Gliserin saçlarda nasıl kullanılır? En çok tercih edilen nemlendirici yağların başında gelen Gliserin yağı hakkında önemli bilgiler…

Gliserin, “gliserol” ismi verilen bir asit çeşidinin genel ismidir. Gliserol, şeker hastalığı (diyabet) tedavisinde krem olarak kullanılıyor iken kabızlık için de fitil içeriğinde kullanılan malzemelerden bir tanesidir. Dinamit yapımında da kullanılan bu yağ çeşidi, güzellik ve saç bakımında da en çok tercih edilen nemlendirici yağların başında gelmektedir.

Islak Saç Kürü
Gliserin, nem tutucu bir nitelik taşımaktadır. Bu yüzden saçlarda oluşacak olan kurumalarda gliserin uygulaması tercih edilmektedir. Gliserin kesinlikle su ile kullanılmalıdır ve kuru saçlara uygulanmamalıdır. 1 ölçek gliserin ile aynı ölçüde su katılarak nemli saçların önce uçlarına daha sonra da üst kısımlara olmak üzere bir bakım uygulanmalıdır. Gliserini saçlarınıza uyguladıktan sonra 5 dakika kadar saçınızda bekletmeniz önerilmektedir. Ilık su ile durulama işleminden sonra saçlarınızı havlu ile hafifçe kurulayın. Çok sıkı kurular iseniz, saçlarınızda oluşan nemi de alacağınızdan doğal yolla kurumaya bırakabilirsiniz de.

Gliserin, saçınız üzerinde oluşacak olan nemi saçınızın köklerine doğru çekerek, nemin içeride hapsolmasını sağlamaktadır. Böylece neme doymuş olan saç kökleri, saçın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını da sağlamış olacaktır. Bunun yanı sıra saçlara parlaklık ve yumuşaklık veren gliserin, saçlar için bir bakım kürü niteliği de taşımaktadır.

Kuru Saç Kürü
Eğer saçlarınız kuru iken bakım yapmak ister iseniz, 3 bardak papatya çayı – 3 çay kaşığı gliserin – 2 çay kaşığı sızma zeytinyağı – 8 damla biberiye yağını karıştırarak püskürtmeli bir kaba doldurunuz. Ve iyice çalkalayınız. Gün içerisinde istediğiniz zaman aralıkları ile saçlarınıza sıkabileceğiniz bu kür toplam 10 gün boyunca bozulma göstermeyecektir. Her 10 günde bir yeniden yapacağınız kürünüzü kuru saçlarınızda rahatça kullanabilirsiniz.

Sık sık saçlarını kestirmek zorunda kalan, saç köklerinin kurumasından dolayı saçları dökülen, saç kırıkları ile baş edemeyen bayanların yeni saç bakım ürünü gliserindir. Gliserin ile saçlarınız doğal bir şekilde nem kazanacak, nemlenen saçlarınız daha parlak ve sağlıklı hale gelecek. Özellikle perma yaptırmak isteyen bayanların gliserin bakımı yaptırdıktan sonra perma yaptırmaları, saçlarının işlem sırasında daha az zarar görmesini sağlayacak ve permadan sonra da gliserin bakımı ile nem oranını koruyabileceklerdir.

Gliserin Saça Nasıl Kullanılır?

Gliserin Saça Nasıl Kullanılır?

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir