Kakao Yağı saçı koyulaştırır mı? Kakao Yağı saça nasıl uygulanır? Kakao Yağı hakkında bilinmesi gereken önemli bilgiler…

Doğal yağların cilt bakımında ve kozmetik ürünlerinde oldukça yoğun bir şekilde kullanıldığı artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Kozmetik ürünlerde doğal yağların kullanılmasının birçok nedeni var. Cildi beslemesi, onarması ve zararlı radikallere karşı savaşmaları doğal yağların bilinen faydalarından sadece birkaç tanesi. Saç bakımı yapmak amacıyla kullanılan doğal yağların saçların parlaklığını sağlaması, kırılmalara karşı sağlamlaştırması, yumuşak ve dolgun olması gibi birçok faydası var. Doğal yağların bu muhteşem etkilerini cildinizde ve saçlarınızda hissetmek isterseniz, kakao yağı, zeytin yağı, argan yağı, badem yağı ve daha birçok doğal bitkisel yağlardan üretilmiş kozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, eğer siz de saçlarınızın normalde olduğundan daha kısa sürede sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız, doğal yağlar arasında bulunan kakao yağından faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kakao yağının diğer faydaları ise, saçları nemlendirmesi, yumuşak hale getirmesi ve sağlam olması. Ayrıca kakao yağı, saç derisini alerjenlerden temizler, mikroplardan arındırır ve dökülmelerin de önüne geçer. Bu nedenle de özellikle saçları yıpranmış olan bayanların kakao yağı kullanmaları oldukça faydalıdır.

Kakao Yağı Nasıl Kullanılır?
Pek çok bitkisel yağın sıvı şekillerde olmasının aksine, kakao yağı doğal olarak katı bulunan bir yağdır ve kullanılmadan önce cam bir kap içerisinde sıcak suyun içerisine konularak sıvı hale getirilmesi gerekir. Bu şekilde sıvı hale getirdiğiniz kakao yağını saçlarınıza rahatlıkla sürebilir ve bir saatlik ideal bekleme süresi sonunda da saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra ılık suyla iyice durulayabilirsiniz. Ayrıca kakao yağını doğal bir şekilde kullanmayı zahmetli bulan bayanlar ise, doğal yağlar satan birçok kaliteli firmadan doğal kakao yağını sıvı bir şekilde bulabilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Ancak kakao yağını alırken, üretici firmaya özellikle dikkat etmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Kakao yağının saçlara olan faydalarını görebilmek için ise, en az iki hafta süreyle saçları her yıkamada düzenli olarak kullanılması oldukça önemlidir.

Her türlü bitkisel yağı kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de, saç diplerinize bu yağı oldukça iyi temas ettirmeniz gerektiği.

Kakao Yağının Saça Faydaları

Kakao Yağının Saça Faydaları

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KadinveBlogaycan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
aycan
Ziyaretçi
aycan

merhaba en uygun kullanım doğrudan uygulamak diye düşündüğüm için ben katkısız saf halde katı formda doa kozmetikten alıyorum kakao yağını.

KadinveBlog
Üye

Aycan Hanım,
Doğrudan da kullanılabilir. Doğal ise bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
Sağlık ve güzellikler diliyoruz.