Uzatır mı?

Saçlarıyla en çok meşgul olanlar şüphesiz kadınlar. Kadınlar hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde ya saçlarını kestirirler ya da uzatırlar. Söz konusu saç uzatma olunca süreç gerektirdiği için uzun zaman almaktadır. Bu konuda pek çok doğal ve kozmetik yöntem olmakla birlikte son zamanlarda doğum kontrol hapıyla saç uzatma konusu gündeme geldi. Doğum kontrol hapının böyle bir şey için kullanılması abesle iştigal gibi gelebilir. Ancak durum çok farklı!

Bir çeşit hormon ilacı olduğu için doğum kontrol hapıyla saç uzatma mümkündür. Dolayısıyla saçlarınızın uzamasına yardımcı olmaktadır. İçerdiği hormon sayesinde saç köklerini besler ve dökülmeleri önler. Ayrıca saçların tekrar çıkmasını sağlar. Doğum kontrol hapıyla saç uzatma konusunda uzmanların görüşü aynı noktada kesişmektedir. Büyük çoğunluğu dikkatli bir şekilde kullanıldığında böyle bir etki doğuracağını doğrulamaktadır.

Doğum Kontrol Hapı Saça Nasıl Uygulanır?

Saç uzatmak için denemediğiniz yöntem kalmadıysa yeni bir çare arıyorsanız doğum kontrol hapıyla saç uzatma yöntemine şans verebilirsiniz. Saçınıza uygulamak için şampuan içerisine karıştırabilirsiniz. Bitkisel içerikli bir şampuan alarak doğum kontrol hapını toz haline getirip içine koyun. Bu şampuanı karanlık bir ortamda Birkaç gün bekletin. Etkisini artırmak için dilerseniz E vitamini ampulü ilave edebilirsiniz. İki gün bekledikten sonra şampuanı kullanmaya başlayabilirsiniz. Doğum kontrol hapıyla saç uzatma için hazırladığınız bu şampuanı mutlaka ılık suyla durulayın. Aşırı sıcak suyla durulamak zarar verebilir. Saçlarınızda istediğiniz uzamayı yakalayana kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Doğum kontrol hapıyla saç uzatma için kullanacağınız bu şampuan hakkında bilmeniz gereken şey, sadece saçınıza uygulayın. Harici bölgenize ulaşmamasını sağlayın. Ciltte tüylenme sorununa neden olduğu gözlenmiştir. Saçlarınızı hızlıca uzatmak için herhangi bir sihirli değnek yok.

Ancak çeşitli yöntemleri deneyerek saçlarınızın nasıl uzayacağını öğrenmeniz mümkün. Doğum kontrol hapı konusunda plasebo etkisi olduğu iddiaları da mevcuttur. Aslında hapın vücutta tüylenme yapmasından dolayı saçları uzatacağı ortaya atılmıştır.

Tüm bunları doğrulamak için internet üzerinde yer alan deneyimleri okuyabilirsiniz. Saç uzatan etkisi olduğu yönünde iddialar ağır basmaktadır.

Check Also

Sirke Saç Dökülmesine İyi Gelir Mi?

Sirke Saç Dökülmesine İyi Gelir Mi? | 2020

Sirke Saç Dökülmesine İyi Gelir Mi? Bazen en iyi ve en etkili güzellik ürünleri tam …

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x