Erkek saç uzatmanın püf noktaları ve erkekler için hızlı saç uzatma taktikleri. Sarımsakla, bademyağı, zeytinyağı ve Lavanta Kürü ile saç uzatma yöntemleri…

Saçların geç uzaması sorunu sadece bayanlarda yer alan bir sorun değil. Saçlarına özen gösteren bakımlı erkekler de saçlarının hızlı bir şekilde uzamasını istemekteler. Bu nedenle de, güzel bir görünüm için saç bakımının öneminin farkında olan erkeklerin de saç uzatma yöntemleri hakkında bilmeleri gereken birçok ayrıntı var.

Sarımsakla Saç Uzatma
Sarımsakla saç uzatma yöntemi oldukça dikkat gerektiren bir işlem çünkü sarımsağı ideal süre olan iki saatten uzun süre saçlarınızda bekletirseniz, beklentinizin aksine saçlarınızın dökülmesine neden olabilirsiniz. Saç uzatmak için etkili bir yöntem olan sarımsakla saç uzatma yöntemini uygulamak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken sarımsağı soyup iyice ezdikten sonra saçlarınızın özellikle dip kısımlarına uygulayıp 2 saat kadar beklettikten sonra günlük kullandığınız şampuanla saçlarınızı durulamak gerektiği. Bu şekilde uyguladığınız saç uzatma yönteminin etkilerini kısa sürede görebileceğinizi söyleyebiliriz.

Bademyağı ve Zeytinyağı İle Saç Uzatma
Bademyağı ve zeytinyağı, saçları besleyen en önemli yağlar. Bu nedenle de, saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamak için bademyağı ve zeytinyağından yararlanmak çok iyi bir fikir. Eğer siz de bu önemli yağları kullanmak isterseniz, eşit miktarda zeytinyağı ve badem yağını karıştırarak saç diplerine kolayca uyguladıktan sonra yarım saat bekledikten sonra durulayarak bu uygulamadan da saç uzatma konusunda oldukça verim alabilirsiniz.

Lavanta Kürü İle Saç Uzatma Yöntemi
Diğer bir saç uzatma yöntemi olan Lavanta kürünü uygulamak ve bu yöntemden verim almak için haftada en az iki defa lavanta kürü uygulamak gerekli. Lavantayı kaynamış suya koyarak yarım saat kadar demledikten sonra saçlarınıza masaj yaparak karışımı yedirmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra saçların hızlı uzaması için saçlarınızı her gün yıkayabilirsiniz. Saç bakımı hakkında önemli hususlardan biri de, ağır kimyasal maddeler içeren şampuanların kullanılmaması gerektiği. Saçlarınızı kuruturken fön makinalarını da mümkün olduğunca kullanmamak gerekli. Ayrıca saçları yıpratan tarak veya saç fırçalarını kullanmaktan da uzak durmak gerekli. Saçlara sık sık jöle sürmekte saçlarını uzatmak isteyen erkeklerin uygulamaktan uzak durması gerekli bir davranış.

Erkek Saç Uzatma Yöntemleri

Erkek Saç Uzatma Yöntemleri

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
petekKadinveBlogyeter Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
petek
Ziyaretçi
petek

Hiç keratinden bahsetmemişsiniz. Keratin saçta bulunan bir madde olduğu için saçın dökülmesi, çıkması ve ona bakım yapıyor. Ben saç uzatmak için patentli doğal keratin kulanmaya başladım. Etkisini de gördüm. Sizlere de öneririm.

yeter
Ziyaretçi
yeter

erkeklerin hızlı uzuyor

KadinveBlog
Üye

Hergün en az bir sarımsak yerseniz saçlarınıza çok iyi gelecektir ve hızlı uzamasını sağlayacaktır.