Isırgan yağı ile önemli bilgiler. Isırgan yağının saç bakımı ve faydalarını okuyabilirsiniz. Isırgan yağının yan etkileri ve zararları da konuda anlatılmıştır…

Isırgan otu yağının saçlara çok faydalı olduğu söylenegelmektedir. Bu konuda herhangi bir bilimsel çalışma olmamasına rağmen birçok şampuan firması şampuanlarının içeriğinde ısırgan otu yağını kullanır. Halk arasında saçı güçlendirmek ve saç dökülmesini engellemek amacıyla çok fazla kullanılır.

Isırgan Otu İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Birçok firma, ürettiği şampuan ve saç bakım yağlarının içine ısırgan otu yağını koyarlar. Sizler de farklı firmaların içeriğinde ısırgan otu barındıran bitkisel ürünlerini kullanmanızda herhangi bir sıkıntı yoktur. Eğer ben kendi saçıma kendim bakım yapmak istiyorum derseniz ısırgan yağıyla haftada 1 ya da 2 kez saçınıza masaj yapabilirsiniz. Isırgan yağını saçlarınıza parmak uçlarınıza iyice yedirerek masaj yapın ve başınıza havlu sararak yaklaşık bir saat kadar bekletin. Daha sonra ılık su ve şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Ayrıca sizlere bir ipucu da verelim. Eğer saçlarınız çok yıpranmışsa bu işlemi geceden itibaren yapıp gece boyunca saçınızı yıkamadan ısırgan yağını saçınızda bekletin.

Yukarıda saydıklarımızın yanında ısırgan otu yağının kapsülleri de bulunmaktadır. Doktorunuza danışarak bu kapsülleri de düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Isırgan Otu Yağının Yan Etkileri Nelerdir?
Her şeyde olduğu gibi ısırgan otunun da bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bu da son derece normal bir durumdur. Isırgan otunun kullanımı esnasında ciltte kaşıntı, mide krampları, vücudun fazla su tutması gibi bazı yan etkiler görülebilir. Gebelik döneminde olan ya da bebek emziren kadınlara ise ısırgan otu yağı ya da kapsülü tüketilmemesi doktorlar tarafından önerilir. Ayrıca bu kapsüllerin kan inceltici olma gibi bir özelliği de bulunmaktadır. Bundan dolayı da sürekli ilaç kullanan kişilere de bu tür kapsülleri doktorları kullanmamalarını önerir.

Yukarıda saydığımız noktalar harici kullanımlar için geçerli değildir. Eğer harici olarak ısırgan otu yağını kullanacaksanız ve yan etkisi olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız elinizin üzerine birkaç damla damlatın ve bunu yaklaşık olarak elinizin üzerinde 1- 2 saat bekletin. Bu şekilde eğer yan etkisi varsa size zarar vermesini engellemiş olursunuz ve buna göre değişik bir tedavi yöntemine geçebilirsiniz.

Isırgan Yağının Saça Faydaları

Isırgan Yağının Saça Faydaları

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir