Kadınlar gerçekten sağlıklı bir ilişki gibi görünen, ama aslında kötü ilişkiler ile üzüntüler yaşadıkları gibi zaman kaybı da yaşıyorlar. Çünkü kadınlar daha duygusal ve daha yapıcı bakıyorlar. Yaşadığınız birlikteliğin gerçek aşk mı veya sıradan bir ilişki mi olduğunu nasıl anlayabileceğiniz hakkında bilgi ve önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Herksin aşk hayatında dönem dönem sorunlar ve karışıklıklar olabileceğini düşünüyorum. Herşey o aşk filmlerinde müziklerde olduğu gibi  sevgi ve aşk dolu değil.Çok gerçekçi olmak gerekirse genelde gerçek aşk hikayeleri engeller ve drama ile dolu .Çünkü kavuşamadıklarında, aşkı tam anlamıyla yaşayamadıklarından duygular ve acılar ayrılıklarda daha yoğun yaşanıyor.

Peki partnerimiz ile yaşadığımız ilişkinin gerçek aşk mı veya sağlıksız ve sıradan bir ilişki olduğunu nasıl anlarız.Arasındaki farklar nelerdir?

Karşımızdaki kişinin tüm dünyasını tanıdıktan sonra, her şeyini size döktükten ve sevgisinden emin olduktan sonra ona karşı hala derin heyecanlar ve istekler hissediyorsanız evet ona gerçekten aşıksınız.

Karşınızdaki kişinin size olan hislerini ve doğru kişi olup olmadığını anlamanız için bazı testlerde yapabilirsiniz.

Size saplantılı, rahatsız edecek kadar sahiplenmeden seviyor ve yanında bazen arkadaş, bazen sevgili ve yaşam ortağı olarak yanında olmak istiyorsa sizin için doğru ve gerçek bir kişidir.

Size illa bir ihtiyacı olmasına gerek yok sadece sizin yanınızda olması hoşuna gidiyorsa oda size aynı heyecanları hissediyordur.

Aranızda bir aşk ve uyumluluk var mı ?

Sabitleme, diğer taraftan hoş değildir, ama, çok acil, çok önemli ve çok stresli bir şekilde sizi yanında istiyorsa size saplantı oluşturmuş ve zamanla boğucu , tehlikeli olmaya başlayabilir. Ve sizden ona bağlılığınızı kanıtlamak bir şeyler istiyorsa sağlıksız bir ilişkidir.
Genel olarak uyumlu ve zararsız insanların ilişkilerinde çok az saplantı duyguları var.Ama rahatsız edici ve tehlikeli değildir…
karşılıklı Iyi ilişkileri olan kişiler kendilerini (bir sevgili, arkadaş ya da bir meslektaş olsun) başka bir kişi ile bir ilişki içinde nasıl hissettiğinizi bir gözlemleyin . Diğer kişiye kendi bağlantısı aşk (iyi) veya takıntı (kötü) gibi mi onları gözlemleyin.eğer sizde saplantı gibi kötü şeyler hissediyorsanız bu sağlıksız bir ilişkidir.

Ne yazık ki erkeklerin çoğunluğu bunu yapıyor.İlişkiler de ve evliliklerde bir çok kadın sırf birliktelikleriniz sonlandırdıkları için öldürülüyor. Ne olursa olsun ben insanların aşk ve sevgi ilişkilerinin günden günde daha kötüye gittiğini düşünüyorum.Bu yüzden kadınlar hayalperest olmak, iyi şeyler düşünmek ve sevgilisini değiştirmek istemek yerine daha gerçekçi düşünüp daha doğru kararlar vermeleri gerektiğini düşünüyorum.

Daha fazla: Sağlıklı İlişki Nasıl Sağlanır ?
Bunu basitçe şöyle düşünün, yanınızda sürekli tartışan, huzursuz ve  çığlık atan biriyle bir ilişki yaşıyorsunuz ve size genelde kötü hissettiriyor. Bu kişi sizinle uyumsuz! Kurtulun ve uzak durun! ”
Bu ilişki size zamanla boğulma gibi hissettirmeye başlar, bu size  uyumlu biriyle bir ilişki içinde olmadığınızı gösteren büyük bir ipucu. İyi ilişkiler ( iyi bir ilişki içinde zamanın% 99 emin olduğunuz güzel  şeyler  ile geçirirsiniz, iyi bir yerde kalmak gibi. Birbiriniz  için çaba harcamak  zorunda kaldığınız zaman ise ara sıra% 1 dir) zahmetsiz bulunmaktadır.

İyi bir aşk ilişkisini zahmetsiz ve huzurlu yaşarsınız bunu unutmayın!
İyi ilişkilerde zahmetsizlik vardır . Eğer bir şey berbat olabilir endişesi yaşıyorsanız, yumurta kabuğu üzerinde yürür gibi hissediyorsanız bu sizi bir yerden sonra yıpratacaktır.Üzüleceksiniz ve belkide  çok zamanınız boşa gidecek.

Eğer, boğucu hissetmek yerine ve tatlı bir şekilde yardım almak ve nefes almak mümkünse, huzurlu ve mutlu iseniz onu kaybetmekten korkmadan seviyorsanız ve sevgisini hissetmek istiyorsanız o zaman gerçek aşk dolu ve sağlıklı bir birliktelik yaşıyorsunuz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir