Evde Bal Köpüğü Saç Rengi Elde Etme | 2020

Bal Köpüğü Saç Rengi Nedir?

 

Bal köpüğü saç rengi, kumral saç ve sarı renklere sahip saçların arasında kalan bir renktir. Bu tarzda saçlar arasında dore rengi denilen, altın renginde ve ışıltılı yansımalar bulundurur. Balköpüğünü elde etmek isteyen kadınların saç rengi açık renkte ise bu renge ulaşma ihtimalleri daha fazladır. Bu sene de epeyce rağbet gören bal köpüğü saç renklerine ait yeni modelleri sizler için itina ile hazırladık.

Bal Köpüğü Saç rengi nasıl elde edilir?

Saçları bal köpüğü yapmak isteyenler için bu saç modeli ile giden makyajlar ve saç kesim modellerini galerimizde derledik. Bizlere soracağınız sorular olur ise mutlaka çekinmeden sorunuz. Bazen yoğunluktan dolayı cevapla yamıyorum. Doğal saç rengi koyu sari tonları, göz rengi ise mavi ve buğday tenli olan kadınlar için yakışacak saç rengi olarak canlı renkleri kullanmasını öneriyorum. Mesela altın-kumral saç renkleri ve küllü-kumral saç renklerini şiddetle tavsiye ediyorum.


Açık Kumral Saça Sahip Olanların yapması gerekenler

Saç renginiz sarı tonlarında yada açık kumral gibi açık tonlarda ise ve saç renginiz biraz daha açık olmasını istiyorsanız Loreal Casting 7.30 balköpüğü saç boyasının yarısı,  koleston 9.3 altın sarısı tüp boyasının yarısını ve içine  1 şişe %9 oksidan’ı karıştırıp bir boya elde etmeniz gerekir.İyice birbiri ile karıştırıp saçlarınızın uçlarından diplerine doğru hepsini boyamalısınız.Saç dipleri daha çabuk ve kolay açıldığından dip boyasını en sona bırakmanız daha etkili sonuç almanızı sağlar.

Çok açık platin sarısı Saçlara Sahip Olanlar

Saçlarınız çok açık platin sarısı renginde ise, yine bu boya numaralarını ve markaları göz önüne alarak Loreal Casting 7.30 balköpüğü saç boyasının % 70′ ni ve  koleston 9.3 altın sarısı saç boyasının %40 ‘ni alıp birbiri ile karıştırmalısınız.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  26 Günlük Omuz Hizasında Düz Saç Modelleri

Açık Kahve Rengi Saça Sahip Olanların yapması gerekenler

Saç renginiz kumral yada açık kahve renklerinde ise Koleston 9.3 altın sarısı saç boyası, Palette 8.65 Kahve Köpüğü %30 ve yine %9 oksidasyonu karıştırıp yine ilk olarak boyamaya saç uçlarından başlamalısınız.Uçları boyadıktan sonra 5-6 dakika bekleyin.Daha sonra tüm kalan boyayı aşağıdan yukarıya doğru tüm saçınıza yedirin.Yaklaşık 35-40 dakika bekleyin.

Koyu Kahve, Siyah ve Kızıl Saça Sahip Olanlar

Eğer saç renginiz koyu renklerde ise, siyah, kızıl ve koyu kahve gibi evde kendinizin boyamanızı tavsiye etmiyoruz.Mutlaka bir kuaförde saçlarınızı boyatın.İlk uygulamada sonuç alamasanız da saçlarınızı ton ton açtırarak siyah saç renginizi ve koyu saç renginizi bal köpüğü saç rengine dönüştürebilirsiniz.

Hiç geçmeyen bir saç trendi olan bal köpüğü saç rengi özellikle bu yılın en moda saç renklerinden. Evde kendiniz bal köpüğü saç rengini yapmak istiyorsanız, deneyimler ve kuaförlerin tavsiyeleri ile hazırladığımız bilgileri okuyabilirsiniz. Bal köpüğü saç rengini elde etmek için dikkat etmeniz  gereken en önemli detaylar saç renginizin ne olduğu ve hangi tondan bal köpüğüne geçiş yapmak istediğiniz seçeceğiniz saç boyası için önemlidir.Bal köpüğü saç renginin en çok yakıştığı cilt tonları ise, bronz, buğday ve esmer tonlardır.Beyaz tenli bayanları bal köpüğü saç rengi biraz soluk gösterebilir.

Bak Köpüğü Rengine Sahip Kadınların Fotoğraf Galerisi

 

Yukarıdaki saç boyaları ve markaların boya oranları, daha önce uygulanan tecrübeler baz alınarak verilmiştir. Beyaz ten rengine sahip kadınlar; ana saç rengi kestane ve göz renkleri kahverengi oryalle direk saç açma yaparlar ise saç renkleri tarçın rengine döner. Sizlere önerimiz saçlarınızı bal saç rengi veya bal köpüğü saç renkleri süper yakışır. Beyaz tenli olmalarından dolayı küllü saç renk tonlarından uzak durmalılar. Beyaz tenli hanımlar küllü saç renklerinden ziyade sıcak saç renklerini denemelidirler. Örnek saç renkleri; Altın-kumral ve kahverengi veya Karamel-kahve saç rengi tonları çok güzel ve şık görünmenizi sağlar.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır? | 2020

Saç renkleri açık sarı tonları ve evde kuaför süz olarak bunu biraz koyulaştırmak isteyen kadınlar veya ışıltı olarak koyulaştırmak, bal köpüğü saç rengi tonlarında gibi olmasını istiyorsanız.  Sizler için çözüm dilediğiniz tonda bal köpüğü saç rengi boyasını seçmek ve evde boyamaktır.

