Saça hacim vermek için ne yapmalı? Düz saça hacim verme yöntemleri. Eğer saçlarınız ince telli ve düz bir yapıya sahipse genelde hacimsiz ve sönük olarak görünür. Bu tür saçların parlaklıklarının artması ve düz olan şekillerinin giderilerek hacimli bir görünüm kazanmaları için yapmanız gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bizler bu yazımızda düz olan saçlarınıza neler yaparsanız daha hacimli göstermeniz mümkün olur konusunda sizlere yardımcı olacak bilgiler vereceğiz.

Saçlarımı Nasıl Hacimli Gösterebilirim?
– Bu konuda yapmanız gereken en önemli ve ilk şey saç kesiminizi düzgün seçebilmektir. Çok değişik modellerde saç kesimi bulunmaktadır. Ama siz saçlarınızı küt kesim modelinde kestirdiğiniz takdirde bu kesim saçlarınızı daha derli toplu ve hacimli gösterecektir. Ve bu saç kesim modeli genellikle düz saçlara sahip olan bayanların tercih ettikleri modeldir.
– Saçlarınızı kuruturken saç diplerinden kurutmaya başlamanız gerekir. Çünkü saçlar kurumaya kökten başlar. İlk olarak saçınızın büyük bir bölümünü kuruttuktan sonra saçınızı şekillendirici bir ürün kullanın.
– Saçınızı kuruturken kafanızı yere doğru eğmek yerine yuvarlak bir tarak ile yukarıya doğru taramanız saçlarınızın hacim kazanmasına yardımcı olacak ve saçlarınızı sönük bir görünümden kurtaracaktır.
– Dikkat etmeniz gereken bir nokta da saçlarınızı kuruturken yüksek ısıda ve kısa sürede kurutmanız gerektiğidir. Çünkü sıcak hava saçlarınıza uzun süre temas ettiği zaman saçlarınız kurur ve daha kolay bir şekilde kırılır.
– Saçlarınıza doğal yollarla hacim kazandırmak istiyorsanız saçınızı düzenli olarak farklı yönlerden tarayın. Bu şekilde yapmanız saçınızın elektriklenmesine sebep olur ama bunu da elektriklenmeye karşı serumlarla ortadan kaldırabilirsiniz.
– Eğer saçlarınız kısa ise koyu renkli, uzun ise açık renkli olmasında yarar var. Çünkü koyu renkler kısa saçları açık renkler de kullanılan parlatıcı ürünler ile uzun saçları çok hacimli gösterir.
– Saçınız için kullanacağınız ürünlerin mümkün mertebe doğal olmasına dikkat edin. Çünkü kullanacağınız ürünlerin içindeki kimyasallar saçlarınıza zarar verebilir. Saç tipinize ve cildinize uygun ürünler kullanmanız saçlarınız daha dolgun ve hacimli görünmesi adına işinize çok yarayacaktır.
– Saçlarınızın bakımını periyodik olarak yapmanız da saçlarınızı daha sağlıklı bir hale getirecektir.

Düz Saça Hacim Vermek

Düz Saça Hacim Vermek

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir