Home / Makyaj / Fondöten Mükemmel Bir Şekilde Nasıl Sürülür?
Fondöten Mükemmel Bir Şekilde Nasıl Sürülür?
Fondöten Mükemmel Bir Şekilde Nasıl Sürülür?

Fondöten Mükemmel Bir Şekilde Nasıl Sürülür?

Ciltteki kusurlar birçok kadının baş belası haline gelmiştir. Daha güzel, pürüzsüz ve kusursuz bir cilde sahip olabilmek için güzellik merkezlerine yüzlerce lira para dökülmektedir. Güzellik merkezlerine gitme gibi bir imkanı olmayan kadınlar ise evde hazırladıkları çeşitli maskelerle doğal yöntemlerden faydalanmaktadır. Bir yandan bu kusurlara kalıcı bir çözüm bulmak için uğraşılırken diğer yandan da günlük hayatın devam ettiği gerçeği bulunmaktadır. Günlük hayatta bu kusurları kapatmak ve anı kurtarmak için makyaj malzemeleri kullanılmaktadır.

Daha Güzel Bir Görünüm; Makyaj malzemelerinin bazıları cildi örtmek için kullanılırken bazıları ise daha güzel bir görünüm sağlamak ve dikkat çekmek için kullanılmaktadır. Örneğin eyeliner ya da göz kalemlerinin kusur kapatmak için kullanılma gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İkisi de dikkat çekici bakışlar oluşturmak ve daha güzel bir görünüm sağlamak için kullanılmaktadır. Fondötenler ise cildi örtmek için kullanılmaktadır. Bu nedenle fondöten seçimine oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Fondöten seçimi yaparken en çok zorlanılan kısım renk seçimidir. Hangi renk fondöten cilt ile bütünleşip yüzde kayboluyorsa o renk doğru seçimdir. Cilt tonundan daha açık ya da daha koyu renkte fondöten tercih edilmemelidir. Hatta fondöten alınacağı zaman tüm yüze uygulanmalı ve güneş ışığına çıkılmalıdır. Gün içerisinde akma ya da dağılma yapmıyorsa tercih edebileceğiniz bir fondötendir.

Fondöten Uygulaması En Doğru Şekilde Nasıl Yapılır?
Fondöten seçildikten sonra sıra uygulama kısmına gelmektedir. Birçok kişi doğru fondöteni seçmiş olmasına rağmen uygulamada yaptığı hatalar nedeni ile istediği sonucu elde edememektedir. Fondöten uygulamasının yapılabileceği üç seçenek vardır. Bunlar süngerler, fırçalar ve ellerdir. Sünger ile yapılan uygulama fondötenin daha iyi oturması açısından daha iyidir. Tampon hareketlerle sürüm sağlandığı için uçması da pek kolay olmamaktadır. Bu nedenle sünger uygulaması çok fazla tercih edilmektedir. Yuvarlak süngerler fondöten uygulamak için idealdir.

Dezavantajlar; Fakat sünger ile yapılan fondöten uygulamasının dezavantajları da bulunmaktadır. Sünger, fondöten israfına yol açmaktadır. Çünkü tanecikli yapısı fondöteni içine emmektedir. Yani fondöten uygulamasını sünger ile yapacaksanız daha fazla fondöten harcamayı göze almanız gerekiyor. Ayrıca sünger ile kuru uygulama yapılamamaktadır. Süngerin ne çok ıslak ne çok kuru olması gerekmektedir. Nemli bir sünger fondöten uygulamasını düzgün bir şekilde yapabilmek için idealdir.

Fırça İle Fondöten Uygulaması
Fondöten uygulamasının yapılabileceği diğer seçenekler fırça ve ellerdir. Fırça, süngere göre daha az fondöten harcamaktadır. Bu nedenle ürün tasarrufu için daha iyidir. Fırça ya da sünger kullanmak istemeyen kişiler ise fondöten uygulamasını elleri ile yapabilmektedir. Fondöten sürülürken tek bir bölgeye sürülmemelidir. Fırçanın ucuna alınan fondöten yavaş ve hafif hareketlerle yüzün tamamına dağıtılmalıdır. Ayrıca boyun ve saç diplerine fondöten sürerken çok dikkat edilmelidir. Bu bölgelerin açıkta kalması renk farkını belli ederek yüzünüzde bir eşitsizlik olmasına neden olacaktır. Fondötenin maske gibi durmaması ve cildinize tam anlamıyla oturması için bu tüyoları uygulayabilirsiniz.

Check Also

saclara yanlis ombre uygulanmasi

Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Ombre Dudak Makyajı Nasıl Yapılır? Ombre, monokromatik olan iki farklı renge sahip olmak anlamına gelir. …

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x