Değerli takipçilerimiz hepinize merhaba, bugünde size kalıcı kimyasal saç düzleştirme den bahsedeceğim.  Kalıcı saç düzleştirme nasıl yapılıyor, bir zararı var mıdır. Avantajları nelerdir. hepsi makalemizde.

Saçların sürekli düz olmasını isteyenler için kimyasal saç düzleştirme son derece ideal bir seçimdir. Kıvırcık veya hafif dalgalı saçları düzelten kimyasal saç düzleştirme işleminde kabarmayı azaltan kolay uygulanabilen ve etkili bir çözüm olup bazen avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Öncelikle saça bir losyon uygulanır. Saç telinin dibine gönderilen bu losyon ile saç kökleri açılmakta ve düzlük meydana gelmektedir. Ardından düzleştirme maşası sayesinde ince ince tutumlar ile birlikte her nokta defalarca maşalamak tadır. Bu işlem ortalama 3 saat sürmekte olup son derece etkilidir.  Daha sonra saça krem sürülerek saçın tüm kökleri kapanmakta ve düz kalma süresi uzatılmaktadır.

Saçın ıslanması rüzgara maruz kalması veya etkileşim yaşaması dahi düzleştirmeyi bozmamaktadır. Çok kıvırcık saçlar düzleştirme işlemi ile 4 – 5 ay kalabilmektedir. Hafif kıvırcık ve dalgalı saçlar ise 9 – 10 ay boyunca kimyasal düzleştirme etkisi ile düz kalmaktadır. Saçın dibinde zamanla oluşmaya başlayan dalgalar saçların uç kısımlarında meydana gelmeyebilir. Yeni bir kimyasal düzleştirme işleminde saç kökleri tekrar ele alınmalı ve düzleştirme işlemi o bölgeden başlayarak yapılmalıdır.

Kalıcı Kimyasal Saç Düzleştirme

Kalıcı Kimyasal Saç Düzleştirme

Kimyasal saç düzleştirme avantajları

Kıvırcık ve dalgalı saçlara verilen şekiller çok kısa süre dayanmakta ve tekrar bozularak eski halini almaktadır. Oysa kimyasal saç düzleştirme de içeriğinde bulunan kimyasal ile havada ki nem tutulmakta saça etkisi azaltılmakta ve düzlük oranı korunmaktadır. Sentetik kimyasalların içeriğinde ki saç düzleştirilen-in saçı yumuşatıp saç tellerine ağırlık vererek daha düz ve nemli kalmasını sağlamaktadır.

Kimyasal saç düzleştir-menin saça zararı var mı? İşte Kimyasal saç düzleştirme dezavantajları ve zararları

Kimyasal saç düzleştiriciler birer kimyasal olmakla birlikte saça etki eden boyanın zararları gibi saçları olumsuz etkilemektedir. Saçın ana koruyucu maddesini zayıflatmakta ve tüm dış etkenlere karşı koruyucu özelliğini yok etmektedir. Saçların parlak görüntüsünü alarak daha mat ve zayıf görünüm ile saç derisinde ki canlı cilt hücrelerini öldürmektedir. Hassas ciltli bireyler için kimyasal saç düzleştiriciler alerji yapabilmekte, aşırı kuruluk ve kaşıntı meydana getirebilmektedir.  Aynı zamanda bu tip alerji meydana gelmesi saçların dökülmesine de sebep olabilir.

Brezilya Fönü Kalıcı Saç Düzleştirme

Brezilya Fönü Kalıcı Saç Düzleştirme

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir