En Etkili Tüy Dökücüleri, Tüy Dökücü Kremlerin Kullanımı Nasıl olmalı! Jilete Tüyleri Hangi Zamanlarda kesmeliyiz.

İstenmeyen tüy konusunda birçok teknik çözüm vaad ediyor. Bu yöntemler arasında ağda uygulamaları‚ epilasyon aletleri‚ hazır sir ağda bantları ve tüy dökücü kremler geliyor. Tüy dökücü kremler daha çok erkekler tarafından tercih ediliyor. Bu tercihin sebebi de tekrar çıkan tüylerin eskisinden daha sert şekilde çıkmaları.

Tüy dökücü kremlerin çalışma prensibi jiletler ile aynı şekilde oluyor. Yani onlar nasıl ki tüyleri kesiyor‚ kökünden almıyor ise tüy dökücü krem ürünleri de sürüldükleri bölgedeki tüyleri kimyasal bileşimleri sayesinde o bölgeden koparıyorlar. Bu da aynı şekilde kökünden alınmadıkları için tüylerin daha da güçlenmesine ve sertleşmesine sebep oluyor.

Ancak tüy dökücü kremlerin iyi yönleri de mevcut. Özellikle uygulama kolaylığı sağladıkları bir gerçek. Acil durumlar için kısa sürede etkili bir tüy dökücü krem kullanarak probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta ise cildiniz için hangi ürünün uygun olduğunu doğru şekilde tespit etmek. Çünkü tüy dökücü kremlerin yapısı kimyasal olduğundan bu kremler ciltte alerjilere sebep olabiliyorlar. Bu yüzden öncelikle kullanacağınız ürünü küçük bir bölgede test etmelisiniz. Yaptığınız bu deneme uygulamasında herhangi bir negatif etki olmamışsa kremi tüm bölgeye uygulayabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir