Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

Evde “Isı ile” bukleler elde etmek daha hızlı saç yapımı sağlar. Bu çok daha risklidir ama ve gecede hazırlık yapmaz gerektirmez. Dikkat etmeniz gereken ayrıntı; sürekli maşa gibi ısı kullanarak kıvırcık ve dalgalı saç yapmak saçı kısa sürede yıpratır.Saçlar matlaşır ve kırılmaya başlar.Saç sağlığınıza önem veriyor ve saçlarınız her zaman parlak- canlı görünmesini istiyorsanız ısı olmadan evde dalgalı ve kıvırcık saç yapımını öğrenmeniz gerekir.

Isı olmadan dalgalı ve kıvırcık saçlar yapma

Isı olmadan dalgalı ve kıvırcık saç yapımı hem çok daha kolay hemde saça hiç zarar vermez. Isısız dalgalı saç yapmanın bir çok yolu vardır.Eğer saçlarınız bukle bukle olsun istiyorsanız, geceden saçlarınızı kalın saç maşaları ile sarın.Saçınız nemli olsun.Daha kalıcı olması için saçınızı sarmadan önce şekillendirici saç ürünleri ile destekleyebilirsiniz. Evde plastik saç maşanız yoksa kağıt parçalarını katlayıp veya gazete ( iki parmak kalınlığında)bunlara saçınızı sarıp plastik lastikler ile tutturabilirsiniz.Bu şekilde uyuyun sabah saçlarınızı çözebilirsiniz.

Kalın su dalgası saç modeli yapımı

Bu saç modeli için saçlarınızın sıklığına bağlı olarak 2 karşılıklı önden, onun yanından 2 karşılıklı ve arkadan alt ve üstten 2 tane saç tutamını ayırın hepsine bir lastik toka ile bağlayın.Saçlarınız temiz ve nemli olması çok önemli.Daha sonra lastik tokanın birini çıkarın ve saç ucundan başlayarak döndüre döndüre saç dibine kadar burgu yapıp sıkı bir şekilde küçük topuz yapar gibi yuvarlak şekilde sarıp  geniş bir lastik toka ile bağlayıp başınızda sabitleyip.Diğer kalan tüm tutamları da aynı şekilde yapıp sabaha kadar saçlarınızın bu şekilde kalmasını sağlayın.Sabah kalktığınızda tokaları çıkarın ve harika kalın ve doğal dalgalı saçlarınızı parlatıcı serumla ışıltısını arttırın.

Dalgalı saç yapımı için başka bir yol saçı geceden örme

Saçlarınızı 7-8 parçaya ayırın ve her birini hafif ıslakken örün.İsterseniz örmeden önce jöle ve spreyde kullanabilirsiniz.Böylece uyku sırasında saçlarınız sabaha kadar dalgalı şekil alacak.Daha gevşek bukle isteyenler bu yöntemi deneyebilirler.İnce dalagaları için saç örgü sayını arttırabilirsiniz.

Bu yöntemleri yaptıktan sonra saçlarınızın daha hacimli olması ve kalıcılığını arttırmak için baş aşağı saçlarınızı atıp saç şekillendirici sprey sıkıp daha sonra ellerinizle yukarı aşağı avuçlayıp saçın daha çok hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz..Fakat kullandığınız spreyin saçı sertleşmesine ve ağırlaşmasına sebep olmayacak, saçın yumuşaklığını koruyan ürün olmasına dikkat edin.

İçeceklerde kullandığımız pipet ile dalgalı saçlar oluşturma;

Piper ile dalgalı saçlar yapma işlemi biraz zaman alan bir sistem. Ama sonucundan gayet memnun olacağınız bir yöntem diyebiliriz. Arzu ettiğimiz ince spiral şeklindeki bukleciklere kavuşabilirsiniz.

Peki pipet ile bu buklecikler nasıl yapılır?

  1. Hafifden nemli olan saçlarımıza küçük küçük tutamlar ile ayırıyoruz ve pipetlerimize sarıyoruz.
  2. Saçlarımıza piper ile sarma işlemini yaptıktan sonraki aşama ise piperlerin uçlarından kıvırarak tel bir toka yardımı veyahut pens ile sabit bir hale getiriniz.
  3. Pipetleri uyguladıktan sonra 2 – 3 saat sonra o istediğiniz bukleler saçlarınıza olacak.
Pipet Kullanarak Kıvırcık Bukleler

