Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Biz kadınlar yüz şekli  için uygun tarz saç kesimi tercih ederken aynı zamanda , göz şekline göre uygun eyeliner tekniği seçimleri de yapmalıyız.Bu şekilde göz makyajınız daha etkili ve  göz açıcı olur. Doğru teknikle ile, göz kapağınızın ve gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz, Batık gözler daha uyanık ve çok daha fazla etkili görünebilir. Makyaj yaparken, göz şekli için özel ve uygun eyeliner uygulamak için tam olarak bilmeniz gerekenler neler öğrenmek için ilerleyin!

Badem Gözler

Badem şeklinde gözleri olan kadınlar için iyi haber: Hemen hemen her eyeliner tekniğini gözlerinizde deneyebilirsiniz ve gözleriniz daha harika olacaktı.Göz şeklinize eyeliner sürerken köşelerden çok ince bir çizgi ile başlayarak ve gözün dış üçte birine ulaştığınızda daha sonra kalınlığı dışarı doğru oluşturmak için son dokunuşu yapabilirsiniz.. Siz orada durabilir, ya da sonunda hafif bir kanat ya da şekil ekleyebilirsiniz.  Daha bir dramatik efekt için, aşağı alt kirpik çizgisi boyunca aynı rengi sürebilir saha sonra hafifçe silerek buğulu bir görünüm verebilirsiniz.Daha aydınlık göz makyajı için alt eyeliner çizginizin altına parlak beyaz veya bej rengi aydınlatıcı sürün, aynı işlemi kaş altı kısmınıza ve göz pınarlarına yapabilirsiniz.

Ayrıca bakınız ; göz şekline göre makyaj teknikleri .

Göz Kapakları Büyük Gözler

Göz kapağı belirgin ve büyük gözler için,  kirpik çizgisinin üstüne astar sürebilirsiniz.Sizin göz kapağı daha büyük olduğundan, gözleriniz açıkken belirgin olmayacağından astarı daha kalın yapabilirsiniz. Eğer bir kedi gözü yapacaksanız, kalın, ince uzun kanat şekilleri gözlerinize daha güzel şekil ve tanımı verecektir. Ya da gözlerinizin köşelerindede gözünüzün merkezinde kalın ve ince astar yaparak göz şeklinizin daha yuvarlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu daha kavisli bir göz yanılsaması yaratır. Alt eyelineri atlayın,çünkü onları daha küçük görünmesine neden olur.

Batık Gözler

Batık gözleri için göz makyajı ve eyeliner uygulaması : Açık renkli pırıltılı bir kalemle iç köşeleri aydınlatın ve çıplak alt kirpik çizgisini bırakın. Üst kirpik çizgisi üzerinde yoğunlaştırın sizin  kemerin en yüksek noktasının altında doğrudan başlayarak, daha sonra yukarı ve dışa doğru sürün. Dış köşelerde astar hafif yukarı doğru uygulayın Batık gözleriniz bu şekilde açılacaktır.

Yuvarlak Gözler

Eğer yuvarlak gözleriniz varsa, eyeliner uygulaması  daha bir egzotik bir şekille gözlerin uzatılmasını hedeflemelidir.Hat üst kirpik çizgisi ve ya uzun, uzun kanat veya her ikisi üst ve alt kirpik hatlarına koyu astarı dağıtarak dış köşelere kadar uygulamak.

Tüm Göz Şekilleri

Bir göz kalemi ya da eyeliner fırçası ile temel beceriler ile gözlerinizde küçük bir iyileşmeyapabilirsiniz, bağlantı-nokta yöntemi deneyin. Sadece mümkün olduğunca kirpik çizgisine astar gibi yakın nokta, ve sonra bir pürüzsüz çizgi ile inme oluşturmak için bir araya noktaları karıştırın. Göz şekli ne olursa olsun, bu teknik ile düz bir çizgi yapabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir