Home / Saç / Kalın Telli Saç Kesim Modelleri 2019
kalin telli saca sahip unlu kadinlar julie benz

Kalın Telli Saç Kesim Modelleri 2019

Bir çok kadını kıskandıracak güzellikte olan kalın telli saçları olanlar kendini şanslı hissetmelidir. Çünkü kalın saç tellerine uygun kestirebileceğiniz bir sürü model vardır. İnce telli saç modellerine göre seçeneği daha fazla. Kalın telli saçlar hemen hemen bütün saç tipleriyle uyumludur. Ama kısa kesilmiş saç tiplerinde muhteşem durmaktadır. Küt saç modelleri ve bob saç modelleri buna örnek verilebilir. Bu saç tipleri ince telli saçlarda hoş durmaz. Kalın telli saçlarda kendini gösterir. Kalın telli saçların bir özelliği de çok kabarık olması biraz uzun kesim yapıldığı zaman kabarabiliyor. Bunun için size en uygun olan saç modelini belirleyip, kesim yaptırmalısınız yada kuaförünüze danışarak yüz tipinize, istediğiniz saç boyutuna göre bir modele karar vererek farklılık yaratabilirsiniz.

kalin-sac-tiplerine-bob-sac-kesim-modeli-sizcede-yakismiyormu

Yani söyle diyebiliriz. Kalın telli saçların kısa modelleri gayet şık durur saçlarınızın savruk görünmesini engeller, uzun modelleri de saçı aşağıya doğru çekerek ağırlığıyla  daha düz bir görünüm sağlar. Bunun ortasında olan saç modelleri kesinlikle hoş durmuyor. Sürekli kabarıyor. Kalın olan saçları biraz azaltmak için kuaförler ara makas uyguluyorlar saç biraz daha azalıp saçımız hafifliyor. Kullanımı daha kolay hale geliyor. Kabaran saçlar okula giden öğrenciler için çok zor oluyor “nasıl şekil verilecek düşüncesi” zor duruma sokuyor öğrenci ve velileri. Böyle zamanlarda en iyi seçenek, örgü modelleri ya da kısa kestirmek.

kalin-telli-saclara-sahip-bir-kadin-ogrenci-olmak

kalin-telli-saclari-okula-giderken-at-kuyrugu-sac-modeli-belki-kurtarabilir

Kalın telli saçlar için tüyolar
Kalın telli saç tasarımlarında, değişik bir tarz yaratarak farklılık istiyorsanız en başta saçlarınızın bakımını çok iyi yapmalısınız. Ayda bir defa saçlarınıza maske uygulamalısınız. Her şeyin fazlası zarardır her şeyi kararında yapmalı  bir de bakımı yaparken banyodan önce yapmalısınız yoksa saçlarınız mat ve cansız görünebilir. En zahmetsiz saç tipi olduğu için her zaman uzun modelleri tercih etmelisiniz. Uzun modellerde çoğu zaman şekil almıyor insan kararsız kalabiliyor böyle zamanlarda saça şekil veren köpükleri kullanırsanız yani saçlara sürerek maşayla sarabiliriz ve kıvır kıvır saçlar elde edebilirsiniz. Kalın telli saçlarda kabarma ve elektriklenme çok olur bunu önlemek adına, saçlarımızı çok abartılı sürterek yıkamak yanlıştır bu şekilde yıkarsanız çok elektriklenir. Aynı zamanda kullandığımız fırçalarda metal olursa o da etkiliyor. Kalın telli saçlarınızı zapt etmeye çalışmak yerine serbest bırakın gitsin. 🙂

kalin-telli-saclarinizi-zapt-etmek-yerine-serbest-birakin

Kalın telli saçların bakımı nasıl olmalıdır?
Her ne kadar zahmetsiz bir saç tipi olarak görünse de her şeyin bir zorluğu vardır. Hacimli ve gür bir yapıya sahip olan bu kalın telli saçların bakımı da zordur dikkat etmek lazım. İnce telli saçlar gibi yağlanıp sürekli banyo yapmanızı gerektirmiyor bu saç tipi. O yüzden sürekli yıkayıp saçlarımızı yıpratmanın alemi yok. Zaten banyo sonrası da kabarıp hacim kazanıyor böyle olduğu zamanlarda şekil veren köpükler yada kremlerle saçları düzleştirip sakinleşmesini sağlayabiliriz. Banyo sonrası saçları fön makinasıyla kurutmayın daha çok kabartır. Jöle tarzı ürünler kullanmayın saçınızı kurutur doğal ürünlerden şaşmayın derim.

kalin-telli-saclari-olan-kadinlara-yakisacak-bir-org-sac-modeli-daha

Kalın telli saçların bakımı her zaman zordur bu yüzden saçlarımızı kestireceğimiz zaman katlı modelleri tercih edersek saçlarımızı biraz daha şekilli olur ve azalır.

shakira-kalin-telli-sac-omuz-ustu-sac-kesim-modeli

Kalın telli saçlar için saç kesim modelleri

  • Küt bob kesim modeli; Kalın telli saçlara sahip olan kişilerin, kestirebileceği en iyi saç modeli küt saçdır. Bu saçları ancak bu tarz kesimlerle kontrol edebilirsiniz.
  • Dalgalı ve bukleli kısa saç; Düz saçlara nazaran, dalgalı saçlar daha muntazam durur. Bu tarz saçları saç kurutma makinasıyla kurutmamak lazım yoksa daha çok kabarır. Şekillendirici saç kremleri ve spreyleriyle buklelerimizi daha belirgin hale getirebiliriz.
  • Kısacık saç modelleri; Bildiğimiz gibi kısa saç kişinin en rahat hissettiği saç modelidir. İnsanı daha hareketli, dinamik hissetmesini sağlıyor. Böyle kalın telli saçlara sahipseniz, rahat etmek isterseniz kısacık kestirerek farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Kısa saçların bakımı her zaman kolaydır ayda bir kez uygulayacağınız saç bakım maskeleriyle sağlıklı saçlara sahip olursunuz..
  • Katlı kısa saç modeli; Kalın telli saçlarımızın hacmini, biraz olsun azaltmak için kat verebilirsiniz, göreceksiniz saçlarınız daha sakin bir hal alacak ve kullanımı da son derece rahattır olacak.

Kalın telli saça sahip olanlar, ince tellilere göre daha şanslılar her zaman. Çeşit çeşit bir sürü model var seçim sizin bayanlar değişim sizinle başlar. Arkasından gelen rahatlığın tadını çıkarın.

kalin-telli-saca-sahip-kadinlarin-kisa-sac-kesin-modelleri

kalin-telli-saclara-sahip-kadinlar-icin-oneri-sac-kesim

kalin-telli-saca-sahip-sarisin-kadin-sac-kesim-modeli-omuz-ustu

kalin-telli-saca-sahip-unlu-kadinlar-julie-benz

Check Also

E vitamini saç bakım maskesi

E Vitamini ile Saç Bakım Maskesi ve Kürleri | 2020

E Vitamini Saç Bakım Maskesi Tarifi E vitamini saç bakım maskesi tarifi ile belki de …

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edila
Edila
1 ay önce

Benim dört yaşında kızım var saçları hem çok kalint hem sert ne yapacağımı bilmiyorum omuzdan kestim yine istediğim gibi olmadı

isimsizbayan
isimsizbayan
1 yıl önce

benim sacim kalin ve gur ama cabuk yaglaniyor ince teli olmamasina ragmen cok yikamak zorunda kaliyorum yoksa yagli yagli cikamam herkes sacini yikamiyormusun diyor normalde sacim kuru olmasi gerekmezmi arkadasimin sacida kuru ve ince tam tersi bu nasil oluyor ben anlamiyorum…

Pınar
Pınar
1 yıl önce

Saçlarım kalın telli ve bakımı şekil vermesi hatta en basit tarama yıkama işlemi bile çok zor oluyor. Kalın olduğu için de kuru ve kabarık oluyordu doğal keratin kullanmaya başladıktan sonra saçlarımla uğraşmak zevkli gelmeye başladı. Doğal keratin saçlarımın yumuşamasını sağladı yıpranmalar toparlandı kabarma falan da olmuyor artık.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x