Ev Dekorasyonu Fikirleri

Yaşam alanlarımız olan evlerin dekore edilmesi, daha mutlu bir hayat sürmemizde son derece etkilidir. Bu işlem tamamen zevklerimize göre yapılabilir, fakat birkaç hususa dikkat ettiğimizde daha iyi sonuçlar alırız. Ev dekorasyonu fikirleri incelenerek ne gibi seçenekler olduğunu ve 2019 yılındaki trendlerin ne olduğunu çok rahat bir şekilde anlayabiliriz.

Teknolojinin hayatımızda geldiği nokta itibariyle 2019 yılındaki dekorasyonlara fazlasıyla yansımıştır. Akıllı TV’ler ve cep telefonları, evlerin düzenlenmesi yapılırken net bir şekilde dikkate alınmakta ve bu durum hem daha kullanışlı yaşam alanları hem de şık bir görünüme neden olmaktadır. Yazımızın devamında 2019 yılına ilişkin öne çıkan fikirleri bulabilirsiniz.

Belirli bir Kronik hastalığınız varsa ya da Kronik Hastalığı olan biri ile aynı evde yaşıyorsanız aşağıdaki linkte yer alan ankete katılarak Akademik bir çalışmaya katkıda bulunabilir;gelecektekronik hastalığı olan kişiler ve ailelerinin sorunlarının daha iyi anlaşılmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki link sizi kısa bir zamanınızı alacak Google Anket formuna yönlendirecektir.
Teşekkür ederiz.

Minimalist Etki

Dekorasyon denildiği zaman birçok kişinin aklına evlerin daha gösterişli görünmesi gelir. Fakat içerisinde bulunduğumuz yılın trendlerinde minimalist ev dekorasyonu fikirleri, nispeten biraz daha öne çıkmış durumdadır. Daha az eşya, daha az gösteriş, fakat daha yüksek bir kullanışlılık. Sadeliği ağır bastığı bu fikirler, insanların ferahlık ihtiyacını fazlasıyla karşılamaktadır.


Bütünsel Düşünce

ev dekarasyonu fikirleri 2

Evlerin bir bütün halinde düşünülmesi ve düzenlemenin buna göre yapılması, elde edilen sonuçların beklentileri dahi aşmasına neden olur. Normalde insanlar tek bir odaya ya da bölüme odaklanarak dekorasyon yapar. Fakat bu son derece yanlış bir yaklaşım olup, bütünün birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir.

Renkler Aynası

Renkler, bizim düşüncelerimizi ve psikolojimizi yansıtmakta ya da etkilemektedir. Bundan dolayı evlerin düzenlenmesinde mutlaka sevimli, tatlı renk dokunuşları yapın. Yoğun bir kullanımdan kaçınarak, gören herkesi mutlu eden renklerin tercih edilmesi, belki de en önemli ev dekorasyonu fikirleri arasında ilk sıralardadır. Bundan dolayı renk seçimi ve ağırlığına iyi karar verilmelidir.

Taban ve Tavan

Evlerin en dikkat çeken yerlerinden birisi taban ve tavanlarıdır. İnsanlar genellikle buralara önem vermez, fakat 2019 trendlerinde buralar daha renklidir. Kendi zevkinize uygun bir renk seçimi yapabilir ve böylece evinizin çok daha farklı ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca tavanlarda yer alan avizelere ayrı bir önem verilmeli ve son yıllarda çıkan modellerden birisi tercih edilmelidir. Bu durum bütün eve farklı bir hava katacaktır.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Yaratıcı Ev Çalışma Mobilyaları İle Dekorasyon 2015

Bir önceki yazımız olan Tv Ünitesi Arkası 15 Duvar Kağıdı Dekorasyonu | 2021 başlıklı makalemizde duvar kağıdı, ev dekorasyonu ve modern hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x