Günümüzde birçok saç problemi ile karşılamaktayız. İnsanların en çok karşılaştıkları saç problemlerinden birisi de kaşınan saç dipleridir. Kaşınan saç dipleri hem erkeklerin hem de bayanların sıklıkla yaşadığı problemlerdendir.  Gündelik hayatımızda bize en çok rahatsızlık veren saç diplerinin kaşınmasının aslında birçok nedeni bulunmaktadır. Saç dibi kaşıntısının nedenlerini şöyle sıralayabiliriz.

İlk olarak saç diplerinin kaşınmasına neden olan saç köklerinde meydana gelen mantarlardır. Bu mantarlar halk arasında saçkıran olarak da tabir edilmektedir. Bu mantarlar saç diplerinde kaşıntılara sebep olduğu gibi geniş çağlı saç dökülmelerine de sebebiyet vermektedir.

Saç diplerindeki kaşıntının bir nedeni de duş sırasında kullanmış olduğumuz sabun ve şampuan gibi ürünleri tam olarak durulanmaması sonucu saç dibinde bir miktar kuru tortu bırakabilir. Bu da saç dibinde kaşıntıya neden olur.

Ayrıca kepeklerde saç diplerinin kaşınmasına neden olmaktadır. Gördüğünüz üzere saç diplerinin kaşınmasının birçok nedeni vardır. Sizin de saç diplerinde kaşıntı mevcutsa ilk önce hangi nedenden dolayı kaşındığını doktora giderek belirlemeli ve ona göre hareket etmelisiniz.

aloa-vera-sac-kasintisi

Evlerinizde doğal çözümler ile kaşınan saç derisi sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle bitkisel saç derisine iyi gelen, saçı besleyen yağlar size çok yardımcı olacaktır. Saçın beslenmesi saç derisinin kaşınmasına engel olacaktır. Ayrıca saç ve cilt konusunda muazzam bir üründe Aloa Vera’dır. Aloa Vera’nın içinde bulunan jöle kıvamında olan jeli saç diplerinize sürerek saç diplerinizin kaşınmasını önleyebilirsiniz. Evlerinizde kolaylıkla bulabileceğiniz ve saç derisine iyi gelen diğer ürünler ise bal ve sirkedir.  Bal ve sirkenin temizleyici özelliği ile saç diplerinizin gayet sağlıklı bir hal alacaktır.

kasinan-sac-dipleri

Son olarak saç diplerinin kaşınması insanı oldukça huzursuz eden bir durumdur. Ve kaşımamak pek mümkün olmasa da kendinizi tutun ve kaşımamaya gayret gösterin. Çünkü tırnakların saç derisini kaşırken saç derinizi yırtabilir, çizebilir ve bu sefer saç köklerinde yanmalara neden olur. Ayrıca tırnak içindeki mikroplarda saç derisine bulaşarak farklı saç problemleri ile karşılaşmanıza neden olacaktır

kasinan-saclar

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir