Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Bayanlar, eğer genç görünümlü gözler için makyaj hileleri arıyorsanız , henüz Botox gibi çare yok! İğnelerden  uzak durarak,bunun yerine denemek için inanılmaz bazı muhteşem makyaj ipuçları vereyim. Makyaj konusunda en doğru şey sahte bakışları engelleyerek kusurları kapatabilmektir.

Harika sonuçlar almak için illa yapay görünmek zorunda  değilsiniz. Eğer gözlerin parlaklığını artırmak, aynı zamanda ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak istiyorsanız, sadece her gün gözlerinizin üzerinde kullanabileceğiniz oldukça zeki makyaj ipuçları vardır. Sadece burada bir öneri  ile sizde tüm farkı görebilirsiniz. Genç görünümlü gözler için bu inanılmaz makyaj hilelerine  bir göz atın ve kendiniz için bildiğiniz bir teknik varsa, mutlaka cömert olun ve onları bizimle ve ziyaretçiler ile yorum kısmından  paylaşın lütfen!

1. Tüm eyeliner çevresinde kapatıcı kullanımı

Genç görünümlü gözler için benim favori makyaj ipuçlarından birisi sadece karanlık göz çevrelerinde ve  göz altındaki şişkinlikler de kapatıcı uygulamak, ama tüm göz kapağının üstünde ve de dış gözleri çevreleyen şekilde sürmektir…Göz damarlarını ve göz kapaklarında olan karanlığı azaltır ve ışıklı bir etki yaratır. Bu şimdiye kadar gözlerin olduklarından daha yaşlı görünmesine neden olan karanlık çevreler ile mücadele için kullanılan etkili ve harika bir yol.

2. Aşınması az olan eyeliner

Eyeliner yanlış kullanımı da olgun görünmenizi sağlar.Sıvı eyeliner daha yapay durur ve aşınır bu yüzden daha çok kalem eyeliner ve jel eyeliner tercih edin.Ayrıca tamamen gözlerin diplerin yerine göz kapaklarının üzerine  ve etrafında eyeliner kullanmayı deneyin bu gözleri daha çok parlak, canlı ve genç görünmesini sağlar.

3. Çizgiler için önce kapatıcı sonra pudra sürün

İnce çizgilerinizin yerini tam anlamak için gülün bu şekilde ince çizgilerin hatlarını daha iyi arayabilirsiniz.Bunun için güzel bir hile göz çevresindeki ince çizgileri azaltmak için  gözlerin altına doğrudan pudra uygulamak yerine, kapatıcıyı iyice yüzünüze pudra uygulamadan önce sürün. Ve eyeliner sürmek için kurumasını bekleyin.Göz farınızı ise ince bir şekilde sürün bu şekilde gözlerinizi daha genç göstereceksiniz.

4. Göz makyajında açık renkler kullanın

Sadece makyajınızı değiştirerek daha genç gözlere sahip olmak için bir hile göz farı farklı renklerinden  öncelikle açık renkli olanları kullanmaktır. Bu, pek çok makyaj sanatçısının  kullandığı bir makyaj hilesidir .  koyu morlar, koyu kahverengiler, griler ve siyah renkler yerine ,  altın kahverengi, açık kahverengi, leylak rengi, bej, açık pembe ve hatta tozlu altın rengi gibi hafif olanları kullanın. Bu renkler gözü aydınlatır ve otomatik olarak daha genç ve iri görünmesini sağlar.

5. Kahverengi eyeliner deneyin

Ben siyah eyelinere tapıyorum ve her zaman siyah eyeliner benim için harika bir makyaj malzemesi oldu.Ancak, annem bir süre sonra kahverengi eyeliner kullanmaya başladı ve gözlerinin o siyah kullanıldığındakine  göre  çok daha genç göründüğünü farkettim. Kahverengi eyeliner siyahın sert  etkisini daha az oluşturarak, gözleri daha açık ve dinç gösteriyor. Gözlerinizi neşelenmek istiyorsanız, normal siyah yerine koyu kahverengi göz kalemi ve eyeliner kullanmayı deneyin.

6. Astar kullanın

Yararlı bulduğum diğer bir bilgi ise  makyaj altında bir makyaj astarı kullanmak olmuştur. Bu, cildi yumuşatır ince çizgiler doldurur, ve makyajı yumuşak göstermek için mükemmeldir. Gözlerinin etrafında,  makyajınız daha doğal ve genel olarak yumuşak, yüzünüzü daha genç bakmak ve daha parlak bir görünüm sağlamak için yardımcı olabilir. Ayrıca, gözlerinin etrafındaki çizgilerin içine sızan göz farı tozlarını engeller. Nemlendirici uyguladıktan sonra astar yaklaşık 10 dakika uygulayın.

7. Makyaja başlamadan önce

Son olarak, ama en önemlisi, makyaja başlamadan önce gözünüzün etrafında iyi bir göz nemlendiricisi kullandığınızdan emin olun. En az 30 dakika sizin makyaj uygulaması ile karışmaması için kurumasını bekleyin. Eğer kuru cilt üzerinde direk makyaj yaparsanız herzaman, otomatik olarak kırışıklar daha çok sırıtır, bu sizi olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabilir.Büyük bir hüner duş aldıktan sonra yada yüzünüzü yıkadıktan sonra   nemlendiricinizi sürün.Göz çevresi için den yine aynı şekilde özel göz çevresi bakım nemlendiricinizi sürün.  Ardından, 10 dakika sonra astar uygulayın. Saçlarınızı düzeltmek ve kıyafet hazırlamak ile vakit geçirebilirsiniz, ve 20 dakika sonra, makyajını yapmak için geri gel! Bu gözlerine bir angarya gibi görünen makyaj olmadan harika görünmenin etkili yoludur.

Az makyaj ile daha genç bir görünüm yaratmak için iyi olduğunu gördük.Daha doğal ve genç bakmak önemli. Gözlerinizin daha genç görünmesine  yardımcı büyük bir makyaj ipucu var mı?

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hileleri Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback
10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hileleri

[…] 7) Genç gözler için 7 muhteşem makyaj hilesi ! | Kadinveblog […]