Home / Dekorasyon / Ev Dekorasyonu Fikirleri
ev dekarasyonu fikirleri 1
Ev Dekorasyonu Fikirleri

Ev Dekorasyonu Fikirleri

Yaşam alanlarımız olan evlerin dekore edilmesi, daha mutlu bir hayat sürmemizde son derece etkilidir. Bu işlem tamamen zevklerimize göre yapılabilir, fakat birkaç hususa dikkat ettiğimizde daha iyi sonuçlar alırız. Ev dekorasyonu fikirleri incelenerek ne gibi seçenekler olduğunu ve 2019 yılındaki trendlerin ne olduğunu çok rahat bir şekilde anlayabiliriz.

Teknolojinin hayatımızda geldiği nokta itibariyle 2019 yılındaki dekorasyonlara fazlasıyla yansımıştır. Akıllı TV’ler ve cep telefonları, evlerin düzenlenmesi yapılırken net bir şekilde dikkate alınmakta ve bu durum hem daha kullanışlı yaşam alanları hem de şık bir görünüme neden olmaktadır. Yazımızın devamında 2019 yılına ilişkin öne çıkan fikirleri bulabilirsiniz.

Minimalist Etki

Dekorasyon denildiği zaman birçok kişinin aklına evlerin daha gösterişli görünmesi gelir. Fakat içerisinde bulunduğumuz yılın trendlerinde minimalist ev dekorasyonu fikirleri, nispeten biraz daha öne çıkmış durumdadır. Daha az eşya, daha az gösteriş, fakat daha yüksek bir kullanışlılık. Sadeliği ağır bastığı bu fikirler, insanların ferahlık ihtiyacını fazlasıyla karşılamaktadır.

Bütünsel Düşünce

ev dekarasyonu fikirleri 2

Evlerin bir bütün halinde düşünülmesi ve düzenlemenin buna göre yapılması, elde edilen sonuçların beklentileri dahi aşmasına neden olur. Normalde insanlar tek bir odaya ya da bölüme odaklanarak dekorasyon yapar. Fakat bu son derece yanlış bir yaklaşım olup, bütünün birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir.

Renkler Aynası

Renkler, bizim düşüncelerimizi ve psikolojimizi yansıtmakta ya da etkilemektedir. Bundan dolayı evlerin düzenlenmesinde mutlaka sevimli, tatlı renk dokunuşları yapın. Yoğun bir kullanımdan kaçınarak, gören herkesi mutlu eden renklerin tercih edilmesi, belki de en önemli ev dekorasyonu fikirleri arasında ilk sıralardadır. Bundan dolayı renk seçimi ve ağırlığına iyi karar verilmelidir.

Taban ve Tavan

Evlerin en dikkat çeken yerlerinden birisi taban ve tavanlarıdır. İnsanlar genellikle buralara önem vermez, fakat 2019 trendlerinde buralar daha renklidir. Kendi zevkinize uygun bir renk seçimi yapabilir ve böylece evinizin çok daha farklı ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca tavanlarda yer alan avizelere ayrı bir önem verilmeli ve son yıllarda çıkan modellerden birisi tercih edilmelidir. Bu durum bütün eve farklı bir hava katacaktır.

Check Also

2018 Yılına Özel Cezbedici Kanvas Tablolar

Dekoratif Kanvas Tablolar 2018

Dekoratif Kanvas Tablo Modelleri 2018 Dekorasyonların vazgeçilmez parçaları , büyük ölçüde şıklık ve estetik bir görünüm kazandıran …

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x