Biz kadınlar olarak güzelliğimizi ortaya çıkaran en önemli aksesuarımız saçlarımız’dır , bakımlı , canlı ve çekici  bir saç kesimi ile kendimizi çok iyi hissediyoruz şüphesiz , ancak saçlarımızın aynı zamanda güzelde kokması için bir çok farklı kozmetik ürünü kullanıyoruz..

evde doğal saç parfümü yapımı Evde pratik saç parfümü yapılışı hakkında yazımızda sizlere çok güzel bir tarif vermek istedik bugün , sanıldığının aksine evde saç parfümü yapımı oldukça kolay ve zevkli bir iş aslında. Saçlarımızın sağlığı ve doğallığı kadar güzel kokması için , pahalı kozmetik ürünleri kullanmaya hiç gerek yok , size vereceğimiz basit saç parfümü tarifi ile saçlarınız şahane bir kokuya sahip olacak.. Saçlarımızın yıpranmasını , doğallığını kaybetmesini ve hatta kötü kokmasının bir çok nedeni var , özellikle çalışan bayanlar gün içerisinde , sigara dumanından , egzoz dumanından ve farklı bir etkenden dolayı saçlarımız doğallığını kaybedebilir ve kötü kokabilir. Ancak ev yapımı saç parfümü ile gün içerisinde saçlarınızı olumsuz etkileyebilecek tüm dış etkenlerden saçlarınızı güçlü şekilde koruyabileceksiniz.

Saç parfümü nasıl yapılır ?

Evde saç parfümü yapmak için gerekli malzemelerin bir kısmını aktarlarda rahatlıkla alabilirsiniz , diğer ham maddeleri internet üzerinde bir çok sitede satışa sunulan ucuz maddelerdir.

Malzemeler : Kokulu sakız ( 5 yemek kaşığı ) Benzoin ( bir yemek kaşığı) Sandal ağacı yağı ( 2 damla yeterli ) Bergamot yağı ( 2 damla yeterli) nitrat ( 1 yemek kaşığı ) Pudra odun kömürü ( 5-6 yemek kaşığı kadar )

Evde saç parfümü hazırlanışı ;

Öncelikle malzemeleri karıştırmadan delikli bir süzgece ihtiyacınız olacak , sonrasında ise kokulu sakız , pudra halindeki odun kömürünü ve benzoini güzelce karıştırın. Sonrasında karışımı süzgeçten geçirin. Diğer yağları’da hazırladığınız karışımın içine katın. Yağları’da karıştırdıktan sonra ham maddeleri ekleyebiliriz , ve karışımı bir kap ile ocakta ısıtın. Buharı nemli haldeyken saçlarınıza tutarak işlemi bitirebiliriz. Malzemeler arasında yer alan benzoin ve nitrat maddelerini internet üzerinde ham madde satan sitelerden temin edebilirsiniz , diğer doğal yağları ise aktarlarda rahatça bulabilirsiniz.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Evde Saç Parfümü Nasıl Yapılır? Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback
Evde Saç Parfümü Nasıl Yapılır?

[…] 4) Evde Pratik Saç Parfümü Yapımı | Kadinveblog […]