Pipet Kullanarak Kıvırcık Bukleler

Isı olmadan Evde Dalgalı ve Kıvırcık Saç Yapımı 2017 Yeni Saç Modelleri

Değerli okurlarımız son günlerde dalgalı ve kıvırcık saç modelleri oldukça moda ve trend haline gelmiştir. Hal böyle olunca birçok bayan kuaförlerde veya evlerinde saçlarını dalgalı ve kıvırcık bir hale büründürmektedir. Dalgalı ve kıvırcık saç modeli için evlerde ve kuaförlerde genellikle fön, maşa, bigudi veya fırça gibi alet, işlemler uygulanmaktadır. İşte bu işlemler bize hızlı bir şekilde dalgalı ve kıvırcık saç modeline kavuştursa da saç sağlığımıza zarar vermektedir. Çünkü bu işlemlerde yüksek derecede ısı kullanılmaktadır. Ve yüksek ısıya maruz kalan saçlarımız zarar görmektedir. Yüksek ısı nedeniyle saçlarımız matlaşır, parlaklığını kaybeder, güçlü yapısı bozulmaya uğramaktadır. Bu nedenle evde ve kuaförlerde bu işlemleri uygulamak yerine evlerinizde ısı kullanmadan doğal yöntemlerle saçlarınıza dalgalı ve kıvırcık bir görünüm verebilirsiniz.

Evlerde saçlarınıza dalgalı ve kıvırcık bir görünüm vermek istiyorsanız uygulayabileceğiniz ilk doğal yöntem olarak saçlarınızı gece yatmadan örün. İstediğiniz örgü modellerinden birini tercih edin. Ve ördükten sonra saçlarınızı sabah örgü modelinden çıkarın. Ve saçlarınızın hafif bir şekilde dalgalı bir modele dönüştüğüne tanıklık edeceksiniz. Oldukça basit ve kolay bir işlem bu işlemi kısa bir süre içerisinde yapabilirisiniz.

İkinci olarak uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise saçlarınızı tutam tutam olmak üzere 10 parçaya bölünüz. Daha sonra bu parçaları teker teker ele alıp döndürmeye başlayınız. Döndürdükçe saç dibine yaklaşacaksınız. Ve bu yaklaşma devam ederken saçlarının katlanacak. Daha sonra en dibe ulaştığınızda saçınız bir topuz gibi görünüme kavuşacaktır. Bu esnada saçlarınızı bir lastik toka vasıtası ile sabitleyiniz. Bütün tutamları bu şekilde yaptıktan sonra bir süre bekleyip açınız. Bu işlemde saçlarınıza dalgalı ve hacimli bir görünüme ulaştıracaktır. Son olarak ise kıvırcık saç modelini evde yapmak isteyenleri için gerekli olan tek malzeme pipetlerdir. Saçlarınızı pipetlere sararak bir süre bekledikten sonra saçlarınız hafifte olsa bir kıvırcık görünüme kavuşacaktır.

Evde dalgalı ve kıvırcık saç yapımından sonra elde ettiğinizin görüntünün kalıcı olması için çeşitli saç şekillendirici ürünlerinden birini kullanınız. Bu sayede uzun süre evde yapmış olduğunuz saç modelini korumuş olacaksınız.

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ismini vermek istemeyen kişiKadinveBloghalime Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ismini vermek istemeyen kişi
Ziyaretçi

yaramadi malaesef

trackback
halime

Isı olmadan evde dalgalı ve kıvırcık saç yapımı konularından en aşağıda yeni eklediğiniz pipetler ile bukleler methodunu çok beğendim.

KadinveBlog
Üye

Halime hanım,
işinize yaramasına sevindik :).
sevgiyle kalın.

trackback

[…] Beyonce, Kim Kardashian, Ciara Cheryl Cole, Jennifer Love Hewitt, Şhakira bu, sofistike, modern ve şehvetli saç modellerine büyük hayranlıkları vardır. Aşağıda dalgalı saç stilleri 2015 trendlerini bulabilir ve nasıl evinizde dalgalı saç yapacağınızı bilmiyorsanız size öğretecek çok saç öğretici video nette bulabilirsiniz. Eğer yardıma ihtiyacınız varsa, size yardımcı olmak için annenize veya arkadaşınıza da sorabilirsiniz…Saç köpükleri ve geceden saçlar sarmak ısısız sağlıklı bir şekilde dalgalı saç yapımında en işe yarar tekniklerdendir. Buradan inceleyebilirsiniz ; Isı olmadan evde dalgalı ve kıvırcık saç yapımı […]

trackback

[…] İlgili; Isı olmadan evde dalgalı ve kıvırcık saç yapımı […]