Farklı Saç Örgüsü Modeli ve Yapımı

Farklı Saç Örgüsü Modeli ve Yapımı

Saçlarda örgüler her zaman güzel ve  sıcak bir eğilim olmuştur ve şimdi farklı ve yeni bir saç örgü modeli popüler olmaya başlıyor. Eğer çok fazla örgü iç içe kullanmak isterseniz bu saç stili müthiş değil mi? Biraz karmaşık görünüyor olsa bile, öyle olduğunu düşünmüyorum,  o kadar zor değil bu. İşte onu yapmak  için gerekli olanlar.

Nelere ihtiyacınız olacak:
Tarak
Lastik toka
Saç klipsi
Saç sprayi

Birincisi, bir yan kısmı oluşturmak için tarak kullanın. Üç bölüme saçınızı ayırın.


Üç bölüm ayırın. Saç Omuzlarınıza, kulaklarınızın önünde düşen iki bölüm (taraf olanlar) olmalıdır. Ve orta, arkada diğer bölüm.Bu arka bölümden örmeye başlıyoruz.

Arka orta bölümünde ters bir Fransız örgü oluşturun. enseye doğru gelmeden alttaki örgünün üstüne değer yana ayırdığımız bölümdeki saçlardan koyarak örmeye devam ediyoruz.

Aşağı ayırdığımız yan bölümlerin arka kısmından bazı küçük bölümleri alıp  örüyoruz.. Bu bir gevşek balık kuyruğu saç örgüsü olabilir.Tüm yan bölümler bitecek şekilde aşağıya doğru örmeye devam edin.

İşiniz bittiğinde, elastik bir toka ile saçınızın uç kısmını bağlayın. Daha sonra Saç spreyi ile bozulmaması için önlem alın..

Zamanla eliniz alışacak, daha kolay ve güzel şekilde bu örgü saç modelini yapabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Koyu Balyajlı Saç Renkleri | 2022 başlıklı makalemizde gölgeli kahverengi, gölgeli kumral saç ve gölgeli saç hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Çorapla Topuz Yapımı
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x