 

Saçlarınızın rengi platin sarısı ise ve beyaz tene sahipseniz ve bal köpüğü san renklerini kullanmak istiyorsanız. Hangi numara saç boyası kullanmanız gerekiyor. Buyurun inceleyelim.

İlk olarak beyaz tenli olduğunuz üzere size bal köpüğü saç rengi tonları dahil olmak üzere tüm saç rengi tonları çok güzel bir şekilde yakışacaktır. Size 2020 saç rengi modası saç renkleri tonlarından kızıl ve patlıcan moru gibi saç renklerini önerebilirim. Saçlarınızın platin sarısı olması sebebiyle saçınızın içerisinde bal köpüğü saç renginin gereksinimi olan kızıl rengin tüm pigmentlerinin yoksunluğu nedeniyle bu platin saçınızı başka bir renge boyamak için bazı karışımların yapılması gerekiyor. Örnek verecek olursak platin sarısı bir saçı çikolata kahverengi saç rengine boyar isek gri-kahverengi-kumral karışımını içeren bir çikolata ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir saç rengi vuku bulur. Bu sebeple ilk yapacağınız boyayı mutlaka saç boyamada uzman bir kuaföre boyatmanız tavsiye olunur. Saçlarınız için Pigmentasyon yüklemesi işlemi gerek görülebilir. Platin sarısı saç renginden bal köpüğüne dönmede dikkatli olmak gerekir.  İstediğiniz rengi elde edemezsiniz. Kumral neva saç boyası ile gri renk, Bakır ilave edilirse pembe renk olması çok muhtemeldir. Diyeceğimiz şu ki ilk boyamızı mutlaka bir saç uzmanına veya uzmanlığına güvendiğiniz bir kuaföre yaptırmanızdır.

Sarı saç renginden karamel saç rengine geçiş işlemi:  bu tercih sizin için basit bir ilem gibi görünüyor. Nedeni ise saçlarınızın taban rengi açık olması karamel saç renklerini basit bir şekilde boyama yapabilmeniz olacaktır. Burada karışık olan tek nokta karamel saç renginin gerçekte sizin istediğiniz rengin aynısımıdır onu bilmektir.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Bal Köpüğü Saç Rengi 2022

Açık sarı saç renginden karamel saç rengine geçiş yöntemi: Sebebi karamel saç renklerini bazıları bal-köpüğü saç rengi karamel tonu zannedebiliyor. Bazıları açık sütlü kahverengi gibi saç rengi tonlarına karamel diyebiliyor.

Oysa ki karamel saç rengi tanımı: içeriğinde hafifçe bakır yansımaların olduğu açık bir kahverengi saç rengi tonudur. Yani hakiki karamel saç renginde bakırlıklar görülebilmekte. Ama hafifçe bir bakırlıktan bahsediyoruz. Eğer ki tercihiniz bu ise ben karamel saç rengine saçlarımı boyamak istiyorum derseniz ve saçlarınız sarı renklerdeyse basit bir şekilde boyama işlemi yapabilmeniz mümkündür.

Tavsiye edilen karamel saç rengi boyaları ve numaraları yani saır saç rengi üzerine uygulanabilecek boyalar aşağıdaki gibidir.

Kolestonun 8.74 gizemli kahverengi güzel bir seçim olacaktır.Ama saçlarınızın dipleri dahil sarı renkteyse %6 lık oksidanı kullanmanız gerekecek. Fakat diplerden siyahlarınız çıkmışsa dipe kısımlara %9 luk oksidan uygulayabilirsiniz. Lakin sarı renk olan terler %6 lık oksidan ila yapılmalıdır. Palettenin 7.554 yine güzel bir bakır karamel görünümü kazandıracaktır. Matric 8W yine güzel bir tercih olacaktır. Bu saç rengi tonu bakırlık içermez ve daha fazla bal köpüğü saç rengine tonlarına benzer bakırlık istiyorsanız 8BC çok daha güzel olabilir. Saçımızın taban rengi açık renklerde olduğu için yüzde %6 lık oksidan kafi olaacaktır.  Eğer ki diplerden siyahlar belirmiş ise saç diplerinize uygulanacak oksidan ise yüzde %9 luk olacaktır. Eğer daha açık tonlarda bir karamel saç rengi istiyorsanız saç diplerinize yüzde %12 lik oksidan kullanmanız gerekecektir. Eğer ki saç diplerinizden hiç bir siyah renk olmamışsa söylediğimiz gibi yüzde %6 lık kafi olur.

