İnce telli saçların en önemli sebebi genetik yatkınlıktır. Herhangi bir kozmetik ürün kullanarak saçınızın gür ve kalın olmasını beklemeyin ancak kırılgan ve ince yapıyı daha esnek , kırıksız ve parlak hale dönüştürmek için kozmetik ürünler kullanabilirsiniz.

Saçın ince telli olması onun sağlıksız olduğunu göstermese de yanlış şampuanlar , sık sık kullanılan açıcılar , fön , maşa saçları daha da zayıflatır ve kırılmasını kolaylaştırır. İnce telli saçların bakımı için hem içeriden desteklenmeli hem de dış etkenlerden korunmalıdır.

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikli olarak saçlarınızı sık yıkamayın. Saçınızı her gün yıkamanız koruyucu tabakayı kazımanıza bu da saçlarınızın daha savunmasız daha hassas olmasına neden olacaktır. İki güne bir yıkamanız yeterlidir. Yumuşak içerikli zararlı kimyasal tuzlar içermeyen şampuanlar seçin. İnce telli saçların en büyük problemlerinden biri de zor taranması ve hemen karışmasıdır. Bu da saçlarınızın daha fazla dökülmesine neden olmaktadır. Saçlarınızın daha kolay taranmasını sağlamak için ince telli saçlara özel olan saç kremlerinden kullanmalısınız.

Saçlarımı Nasıl Daha Canlı Gösterebilirim?

İnce telli saçları daha canlı göstermek için vitamin takviyesi de yapabilirsiniz ancak dozunu fazla kaçırmayın. Fındık, koyu yeşil sebzeler, yağsız yoğurt, süt , balık, mercimek, fasülye, yumurta ve tahılları dengeli bir şekilde tükettiğinizde saçlarınız içeriden de çok sağlıklı yapılanacaktır. Saç telinizin nemini koruması da çok önemlidir. Banyo sonrası saç henüz nemine kaybetmemeden uygulanan argan yağı ve serum yumuşak, dolaşıksız ve parlak saçlara kavuşmanıza yardım eder. Saç bakımının en erken etkileri 4 ay içerisinde görüleceğinden bakımı sistemli bir şekilde devam ettirin ve daha canlı daha parlak daha sağlıklı saçlara ulaşın.

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir