Home / Aşk & İlişkiler / Erkeğin Sevdiği Nasıl Anlaşılır? Seven Erkek| 2020
Erkeğin sevdiğini anlama yolları
Erkeğin sevdiğini anlama yolları

Erkeğin Sevdiği Nasıl Anlaşılır? Seven Erkek| 2020

Erkeğin Sevdiği Nasıl Anlaşılır?

Erkeğin sevdiği nasıl anlaşılır? diye soruyorsanız bir erkekten hoşlanıyor ama onun da sizden hoşlandığı konusunda emin değilsiniz. Belki de flört dönemindesiniz ve partnerinizden emin olmaya çalışıyorsunuz. Daha yeni başlayan bir ilişkiniz varsa erkeğin hoşlandığını anlamak ilk başlarda zor olabilir. Bilmeniz gereken ilk şey her genelleme gibi bu genelleme de yanlıştır. Yani genellemekten olabildiğince kaçın. Fakat yazıya başlamadan söyleyeceğimiz ilk şey evrimden kaynaklı olarak yani atalarımızın mirası: Seven erkek koruyucu olur. Sizi olası tehlikelere karşı korumaya çalışır. Korumaya çalışma ile gereksiz kıskançlığı birbirinden ayırt etmeniz gerektiğini lütfen unutmayın!

Zamanla “bir erkeğin hoşlandığı nasıl belli olur, erkeğin sevdiği nasıl anlaşılır, sevmeyen erkek nasıl belli olur, seven erkeği nasıl anlarız, bir erkek benden hoşlanıyorsa bana nasıl davranır?” gibi bir çok soruya siz de cevap bulabilirsiniz.

Yeni ilişkiler içinde test karşıdaki kişiyi test etmek yani sınamak zor olabilir. Ancak belirsizlik içerisinde yeni bir kişiyi keşfetmek de süper heyecan verici! Peki partnerin nasıl sana gerçekten ilişkiye bakış açısının uzun vadeli olup olmadığını belli edebilir? Erkeğin sevdiği nasıl anlaşılır? Hadi kadınlar, yazımızı okumaya devam edin! Erkeğin sevdiği sizin tarafınızdan nasıl anlaşılır en temel işaretleri bulmaya gidiyoruz!

Bir Erkeğin Size Olan İlgisi Nasıl Anlaşılır?

Çoğu erkek birine aşık olduğunda veya hoşlandığında başka bir şey ile ilgilenmemektedir. Çoğu erkek, uzakta da olsa gözlerini sizden ayıramaz. eğer hoşlandığını veya sevdiğini düşündüğünüz erkeği incelerseniz ilgisini görmeye başlayacaksınız. Sürekli sürekli sizle konuşmak için bir şeyler uyduracak ve bunu  gözlerinin içine bakarak yapacaktır. Göz teması, onun senden hoşlandığının ilk işaretlerinden biridir!

Erkeğin sevdiği nasıl anlaşılır
Erkeğin sevdiği nasıl anlaşılır

Eğer sizin erkek arkadaşınız gerçekten içinin derinliklerinde olan hayallerinizi sorup, istedikleriniz ile ilgilenmeye başlıyor, senin sırlarını bilmek istiyorsa  o size kesinlikle aşık. Bu sorular gelip başladığında, bu seni sevdiğini gösteren işaretlerden biridir. Hatta karşınızdaki kendine henüz itiraf edemez bile!

Bazı olaylar karşısında anında, size dokunarak veya sarılarak tepki veriyor, kendini tutamıyorsa ve bu sürekli ise, kesinlikle onun seni sevdiğini gösteren işaretlerden biri olarak sayılır.

Seven erkek dokunmak ister, küçük küçük dokunuşlar çok farklıdır. Boynunuzun arkasına, kolunuza veya sırtınıza, küçük yumuşak bir dokunuş. Küçük dokunuşlar büyük bir fark yaratabilir ve aslında sana gerçekten aşık olduğunu gösterir!

Aşık erkeği anlamak için bir başka makalemize de göz atmak için makalemiz; Erkeğin aşık olduğunu gösteren 17 işaret ! tıklayın.

Seven Erkek Nasıl Davranır?

Aşık ve hoşlanan bir erkek kız arkadaşını etrafındaki arkadaşlarına onu tanıştırmaktan korkmaz. Onların düşünceleri ne olursa olsun önemli olmaz, o kadar mutlu olur ki anında hoşlandığı kızı arkadaşları ile tanıştırmak isteyebilir.

bir erkek sevdiği kıza nasıl davranır
bir erkek sevdiği kıza nasıl davranır

Arkadaşlardan sonra , aile ile tanışmaya gelir. İlk önce varsa ablası ile veya kardeşleri ile tanıştırır. Bir çok erkek kendi anne ve babası ile tanıştırmak için eve sadece herhangi bir kızı getirmez. Seni eğer ailesinin evine getiriyor ise, o seni gerçekten seviyordur. bu çok iyi bir işaret! Ciddi aşk düşünüyor ve seninle kesinlikle ilgileniyordur.

Eğer erkek arkadaşın ilk fırsatta sana mesajlar atıyor, seni çağırıyorsa, ilgili bir sevgilin var bunu bilmelisin. Bu onun gerçekten seni önemsediğini gösterir. Sabah veya gün içinde seni görmek isteyebilir. Ayrıca genellikle gündüz iş saatinde veya gece ortasında tatlı mesajlar yollayarak seninle iletişimde kalır.

Uzun uzun telefon konuşması yapabilirsiniz, ancak tavsiyemiz çok uzun süreler telefonda konuşmamanız. Uzun süreli konuşmalar ilk başta çok hoş olsa da zamanla bu konuşmalar sıkılmaya, gerginliğe ve olmadık sebepler yüzünden aranızda anlaşmazlıklara yol açabilir.

Eğer bir ilişkide aşk ve sevgi varsa, birlikte eğlenceli ve mutlu anlar yaşanır. Seni güldürüyor ve gerçekten özel hissettirecek şeyler yapıyorsa, o erkek ile muhtemelen ilerleyen süreçlerde ciddi bir şeyler olacaktır.

Genellikle, belli sana gelemediği zamanlarda gerçekten sensiz bir gün geçiremiyorsa, o zamanı seninle geçirmek istiyorsa sana mutlaka aşık. Bunun için sürekli sizinle vakit geçirmek için bir bahane arıyor olacak. Öğle yemeği için seni görmek isteyebilir, ya da akşam için bir saat de olsa yanında olmak isteyecektir. Sürekli bir bahanesi olacaktır sizi görmek için..

O bazı durumlarda belli etmek istemese de biraz kıskanç olduğunu hissettirecektir. Senin sınırlarını ihmal etmediği sürece tatlı kıskançlıklar olabilir. Bu durum, seninle ilgilendiğinin göstergesidir. Ancak sınırları bilmekte fayda vardır. Bu konuda sorun yaşıyorsanız incelemenizi tavsiye ettiğimiz şu makaleye bakabilirsiniz.

 

Seven Erkek Nasıl Bakar?

Seven erkek size karşı bir şeyler hissettiğini ve sonrasındaki bakışlarıyla da aşık olduğunu gözleri ile belli eder. Sizi ilk gördüğü zaman aşık olması muhtemel bakışı normal bir bakıştan çok faklı bir bakmadır ve bunu bilinçsiz bir şekilde yaparlar. Göz göze geldiğiniz an zaten o ilk bakış, ilk elektrik dedikleri şey budur.

Seven erkek sevdiğini sürekli bakışları ile kontrol etmek ister. Bu bakışlara karşılık siz baktığınızda kendi bakışlarını hemen kaçırır ve hemen akabinde tekrar size bakar. Erkekler bu bakışmalar ile sizi test ederler ve ona vereceğiniz tepkiyi ölçer. Unutmayın erkekler sizden herhangi bir bakış bulamazlarsa sürekli dikkatinizi çekecek şekilde bakmaya başlarlar. Bu bakışların odağında iseniz zaten fark etmemeniz gibi bir şey yoktur.

Bu test ile şu verileri elde ederler; “Acaba benden hoşlandı mı? ve onunla ilgilendiğimi anladı mı? Benim bu bakışlarımdan haberdar mı?” diye bir dizi soru merak eder ve hoşlandığı kadın ile göz göze gelmeye çalışır.

Erkeğin bu bakışlarına karşılık olarak kadınlar şu şekilde hareketler ile ona sevdiğini belli eder. Kadınlar sevdiği erkekle diyalog halindeyken gözleri kısar ve gözlerinin içleri gülerek konuşurlar. Kadınlar ilgi duyduğu erkekle diyalog kurarken hafif utangaç takılırlar. Utangaçlık istemsizce olur çünkü kadın sevildiğini böylelikle aktarabilir.

Size aşık erkek size bakarken onun size baktığını yakaladığınızda hemen utangaçlık yapar ve size bakmaktan biraz kaçınır. Size ilk kez baktığı zamanlarda, o bunun erken olduğunu düşünür. Ardından sizin anlamanızı istemez ise onun size bakışlarını bu ilk zamanlarda yakalamanız zordur. Bir ortamda size bakan erkek herkesle konuşur vaziyetteyken siz onun etki alanındaysanız yani onun yakınlarında bir yerlerdeyseniz hemen susar ve daha fazla konuşmaz.

Sizin flört etmek isteyen erkekle bir diyalog kurma ihtimaliniz olduğu zamanda ise hemen utanır, kızarır ve göz bebekleri büyür. Yani aslında erkekler ilk bakış ve ilk karşılaşmalarda biraz utangaç tavır sergileyebilirler. Ama bazı erkekler saçmalamayı ve kendi dışında hareket etmeyi tercih edebilir. Bazı zamanlar çok komik duruma bile düşebilirler. Bu onları çekingen ve utangaç gösterebilir.

Uzmanlara göre erkekler, ilk bakışta aşık olduklarını kadınlara tam olarak 8 sn. kafasını başka yere çevirmeden yapılan bir bakış ile aktarabilmektedir. Size ilgi duyduğunu hissettiğiniz kişi, bakışlarını uzun süreli size çevirmişse, bu sizi çok beğendiği ve gerçekten etkilendiği anlamına gelmektedir. Bakış süresi bu sürenin yarısı kadar (4sn) ise sizden fazla etkilenmediği anlamına geliyor. Fakat kadınların etkilenme bakış süreleri erkekler gibi değişkenlik göstermez ve her zaman aynıdır.

İşte Hoşlandığınız Erkeğin Kur Yaptığını Ele Veren İşaretler

 1. Şirin Gülümsemeler: Size karşı yapılan şirin bir gülümseme en önemli kur işaretlerinden ilkidir.
 2. Utangaç Tavırlar ve Yüzünün Kızarması: Eğer bir erkek sizin etrafınızda iken yüzü kızarıyor ise bu kur işaretidir yani erkek sizden hoşlanıyor anlamını taşıyabilir.
 3. Göz Kontağı: Bir erkek sizinle ne kadar süre göz kontağı kuruyor ise, bu detaya bakmak sizden hoşlanıp hoşlanmadığı anlaşılabilir.
 4. Taklit Etme: Erkekler kendilerinde olmaksızın karşılarındaki kadının yaptığı hareketlerin aynılarını taklit ederler.
 5. Ellerini Beline Atmak: Bir erkek karşınızda ellerini beline atarak veya baş parmaklarını pantolonundaki kemer deliklerine sokarak duruyor ise sizden hoşlanıyor olabilir.
 6. İçten Samimi Dokunuşlar: Hoşlandığınız erkeğin size dokunması halinde sizden kesinlikle hoşlanıyor demektir. Bu dokunuş hareketi yakınlık hissetmenizi sağlayacak omuzuna, saçınıza veya kolunuza olan çok ufak dokunuşlardır.
 7. Başını Eğmek: Bir erkek bulunduğunuz ortamda başını eğiyor ise sizden hoşlanması ihtimaldir. Bu başını eğiş hareketi aslında utangaçlığın bir simgesi olarak düşünülebilir.
 8. Göz Bebeğinde Olan Büyüme: Eğer hoşlandığımız birini görür isek göz bebeğimiz büyür. Bunun aksine hoşlanmadığımız birini görünce de küçülme yapar. Erkeğin size bakıyorken göz bebeklerinde genişleme ve büyüme oluyor ise o erkeğin sevdiği anlaşılır.
 9. Kalkan Kaşlar: Eğer kaşlarını sizle iletişim halinde iken kaldırıyor ise sizden hoşlandığı kuvvetle ihtimaldir.
 10. Hareketli ve Huzursuz Tavırlar: Hoşlandığınız erkeğin yanında olduğunuzda genelde içiniz kıpırdar. Bunu yaşıyorsanız problem değil. Yalnızca birazcık sinirli hissedebilirsiniz fakat iyi bir sinirdir. Bu sinirin nedeniyse karşınızda ki erkeğin sizi sevip sevmediğini bilmediğinizden kaynaklanır. Eğer erkek karşınızda huzursuz bir şekilde duruyor ise sizden hoşlandığı kuvvetle muhtemeldir.
 11. Size Karşı Saygılıdır: Seven erkek kesinlikle saygılıdır. Sizinle aynı düşüncede olmasa bile bu düşünceye ve size saygılı davranır. Sevdiğin, sevmediğin şeyleri öğrenmeye çalışır ve bunlara dikkat ederek saygısını korumaya çabalar.
 12. Fedakarlık ve Ödün Verir: Seven erkek genellikle sizin hoşunuza giden ve kendisinin hoşuna gitmeyen şeyleri bile çoğu zaman yapar. Örnek vermek gerekirse, sizin sevdiğiniz bir resim veya sizin beğendiğiniz bir film gibi.
 13. Sevdiği Kadını İncitmezler: Seven erkek her ne şekil ve zamanda olursa olsun, sevdiği kadını incitmez. Eğer bir erkek sizi incitiyorsa bu size değer vermediği ve sizi sevmediği anlamına gelir ki böyle bir durumda o erkek ile olan ilişkinizi gözden geçirmenizi isteriz.
 14. Saygılı Erkek Özür Diler: Ufak veya büyük hatalardan sonra sizden özür dileyip dilemediğine bakın. Eğer erkek sizden özür diliyorsa, o erkeğin hoşlandığı anlamına gelir.

Check Also

erkekler icin daha cazip olan kadinlarin ozellikleri 2016 2017

Erkekler için daha cazip olan kadınların 7 özelliği

Erkekler için Daha Cazip, Güzel Olan Kadınların Özellikleri Kadınların erkeklere göre çekici bulunmasına gelince, erkeklerin gizemli standartlarına …

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

179 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Beyza
Beyza
6 ay önce

MERHABA BEN BEYZA 7 YE GIDIYOM BIZIM BINADAN BİRİNE COK ASIGIM VE ONDAN HOSLANIYORUM ONUNDA BANA AŞIK OLMASI VE HOSLANMASI ICIN NE YAPMALIYIM? KADIN VE BLOG CEVAP VERIRMISINIZZ

BEYZA
BEYZA
6 ay önce
Reply to  Beyza

Nolur CEWAP verin kadın ve blooog

mete
8 ay önce

güzel saolun

Nilo
Nilo
2 yıl önce

Merhaba benim 9 aylık ilişkim var ama dokuz ay sanki sene gibi herseyimizi biliyoruz birbirimizin huyunu suyunu falan beni annesiyle babasıyla kardeşleriyle halalarınla tanistirdi ailesinin içine kadar soktu bayramda götürdü tektaş yüzük aldı bana annemle annesi tanıştı aile tanışması olacak kismetse evliliğe gidicek bizjm iliskimiz diyor çok sevdigni söylüyor sabahları surekli uzun ve çok güzel bir günaydın mesajı atıyor seni herşeyden çok seviyorum diyor sesimi duymak için genellikle ariyor hayatinda olup biten her şeyi anlatıyor sizce nasıl?

biri
biri
2 yıl önce

merhaba. ailemin tanıdığı bir aile vardı ve sanırım çok uzaktan akrabayız ama çocuktan çok hoşlandım yaklaşık 2 yıldır ama işin kötü yanı Avustralya da oturuyor olması. bize geldiklerinde beklemediğim bir samimiyet vardı ve birkaç kez odama gelip kendimle ilgili sorular sordu. ilgilenmiyor gibi yaptım ama odama geldiğinde elim ayağıma dolaştı. şu an sosyal medya hesabım yok bu yüzden gizli sekmeden babamın hesabından gizlice stolk yapıyorum. ben 14 o 17 yaşında. her fotosunu görünce kalbim nasıl çarpıyor anlatamam. lütfen biri akıl versinnnnn

Emre
Emre
2 yıl önce

Merhaba sınıftan bir kızdan uzun süredir hoşlanıyorum. Ben en arkada o en önde oturuyordu önceleri. Hep göz göze geliyorduk bende oda aynı anda kaçırıyorduk. Sonra on sıralara yakınlarına gittim yine aynı şekil oldu. Şuan 1 haftadır yanında oturuyorum önceden herkesle çok samimi olmasına rağmen bana soğuk davranıyordu ve ben sevmediğini düşünüyordum. Şimdi yanına oturunca baya samimilestik göz temasları yanlışlıkla ayağının dizime değmesi defalarca yanlışlıkla kolunun gogusume değmesi vs vs. Ve bana çikolata alırmısın dediğimde ikilemesen gidip alması, eksik defterimi yazarmisin dediğimde yazması en az 5 6 sayfa az da değil ve şuan sosyal medyadan ilk mesaj atan ben oluyorum ama konuşuyoruz yine de az çok. Sizce bana karşı birşey hissediyormudur benle konuşurken bazen ciddi bazen de çok neşe dolu tavırlar sergiliyor ne yapmalıyım bir kadın olarak sizden tavsiye istiyorum ona derdimi anlatsam reddedilme korkusu var şuan aranızda olan samimiyeti kaybetme korkusu var. Lütfen bana bir akıl verin

nazlı
2 yıl önce

Haklısınız benim ki sadece bilinç altında kalmış sporla fazla ilgilenemiyorum ama evde sanatla uraşıyorum müzik gibi resim el işi gibi buda gayet rahatlatmaya yardımcı oluyor teşekkür ederim sizide baya gerdim kusura bakmayın tekrar teşekkürler😊

nazlı
2 yıl önce

Kadın blog cevap verirmisiniz?

KadinveBlog
2 yıl önce
Reply to  nazlı

Nazlı Merhaba,
Zor hadiseler geçirmişsin. Öncelikle geçmiş olsun. Sana tavsiyem. Sevmediğin sana zarar verdiğini düşündüğün herkesi hayatından çıkart. Geçmişte bir cahillikle yaptığın şeyleri pekte kafana takıp canını boş yere sıkma artık. Bu kötü insanların ve yaşadığın kötü hadiselerin üzerine beton dök. Kimseye anlatmanada gerek yok. Adı üstünde kötü hadise, anlattığın kişiyede negatif elektrik verecektir.

Yep yeni güzel bir sayfa açıp hayatına devam et. Unutma! bu gibi kötü hadiseleri yaşayan tek insan sen değilsin. Benden sana tavsiyem negatif elektrikleri üzerinden atmada çok etkili olduğu için bir spor dalı ile uğraşmanı tavsiye ediyorum. Hiç birşey yapamıyorsan kaliteli bir fitness salonuna git, pilates, yoga vs. yap. Hem kendine güveninde gelir.

nazlı
2 yıl önce

Evet haklısınız kısa bi süre önce çok yakın sandığ8m ve her sırrımı anlattıgım bir arkadaşım vardı ve bu kız benim hayatımlq oynadı resmen nuskalar saç tellerimi alıp büyüler yapmalar neredeyse aklımı kaçırıyodum ve benim hayat8ma benden habersiz türlü oyunlarla birini soktu benim haberim yok bide ben tanıştırdım onları sanıyorum meğer önceden sevgililermiş ondan istediğini vermeyince kız beni yem olarak ortaya koymuş ve zamanla tuzağına düştüm oğlan benim en değerli en kıymetli bişeyimi tabiki herkız için aynı zorla namisumu kirletti bende ilk aileme anlatamadım bu yüzden kaçtmak zorunda kaldım o iğrenç adama sonra ailem geri getirdi hocalara psikolağa g9türdü şimdi yavaş yavaş düzeliyorum ama hala aklıma geliyo bana yapılanlar insanlara iyilik yaparsın kötülük bulursun neymiş sevdiği çocuk bana aşık olmuş benim haberim bile yok bana niye bu zulüm bir insan neden bukadar vicdansız olurki işte durum bu kadın ve blog şimdi sizce ben bunu nasıl anlatayım ilerde içimi kemiren bir soru çaresizce bekliyorum22 yaşındayım insanlar görüp beğeniyorlar ve çocuklar8na istiyolar ama anlatsam belki yayıl8r bilemiyorum sizide böyle yoruyorum ve sizin belki ilgi alanınız olmaya bilir ama karşıdan bakış açısı ve düşünce farkı olabilir bu yüzden sizden yardım istiyorum teşekkür edrim 😢

nazlı
2 yıl önce

Kadın blog

nazlı
2 yıl önce

Kadınve blog size birşey dqha sormak istiyorum sizin ilgi alanınıza girermi bilmem ama genede fikrinizi almak isterim 16 yaşlarındayken tecavüze uğramış bir genç kız ilerde evlendiğinde Bunu karşı tarafa yani evlendiği kişiye nasıl anlatmalı ve anlatırsa nasıl bir tepki alır g9rüşlerinize ihtiyacım var teşekkürler…😔

KadinveBlog
2 yıl önce
Reply to  nazlı

Nazlı merhaba, Hassas bir konu ve zor bir durum, bu olay anlatacağınız kişiye göre değişiklik gösterir. Anlatacağınız kişinin bakış açısı ve kültür seviyesi önemlidir. Birde “Bunu bana neden daha önce söylemedin?” sorusu gelme olasılığı vardır. Olası tepkilerde ne cevap verileceği önceden tartılmalıdır.

nazlı
2 yıl önce

Önemli değil mesajınızı görmemişim asıl siz kuruma bakmayın teşekkür ederim 😊

nazlı
2 yıl önce

Yani teşekkürler bi cevap veremediniz…

KadinveBlog
2 yıl önce
Reply to  nazlı

Nazlı kusura bakma geç cevap verdim.

Aliye
Aliye
2 yıl önce
Reply to  KadinveBlog

Bana da hala cevap gelmedi

Aliye
Aliye
2 yıl önce

Ben ikiziyle aynı iş yerinde çalıyorum kardeşinin izin gününü sorarken benimkinide soruyor eve bırakıyor ben kapıdan içeri girmeden gitmiyor bakıyor bazen beni sevdiğini düşünüyorum hatta arkadaşımda öyle düşünüyor onun öyle düşüncesinin sebebine şu sevdiğim çocuk kardeşini bizden almaya geldi bende gitmeyin biraz sohbet edelim dedim gitmedi durdu sohbet ettik sonra arabaya geçok üşüme dedi arkadaşım da sana nasıl bakıyor öyle falan yaptı
GecEn sefer de arabasına yenilik yapmış nasıl olmuş diye sordu film yapmış camlara seni görmesinler diye yaptırdım dedi güldü bende tabi canım görmesinler beni aşık falan olurlar sonra dedik gülmeye başladık

KadinveBlog
2 yıl önce
Reply to  Aliye

Aliye Merhaba, Sizden elektrik aldığı ortada, yakında bir teklif gelme olasılığı yüksek. Hakkınızda hayırlısı.

nazlı
2 yıl önce

Merhaba kadınveblog ben bugün yakın bir akrabanın düğününe gittim ve orada damadın bir kardeşi vardı 25 yaşlarda felan sürekli bana bakıyordu sonra düğün yerinden çıktığımız yerde bu seferde damadın babasıyla yani o çocuğunda babası oluyor onla karsılaştık babamla konuştukları sırada adam bana bakıp bu senin kızmı deyip gülümsedi baya beğenmişti galiba sonra arabaya bindik tam gideceğimiz sırada babamın yigeni bizim arabaya bindi sonra yengemi çagırdık birşey diyecektik ben kapıyı aaçtı o çocuk yengemle geliyor tanış sonuçta sonra oğlan bana baktı geçti önde annemle babama aman efendim hoş geldiniz felan sonra yengem dediki o çocuk için evlenmek istiyormuş hemde karadenizli bir kızla bende annem karadenizli bende sarış8n renkli gözlüyüm kısaca tam karadenizli tipim var bende diyom oğlan niye bana bakıyor neyse sonra oğlan bu lafın üstüne utanıp kaçmasın mı ben şok sürekli aklıma takılıyor sizce bu ne anlama geliyor şimdiden teşekkür ederim iyi geceler…

KadinveBlog
2 yıl önce
Reply to  nazlı

Karşılıklı pozitif elektirik var. Çocuk çok utangaç ise, sizi tanıştıracak bir aracı gerekiyor 🙂 hayırlısı olur hakkında inşallah.

aleynaaa
2 yıl önce

KADINVEBLOG.. cevabınızı bekliyorum😔

179
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x