Kaynak: Pinterest

hurriyet.com.tr

Bir önceki yazımız olan Bal Köpüğü Saç Rengi 2022 başlıklı makalemizde bal köpüğü, bal köpüğü saç ve bal köpüğü saç boyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

241 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
diyar
diyar
2 yıl önce

İyi günler dilerim benim saçlarım Kızıl boya ama buhday tenli bir bayanım yıllardır Kızıl kullanıyorum ama sıkıldım artık kızıl dan bal köpüğü yapsam bana yakışır mı ama kuaförü verecek paramda yok nasıl ? evde bal köpüğü yapabilirim cevabınızı bekliyorum Teşekkür ederim sağooolun saygılar sunuyorum iyi günler dilerim

nehir
2 yıl önce

Merhaba benim saçlarım siyah hiç boyamadim bal köpüğü 0.8 aldım olurmu acaba tutarmi

Fatma
3 yıl önce

Merhaba saçlarım koyu kahverengi ve palettenin bal köpüğünü aldım ara ara sürmek istiyorum sizce tutarmi olur mu

Şeyma
Şeyma
3 yıl önce

Merhaba, ben saçımın yarısını oryal ile açtım. Daha sonra komple maviye boyadım. Yarısı koyu renk olduğu için yansımalı mavi oldu. Uç kısmı ise yeşil mavi sarımsı her renk oldu. Şimdi bal köpüğü yapmak istiyorum. Sizce bu durumda ne yapabilirim. Şimdiden teşekkürler

Betil
Betil
3 yıl önce

Iyi günler ben Betül saçım köyü kahve ile kumral arası bi renk ben saçımı bal köpüğüne boyadım birazcık tuttu tam tutmasi için bir kere daha aynı boyayi kullanamaz Tutar mi ?

Ecrin
Ecrin
4 yıl önce

Saçlarım açık kumral alt kısımları hatta iyice açıldı ama dibim koyu cıkıyor ve cok beyazım var suan evde kendim boyamak istiyorum 8.0 bal köpüğü aldım ama iki ayrı renk cıkar mı dibimle ucları arasında napmam lazım acil yardım önce diplerimi boyamalıyım uclarımı dibimdeki beyazlar yüzünden kendi sac rengim boyayı farklı alırken beyaz da başka türden renk vericek cvplarsanız sevinirm

Burcu
Burcu
4 yıl önce

Merhabalar, saçlarımı yaklaşık 2senedir tarçın bakıra boyatıyorum kuaförde ve şuan 1aydır boyatmadım saç rengim açıldı baya ve bende sarıya ya da bal köpüğüne kendim Boyamak istiyorum şuanki saç rengimden kolay dönebileceğim bir renk var mı varsa nasıl dönerim anlatır mısınız

Yesim
4 yıl önce

Merhaba benim sacim kolaston terrakto rengindeevde kendim boyuyorum bugday tenliyum ve sacimi isiltili bal kopugu yapmak istiyorm

Ayşe
Ayşe
4 yıl önce

Merhaba benim saçım koyu kahve bal kopugune boyadim kendi imkanlarimla ama pek bi etki etmedi uzerine tekrardan boyamak istiyorum sizce dogru olur mu

Seda
Seda
4 yıl önce

Bende saçlarımı bal köpüğü yapmak istedim olmadı saç açıcı koydum rengi ni beğenmedim sonura kahverengi alib koydum nasıl yapabilirim bal köpüğü saç elde ede bilirim şimdiden teşekkürler

Demet
Demet
4 yıl önce

İyi akşamlar benim saçlarım önce 7.1 kumraldı şu an üstüne altın karamel yaptım ama dipleri ayrı uçları ayrı oldu bal köpüğü için hangi boya kullanmalıyız yardımcı olursanız sevinirim saygılar….

Evrim
Evrim
4 yıl önce

Merhaba ben saçımı evde kendim kıźıla boyadım fakat çok akıyo pekde hoşuma gitmedi önceki renk sarıydı şimdi bal köpüğüne boyamak istiyorum önce açmammı gerek rangini daha sonra boyayabilirmiyim

İsmet
İsmet
4 yıl önce

Soruma neden cevap alamadım

İsmet
İsmet
4 yıl önce

Merhabalar saçım açık siyah rengindeydi önce 8.0 palette ile boyadım hafif bi açılma oldu. 10 gün sonra 8.65 palette ile boyadım şimdi turuncumsu bi oluştu. Uçlarda sarılar var oralara hiç boya sürmedim. Şimdi o sarılarla uyumlu karamel tonunu yakalamak için ne yapmam gerekiyor. Lütfen yardımcı olun.

Kamelya
Kamelya
4 yıl önce

Merhaba ombreli saça bal köpügü rengi uygulanir mi?
Dipler kumral uclar sarı şuan.

KadinveBlog
4 yıl önce
Reply to  Kamelya

Kamelya,
Tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.
Anlayışınız için teşekkürler.

241
0
Would love your thoughts, please comment.x