Yılan yağı, Argan yağı, hint yağı, keten tohumu ve diğer bitkisel yağlarla saç uzatmanın yöntemleri anlatılmaktadır…

Kadınların, güzellikleri için görünümlerinde en çok önemsedikleri ve kusursuz olması için uğraştıkları, bedenimizin görünümünü etkileyen, farklı renk ve yapıda olan saçlar birçok yöntemle bakımlı, sağlıklı ve uzun hale gelebilmektedir. Saçlar ayda ortalama 0,5 cm ile 2 cm arasında uzamaktadır. Bunu bakım yağlarıyla, maskelerle ve tabii ki düzenli, sağlıklı beslenmeyle daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Evde bulunan malzemelerle veya aktardan kolayca alacağınız malzemelerle saçlarınıza bakım yaparken uzaması içinde birçok yağdan faydalanabilirsiniz. Dikkat edilecek tek nokta, saç bakımınızı düzenli olarak yapmaktır. Böylece 2-3 ay içerisinde saçlar uzamaktadır.

Saç uzatmak için kullanılan yağlar;

Hint Yağı, içerisindeki omega, mineraller ve E vitamini sayesinde saçın hızlı uzamasına destek olduğu gibi saç tellerini de kalınlaştırmaktadır.

Argan Yağı, son dönemde sıvı altın olarak ünlenen bu yağ, içindeki E vitamini sayesinde kırık saç uçlarınızı onarabilirsiniz. Ayrıca saç diplerine uygulayarak saç diplerinizi besleyip saçınızın yıpranmasını engellemektedir.

Keten Tohumu Yağı, saç uzatma konusunda çok etkili olan bu yağ saç dökülmeleri içinde birebirdir.

Ylang Ylang Yağı, içindeki A, B1, B2 ve C vitaminleri ile bu yağ mineral ve protein bakımından da çok zengindir.

Nane Yağı, saç derinizi nemlendirir ve saç kökü kan dolaşımı için çok iyi olan bu yağ, saçların hızla uzamasına yardımcı olmaktadır.

Tatlı Badem Yağı, saç dökülmesini engelleyen bu yağ sayesinde saçlarınız hızla uzar ve saçlara yumuşaklık verir.

Kamelya Yağı, A, B, C ve E vitaminleri yönünden zengindir. Bu da saçların ihtiyacı olan tüm vitaminleri tek bir yağ içerisinde bulabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Yılan Yağı, içeriğindeki vitamin ve minerallerle oldukça besleyici olan Yılan Yağı, saça canlılık verdiği gibi saçı onarır ve besler. Hızlı saç uzatmak isteyenler için vazgeçilmez harika bir yağdır.

Bunların dışında, susam yağı, jojoba yağı, zeytinyağı, lavanta yağı ve hindistancevizi yağı saç uzatmaya yardımcı diğer yağlardır.

Hızlı uzayan saçlar herkesin hayalidir. Onu hayal olmaktan çıkaracak olan ise düzenli bakım ve dengeli, sağlıklı beslenerek siz olacaksınız.

Hızlı Saç Uzatan Yağlar

Hızlı Saç Uzatan Yağlar

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir