Evde Doğal Yöntemlerle Siyah Nokta Temizleme İpuçları

Evde Doğal Yöntemlerle Siyah Nokta Temizleme İpuçlarını Siyah Nokta Problemi Olan Takipçilerimiz için Bu Konumuzu Derledik. 

Biz kadınlar her zaman bakımlı ve güzel görünmek isteriz. Ancak bazı sorun ve problemlerle karşılaşmıyor değiliz. Biz kadınların en çok karşılaştığı sorunların başında siyah nokta sıkıntısı gelmektedir. Siyah noktalar aslında sadece kadınların değil erkeklerinde karşılaşmış olduğu sıkıntılardan birisidir. Yüz çevresi ve yüz uzuvlarımızda ortaya çıkan bu siyah noktaların nedeni ; aşırı yağlanma , makyaj ve gün içerisinde yüzümüzde oluşan kirliliktir.

Siyah noktalardan kurtulmak için bazı kremler kullanabildiğiniz gibi bir dermatolog yardımı sayesinde siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Ancak doğal yöntemlerle siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız sizlere önereceğimiz yöntemleri sürekli ve düzenli bir şekilde tekrarlamanız gerekmektedir. Şiddetle uyarıyoruz. Bu yöntemleri bir gün yapıp geçmedi demeyiniz. Düzenli bir şekilde ilerliyiniz.


İlk olarak cilt bakımında yoğurt mucizevi bir üründür. Yoğurt temizleyici ve antibakteriyel özelliği sayesinde yüzümüzü kirden arındırır. Yoğurt ve limon suyunu karıştırarak siyah noktaların bulunduğu bölgelere sürüp bir süre bekleyiniz. Ve daha sonra yıkayıp durulayınız.

İkinci olarak yoğurt ve yulaf karışımı hazırlayabilirsiniz. Bir kase içerisine dengeli ve eşit miktarlarda yoğurt ve yulafı koyarak karıştırınız. Maske veya krem kıvamına gelene kadar karıştırdıktan yüz ve çevrenize sürüp bekleyiniz. Daha sonra yıkayıp durulayınız. Düzenli bir şekilde tekrarlamanız sonucu yüzünüzde siyah noktaların kalmadığını göreceksiniz.

Siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız en etkili yöntemlerin başında ise elma sirkesi gelmektedir. Elma sirkesini bir pamuk ve peçete vasıtası ile siyah noktaların olduğu kısımlara sürünüz.

Siyah noktalara en etkili çözümlerinden birisi ise baldır. Bal vücudumuza çok yararlı olmakla beraber cilt bakımında da kullanılmaktadır. Balı ister soğuk ister hafif derecede ısıtılmış ılık bir şekilde siyah noktaların olduğu kısımlara sürebilirsiniz. Böylece yüzünüz kirden arınacak ve beslenecektir.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Suna Dumankaya'dan Cilt Lekeleri İçin Güzellik Rehberi

Son olarak olabildiğince az makyaj yaparsak o kadar az siyah nokta problemi ile karşı karşıya kalırız. Mümkün mertebe yüzümüzü kimyasal maddelerden uzak tutarak ve cildinizi soğuk su ile yıkayarak hareket ediniz. Ayrıca siyah noktaları sıkmayınız.

En iyi Siyah Nokta Temizleyecileri Konumuzada Bir Göz Atmanızı Tavsiye Ediyoruz. https://www.kadinveblog.net/en-iyi-siyah-nokta-temizleyici/

Bir önceki yazımız olan Sedef Hastalığı Bitkisel Tedavisi | 2020 başlıklı makalemizde ibrahim saraçoğlu, sedef hastalığı nasıl geçer ve sedef hastalığı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x