İyi Bir Makyaj için Tavsiyler

İyi Bir Makyaj İçin Ne Gereklidir?

Makyaj hemen her kadının vazgeçilmezleri arasındadır. Hoş, çekici ve havalı bir görünüm ve iyi bir makyaj için de sahip olmanız gereken bazı ürünler bulunmaktadır. Peki, iyi bir makyaj için ne gereklidir?

Gözenekler İçin Baz


Baz son yıllarda hayatımıza girmiş olan bir kozmetik ürünü olsa da oldukça önemli olduğunu biliyoruz. En temiz ve doğal ciltte dahi, gözenek bulunduğu için baz olmazsa olmazlarımızdandır. Söz konusu olan bu gözenek görüntüsünü, cilt tipimize uygun olan bazlarla yok edebiliriz. Bazları, cilt tipimize uygun şekilde seçmezsek yüzümüzde yağ problemi oluşturabilir. Makyajın ilk adımı her daim bazdan geçmelidir. Bu adım, cildimizi fondöten ve kapatıcıya da hazırlamaktadır. Doğru baz kullanımı, cilt makyajının daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Doğru Cilt Makyajı İçin

Bazdan sonraki adım, kapatıcı ya da fondöten uygulamasıdır. Bu adımda cilt tipinin belirlenmesi gerekir. Yağlı, kuru ya da karma cildinize uygun kapatıcı seçmelisiniz. Yağlı ciltlerin su bazlı ürünler kullanması önerilirken; kuru ciltlerin pudralı ürünlerden kaçması gerekir. Karma ciltlerin de, ‘t bölgelerinde’ yağlanma görüldüğü için; yağ bazlı ürünlerden uzak durması gerekmektedir. Ten renginize uygun kapatıcı ya da bb krem ürünlerini nemli bir sünger yardımıyla, tampon hareketlerle uygulamalısınız. Cilt makyajınızı yaptıktan sonra, renginin uygun olup olmadığını anlamak için; boynunuzla eşit renkte olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

İlham Veren Göz Makyajları İçin

Bir makyajın olmazsa olmazı, gözlerden oluşur. Gittiğiniz yere, günün saatine göre makyaj renkleri ve teknikleri değişmektedir. Mat, parlak ve simli seçenekleri de bulunur ve bu kadar seçenek bazen kafa karıştırıcı olabilir. Bu noktada öncelikle, kullandığınız farların dökülme yapıp yapmadığını kontrol etmelisiniz. Krem farlar gözde dağılma yapabilir.

Bu makaleye de mutlaka göz atmalısınız ;)  Cilt rengine uygun nude ruj nasıl olmalı

Toz farlar da, gözaltlarına dökülme yapabilir ki koyu farlarda bu görüntü pek hoş olmayacaktır. Eğer yağlı bir göz kapağınız varsa, öncesinde mutlaka far bazı uygulamanız gerekmektedir. Far bazları, şeffaf renktedir ve kullandığınız ürünün rengini en iyi şekilde ortaya çıkarmasına yardımcı olur. Bununla beraber bazlar, farların herhangi bir dökülme ya da dağılma yaşamasını önler

Bir önceki yazımız olan Evde Göz Makyajı Yapma Teknikleri | 2021 başlıklı makalemizde buğulu göz makyajı, evde göz makyajı ve evde göz makyajı nası hakkında bilgiler verilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 ay önce

[…] en güzel makyaj yapılması sağlanmalıdır. Sizler için işinize yarayacak birkaç en güzel makyaj tavsiyeleri öneri listesini aşağıda […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x