Home / Moda / Işıltı Sevenlere Metalik Elbiseler!
metalik elbise modelleri 2015

Işıltı Sevenlere Metalik Elbiseler!

Nereye gidersem gidiyim  ışıltım kalsın diyen bayanlar için metalik elbiseler bu sene çok trend! Daha çok dore ve metalik renklerin olduğu ışıltılı elbiseler her bayanın muhtelası olacağı cinsten.Daha önce hiç tercih etmediğim bir renk olsada, metalik rengin bu yaz ki çıkışı ile gardrobumda yer vermeye başladığım bir renk oldu. Metalik renkler özellikle portföy çanta, ayakkabı ve elbiselerde harika duruyor.İşte size en sevdiğim metalik elbiselerden bir kaç kombin seçtim…

Herkesin dikkatini çekmek, sürekli göz önünde olmak, insanların beğenisini kazanmak şüphesiz ki herkesin isteyeceği türden bir ilgi olmalı. Bu ilginin kazanılmasında kullanılan kıyafetlerin rolü tartışmasız şekilde büyük etkiye sahiptir. Son zamanlarda birçok kadının tercihleri arasında yer alan ışıltılı, metalik renklerin ağırlıkta olduğu göz alıcı kıyafetler, gerçekten de çevredekilerin ilgisini kolaylıkla çekebilmekte ve büyük ilgi toplamaktadır.

Neden Metalik Renkler Tercih Ediliyor?
Metalik renklerin kullanımından kasıt, ışığı yansıtabilen türden parlak renklerin tercih edilmesi anlatılmaya çalışılmaktadır. Işığı yansıtacak olan kıyafet yeri geldiği zaman büsbütün boncuk işlemelerinden oluşabilecek olduğu gibi yeri geldiği zaman da parlak kadifeden yapılmış bir elbise olabilecektir. Kıyafetin malzemesinin dokusun sert ya da yumuşak olması, çevresine ışık saçmasını önleyecek herhangi bir engel bulundurmamaktadır.

Günlük standartlaşmış bir şekilde kullanılan kot pantolonların üzerine beyaz ya da krem renginde bir gömlek ve üzerine de parlak yaldızlı bir deri ceket, metalik renklerin kullanımı ile elde edilebilecek oldukça basit ve şık bir kombin olarak aktarılabilir. Çevreye ışıltı saçmak ve güzel görünmek için tüm giyilen tüm kıyafetlerin tümünün ışıltılı renklerde olmasına gerek kalmayıp bazen yalnızca ceketin metalik renklerde olması yeterli iken bazen pantolonun bu renklerde olması ya da elde taşınan çantanın metalik renklere sahip olması yeterli olmaktadır. Bu parlaklık dozunun ayarlanması kişilerin kendisine kalacaktır.

Işıltı Saçan Elbiseler
Çevresine ışıltı saçan elbiseler, yukarıda da aktarıldığı gibi tamamı metalik renklerde boncuk işlemeleriyle kaplı olan ve bu sayede ışığı yansıtan elbiseler ve farklı bir tasarım olarak özellikle soğuk aylarda giyilebilecek, parlak metalik renklerin kullanıldığı kadife elbiseler de çok şık duracaktır. Bunun yanı sıra, özel günlerde ve gecelerde kullanmak üzere genelinde tül bulunan, pul ve boncuk işlemeleriyle süslenmiş elbiseler de ışığı yansıtan metalik renklere sahiptir.

Çevresine metalik renklerde ışıltılar saçan elbiselere örme elbiseler de dahil edilebilecektir. İçerisinde aynı renk metalik renkte astarı bulunan bu elbiselerin dışı, metalik gri ya da yaldızlı renkleri olan örme elbiseyle çevrilidir. Vücut hatlarının tamamını kaplayan ve oldukça hoş bir görünüm elde edilmesini sağlayan bu elbiseler, kumral ve beyaz tenli kişiler için siyah renkte kullanılabilecekken esmer olanlarsa yaldızlı renkleri tercih ederek bir adım öne geçebileceklerdir.

Check Also

y

Düğün Makyajı, Plaj Makyajı ve Güzellik Önerileri

2019 yaz makyaj trendleri açıklandı. 2019 yazında; ruj, allık ve far rengi olarak kayısı, gözlerde …

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x